reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Jestem w podobnej sytuacji....Ryzyko wyszło średnie :( USG i test Papa robilam w tym samym dniu... ryzyko podstawowe 1: 581 ryzyko skorygowane 1: 678 dla trisomii 21:(....Czekam na wizyte u swojego lekarza we wtorek:( .....Dodam ze USG wyszło super...
Ja miałam wysokie ryzyko trisomii 18 1:240 powtórzyłam badania prenatalne w innej klinice i tam ryzyko wyszło 1:2000. Pappa to statystyka, wcześniej na forum dziewczynom tez wyszło podwyższone ryzyko. Mój gin miał przypadek gdzie u kobiety ryzyko trisomii 21 wynosiło 1:4 urodziła zdrowego synka. Ja dla świetego spokoju zrobilam test Sanco-wyszło, ze dziecko jest zdrowe😊 odetchnęliśmy z mężem z ulga😊
 
reklama
Z tą wyprawką to różnie, sporo dziewczyn zaczyna już kupować. Ja dziś 18+1 i jeszcze nic nie mam, planuję pierwsze zakupy jakoś w sierpniu/wrześniu.
Mam taką strategię, że na razie się oczytuję na maksa, zapisuję sobie co jest potrzebne, robię notatki na temat wózka, fotelika, łóżeczka bo tych modeli jest tyle, że szok :-) Po połówkowych wybieramy się pooglądać te większe rzeczy na żywo. A już same zakupy to jak będę miała gotową listę co, gdzie i za ile :-)
Ja zamówiłam już trochę ubranek, bo nie bardzo mam od kogo przejąć, a co do reszty wyprawki to podobnie jak Ty intensywnie przeglądam strony z wózkami, łóżeczkami i innymi akcesoriami żeby wyrobić sobie jakieś rozeznanie. Dużo się zmieniło przez te naście lat, nawet nie ma już w Polsce firmy z jakiej miałam wózek chłopaków 😆 pojawiło się sporo nowych rzeczy i trudno mi stwierdzić co faktycznie będzie przydatne, co nie bardzo i tu liczę na Wasze wsparcie.
Ktoś tu mądrze napisał, że na jesieni może być druga fala korony i zamknięcie sklepów, więc planuję wybrać się niedługo do jakiegoś sklepu i na żywo obejrzeć wybrane typy wózków i fotelików.
 
Ja póki co mam tylko jeden kocyk ;p ogólnie czekam na płeć bo dużo rzeczy mogę dostać od znajomych. Wózek i kącik dla dziecka planujemy na wrzesień/październik. A wcześniej zacznę ogarniać jakieś mniejsze rzeczy do szuflad :)
Ja tez wlasnie czekam na wieści jaka będzie plec,mam nadzieje ze teraz w poniedzialek sie dowiem o ile znowu nie obróci się tylem:p
Wiecie ze poszlam do lidla i kupilam juz stanik do karmienia bo był za 30zl,a teraz sie dopiero zastanowiłam czy on w ogole jest praktyczny:p niektóre kobiety w ogole sie w niego nie zaopatrują ;P
 
Ja miałam wysokie ryzyko trisomii 18 1:240 powtórzyłam badania prenatalne w innej klinice i tam ryzyko wyszło 1:2000. Pappa to statystyka, wcześniej na forum dziewczynom tez wyszło podwyższone ryzyko. Mój gin miał przypadek gdzie u kobiety ryzyko trisomii 21 wynosiło 1:4 urodziła zdrowego synka. Ja dla świetego spokoju zrobilam test Sanco-wyszło, ze dziecko jest zdrowe😊 odetchnęliśmy z mężem z ulga😊
A badania prenatalne robiłaś z własnej woli czy dostałaś skierowanie od swojego lekarza? Ja jak zapytałam swojego to zdziwił się,mowil ze nie mam potrzeby robic bo nie znajduje się w grupie ryzyka i tak ogólnie rzecz biorąc bardzo mało wiem na temat badań prenatalnych.
 
A badania prenatalne robiłaś z własnej woli czy dostałaś skierowanie od swojego lekarza? Ja jak zapytałam swojego to zdziwił się,mowil ze nie mam potrzeby robic bo nie znajduje się w grupie ryzyka i tak ogólnie rzecz biorąc bardzo mało wiem na temat badań prenatalnych.
Ja na przykład badań pranetalnych oprócz usg nie robilam w tej ciazy ani w poprzedniej... ogólnie stwierdzilam że te testy pappa przyniosą mi one więcej stresu niż pewności że dzidzia jest zdrowa... zresztą jakby się tak okazała że coś jest nie tak to i tak bym nawet nie myślałam o tym żeby nie urodzić więc stwierdzilam ze dla mnie to jest bez sensu je robić... A moja gin zapytała czy będę robić testy powiedziałam że nie chce i nic nie mówiła ani nie namawiala zeby koniecznie zrobić...
 
Ja na przykład badań pranetalnych oprócz usg nie robilam w tej ciazy ani w poprzedniej... ogólnie stwierdzilam że te testy pappa przyniosą mi one więcej stresu niż pewności że dzidzia jest zdrowa... zresztą jakby się tak okazała że coś jest nie tak to i tak bym nawet nie myślałam o tym żeby nie urodzić więc stwierdzilam ze dla mnie to jest bez sensu je robić... A moja gin zapytała czy będę robić testy powiedziałam że nie chce i nic nie mówiła ani nie namawiala zeby koniecznie zrobić...
Też nie robiłam żeby się nie denerwować. Ale gdyby wyszło źle usg to bym zrobiła bo myślę, że usunelbym gdyby była duża wada.
 
Jestem w podobnej sytuacji....Ryzyko wyszło średnie :( USG i test Papa robilam w tym samym dniu... ryzyko podstawowe 1: 581 ryzyko skorygowane 1: 678 dla trisomii 21:(....Czekam na wizyte u swojego lekarza we wtorek:( .....Dodam ze USG wyszło super...
Witaj wśród nas [emoji3590]
I nie denerwuj się na zapas. To nie jest wysokie ryzyko.
Wyobraź sobie 678 kobiet w Twoim wieku, z takimi samymi parametrami z usg, z takimi samymi wynikami pappa...i 1 kobieta może urodzić dziecko z tri 21. 677 kobiet będzie miało zdrowe dzieci [emoji3059]
 
Ja zamówiłam już trochę ubranek, bo nie bardzo mam od kogo przejąć, a co do reszty wyprawki to podobnie jak Ty intensywnie przeglądam strony z wózkami, łóżeczkami i innymi akcesoriami żeby wyrobić sobie jakieś rozeznanie. Dużo się zmieniło przez te naście lat, nawet nie ma już w Polsce firmy z jakiej miałam wózek chłopaków [emoji38] pojawiło się sporo nowych rzeczy i trudno mi stwierdzić co faktycznie będzie przydatne, co nie bardzo i tu liczę na Wasze wsparcie.
Ktoś tu mądrze napisał, że na jesieni może być druga fala korony i zamknięcie sklepów, więc planuję wybrać się niedługo do jakiegoś sklepu i na żywo obejrzeć wybrane typy wózków i fotelików.
O właśnie...mam dokładnie takie samo podejście. Lepiej się zabezpieczyć.

I wózka jaki wybrałam dla chłopców też już nie ma... była to firma Polak. Jedne z pierwszych z przekładaną rączką [emoji12] szyku zadawałam [emoji13]
 
Ja mam ryzyko wysokie 1; 148 ale nawet moja gin mówiła że z dużo gorszymi rodzą się zdrowe dzieci łącznie z jej córką której na usg lekarz noska nie widzial
My razem z męzem postanowiliśmy wstrzymać się z testem do drugiego USG...jeśli wyjdzie wtedy coś nie tak zdecydujemy się na test wolnego DNA.... Wierzę w to,że dziecko jest zdrowe jednak jako przyszła mama- boję się...
Dziękuję Wam za to,że jesteście ❤️
 
reklama
[GROUP=][/GROUP]
My razem z męzem postanowiliśmy wstrzymać się z testem do drugiego USG...jeśli wyjdzie wtedy coś nie tak zdecydujemy się na test wolnego DNA.... Wierzę w to,że dziecko jest zdrowe jednak jako przyszła mama- boję się...
Dziękuję Wam za to,że jesteście ❤
Ja nie wyraziłam zgody na amino i nie będę robić dodatkowych badań co ma być to będzie i nic tego nie zmieni i tak będę kochać to dziecko jakie by nie było
 
Do góry