reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

1 badanie miałam w 11+4, 2 w 12+6. U mnie ryzyko trisomii 18. Podstawowe też było inne, w:
1 klinice 1:1654 skorygowane 1:240
2klinice 1: 12635 skorygowane 1:2000

Dlatego nie wiem co mysleć. Gdybym badanie robiła tylko w 2klinice w ogóle nie rozważałbym testu Sanco lub Nifty.
No to faktycznie dziwne, bo test pappa można zrobić do 14tc , może porozmawiaj z lekarzem ,lub genetykiem czy robić dodatkowe badania . A ile czekałaś na wyniki ? Ja już nie mogę powtórzyć pappy ,ale też dla mnie dziwne,że wynik miałam tego samego dnia co pobieralam krew,nawet były szybciej niż morfologia bo tego dnia miałam dużo zleconych badań.
 
reklama
A jak były niskie wyniki testu Pappa? Mimo tego, nie decydowałaś się na amniopunkcję ?
Bo przy niskim nie ma ryzyka wad tylko że dziecko może urodzić się male, możliwość wywoływania wczesniej, przedwczesny poród, poronienie w 2 połowie ciazy I stan przedrzucawkowy. Mi też nic nie mówiła o aminopunkcji.


Usg nog wyszlo ok.. stwierdzili że to że mi minęły palpitacje I bóle klatki piersiowej nie ma związku zastrzykami... Zrobili mi ekg Ale ja sama czuje że serce dobrze pracuje.
 
Tak, MoM w tamtym tez dodam tą jednostkę:) Nie zlecił, ale stwierdziłam, że przed poszerzeniem diagnostyki pójde jeszcze do innej kliniki i zobaczę jakie tam ryzyko mi obliczą. I tu jest róznica między 240 a 2000. A jak u Ciebie wyszło?
Czytając Twoj wpis i te rozbieżności nawet nie żałuję, że nie robiłam tego testu. Widze aby niepotrzebne nerwy... Jeden wychodzi tak drugi inaczej :p
 
No to faktycznie dziwne, bo test pappa można zrobić do 14tc , może porozmawiaj z lekarzem ,lub genetykiem czy robić dodatkowe badania . A ile czekałaś na wyniki ? Ja już nie mogę powtórzyć pappy ,ale też dla mnie dziwne,że wynik miałam tego samego dnia co pobieralam krew,nawet były szybciej niż morfologia bo tego dnia miałam dużo zleconych badań.

W 1 klinice robiłam w piątek, dzwonili we wtorek, że złe wyniki. W 2klinice robiłam w pon i po tygodniu dopiero były wyniki. Dlatego robiłam w 2różnych klinikach żeby mieć jakieś porównanie.

@Dolvit no ja sie strasznie stresowałam po 1wynikach. Teraz trochę mi ulzylo, a gdybym nie robiła tych 1 w ogóle nie miałabym tego całego stresu...

@Akuku a jak Twoje samopoczucie? I jaki Ty miałas wynik pappy?
 
Bo przy niskim nie ma ryzyka wad tylko że dziecko może urodzić się male, możliwość wywoływania wczesniej, przedwczesny poród, poronienie w 2 połowie ciazy I stan przedrzucawkowy. Mi też nic nie mówiła o aminopunkcji.


Usg nog wyszlo ok.. stwierdzili że to że mi minęły palpitacje I bóle klatki piersiowej nie ma związku zastrzykami... Zrobili mi ekg Ale ja sama czuje że serce dobrze pracuje.

Ja przy Amelce miałam ryzyko trisomii 21 : 1-14 i zalecenie by zrobić amniopunkcję...na co się zdecydowałam.
 
reklama
W 1 klinice robiłam w piątek, dzwonili we wtorek, że złe wyniki. W 2klinice robiłam w pon i po tygodniu dopiero były wyniki. Dlatego robiłam w 2różnych klinikach żeby mieć jakieś porównanie.

@Dolvit no ja sie strasznie stresowałam po 1wynikach. Teraz trochę mi ulzylo, a gdybym nie robiła tych 1 w ogóle nie miałabym tego całego stresu...

@Akuku a jak Twoje samopoczucie? I jaki Ty miałas wynik pappy?
Z chłopcami w ciąży robiłam test pappa tego samego dnia co usg ,teraz lekarz zalecił zrobić tydzień przed ,bo czeka się na wyniki ,a wynik był tego samego dnia i też może zależy od tego w którym tc się robi tą pappe[emoji848][emoji848][emoji848]
 
Do góry