reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Właśnie sie z moim strasznie pokłóciłam... przed ciążą w ogole nie bylo takich sytuacji, a teraz to już któryś raz. Płaczę i jestem roztrzęsiona, potem tak bardzo sie boję, że mogę zaszkodzić tym dziecku, ze ono czuje te wszystkie trudne emocje...
Tak musisz się uspokoić stres złe wpływa. Kilka dłuższych oddechów .... a kłótnie najlepiej unikać jeśli jest taka możliwość bo jednak teraz emocje wszystkie mamy podwójnie .... :(
 
reklama
Gdańsk Invicta USG prenatalne 350,- test Pappa 205,- a USG połówkowe 270,- na szczęście pozostałe wizyty i badania mam w pakiecie w LuxMed a rodzic będę w szpitalu publicznym.
O to ja prowadziłam 2 ciążę w invicie, nie pamiętam ile płaciłam za prenatalne ,ale na pewno trochę mniej. U kogo robiłaś prenatalne ?
 
Tak zapisałam się do nich właśnie na 16 lipca będzie 20+1 ale korci mnie żeby teraz jakoś zapisać się na usg jeszcze 3D/4D do niego bo do wizyty miesiąc a moj gin nie robi takich ładnych usg :(
Kurcze mnie tez tak korcilo haha i zadzwonilam zeby sie umowic ale nie do prowadzacego tylko gdzie indziej i mnie lekarka zbesztala ze nie mozna tak czesto robic USG dla widzimisie, no chyba ze sa wskazania, plamienia, duze bole etc. Ze to nie pozostaje bez wplywu na rozwoj dziecko bo tam temperatura sie podwyzsza podczas badania. Oszalalam, przeczytalam caly internet, niby nie ma jescze zadnych badan stwierdzajacych szkodliwosc USG tylko takie ze jak jest ponad 10 w trakcie ciazy to moze wplywac na leworecznosc u chlopcow. ( u mnie dziewczynka na 100% bo z testow nifty) Ale i tak juz sie zniechecilam i czekam w spokoju na USG lipcowe :D
 
Mam ten sam problem ☹ ogólnie włosy mniej mi się przetłuszczają mogę myć co dwa dni przed ciąża myłam codziennie ale z łupieżem nie mogę sobie poradzić 😒
No to aż wstyd. W Nizoralu nie można używać w ciąży. Ja czytam o jakis plukankach roślinnych, ale to pewnie długo zajęłaby walka w ten sposob.
 
Nie wiem z czego to wynika, przydałyby się jakieś badania w tym kierunku 😅 Ogólnie do FB ma dostęp każdy, tutaj nie wszystkim chciałoby się zakładać konto. No i na fb siedzi się jednak częściej (choć ja chyba teraz jestem tutaj częściej 😅) i mam wrażenie, że większość z tych BAB za przeproszeniem po prostu nie ma co robić... I leczy swoje kompleksy powtarzaniem się przeczytanymi wcześniej gdzie indziej mądrościami 🙄
Nie wiem, mnie to strasznie irytuje 🙈

Zgadzam się, mam wrażenie, że na takich forach jak te logują się dziewczyny, które chcą się wymieniać doświadczeniami a na fb no cóż, już dawno stał się miejscem gdzie większość stara się wywyższać i pochwalić czego to oni nie mają/gdzie nie byli itp. To taki targ próżności, oczywiście nie dla wszystkich ale jednak.
 
Kurcze mnie tez tak korcilo haha i zadzwonilam zeby sie umowic ale nie do prowadzacego tylko gdzie indziej i mnie lekarka zbesztala ze nie mozna tak czesto robic USG dla widzimisie, no chyba ze sa wskazania, plamienia, duze bole etc. Ze to nie pozostaje bez wplywu na rozwoj dziecko bo tam temperatura sie podwyzsza podczas badania. Oszalalam, przeczytalam caly internet, niby nie ma jescze zadnych badan stwierdzajacych szkodliwosc USG tylko takie ze jak jest ponad 10 w trakcie ciazy to moze wplywac na leworecznosc u chlopcow. ( u mnie dziewczynka na 100% bo z testow nifty) Ale i tak juz sie zniechecilam i czekam w spokoju na USG lipcowe :D
Ale Ci głupot nagadała :/ usg lepiej robić częściej niż miało by coś być nie tak :/ tez czytałam o tym i nie ma żadnych przeciwskazan ale rzeczywiście jak płeć już znasz na 100% to masz łatwiej 😜😂 mnie właśnie ta płeć dręczy, bo już bym chciała coś zamawiać a nie chce wszystkiego szarego uniwersalnego nie umiem tak jakoś :/ i przez to jakoś nie czuje się spełniona 😂 wiec trudno wydam ta kasę dodatkowa i idę w końcu to moja 1 długo wyczekiwana ciąża ☺️ Zapewne jak by moj gin robił ładne usg jak nie których dziewczyn to bym nie szła na dodatkowo ale tak to jakoś nie mam wyrzutów ☺️
 
reklama
Jeju ale macie tempo dzisiaj! Przelecialam tak troche, ale sproboje napisac co pamietam 😉
@Piernik98 gratuluje obrony!!! 👏 A co do gina to nie zdziwilabym sie, jakby u Twojego to byla wymowka, ze ten sprzet dopochwowy lepszy 😉

Gratuluje wizyt i nowych ksiezniczek ❤️😘

Co do zebow i dziasel to mi na szczescie nie krwawia, w pierwszej ciazy krwawily niemal od poczatku, ale cos za cos, w tej ciazy byly mdlosci za to 😉 zawsze jakies inne atrakcje.

Moja dzisiejsza wizyta - wiec tak, babka mnie poinformowala na czym polega mniej wiecej to ryzyko stanu przedrzucawkowego, ale tyle to ja juz wlasciwie sama doczytalam. Zmierzyla cisnienie, wage i ku mojemu zdziwieniu mowi, niech sie pani polozy to podgladniemy maluszka 😍😍😍 No to zrobila mi szybkie usg, dzidzia sie rozciagala, prostowala nogi, posluchalam serduszka, spytalam o plec ale nadal mnie zbyla, wiec juz nie pytalam nawet ile mierzy teraz dzidziol. Dostalam tabletki, cos podobnego do aspiryny.
Co do migren mam dostac skierowanie do neuróloga 👍
Termin polowkowego 3 sierpnia, bedzie wtedy 21+2, ale we wczesniejszym tygodniu bedziemy na wakacjach. A potem 8 wrzesnia kolejna wizyta taka jak dzis. To chyba tyle z dzisiejszej wizyty 😉

Mielismy isc na plaze, ale sie zaciagnelo chmurami i spiaca jestem niesamowicie 😴
 
Do góry