reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Pisałyście wczoraj o odstawianiu luteiny/duphastonu. Ja od początku ciąży jestem na luteinie dopochwowej, 2x100mg. Teraz (początek 16tc) lekarka kazała odstawić. Mam brać kilka dni po jednej dziennie a potem już przestać. Ufam jej, ale i tak się boję, chyba za długo brałam i to dawało mi takie poczucie bezpieczeństwa, choć pewnie złudne.
Dostałam też kolejny lek - heparynę w zastrzykach. To na lepsze przepływy krwi (mięśniak pod łożyskiem). Czy któraś z Was też się tym kłuje codziennie.w brzuch? Jeśli tak to bierzecie też nadal Acard? Mi Acard odstawiła a też brałam od początku ciąży, ale tłumaczyła, że heparyna sama wystarczy. Swoją drogą, po każdym zastrzyku zostaje mi taka kropka - mikro siniaczek. Niedługo będzie cały brzuch w kropkach.
 
reklama
Ja właśnie jutro kończę 16 tydzień więc zaczynam 17 to moja pierwsza ciąża ale jestem zdziwiona bo wydaje mi się że mam duży brzuch już 😂😂 kupujecie specjalne ciuchy ciążowe? Dla mnie na razie najlepsze są sukienki i powiem Wam szczerze że nie wyobrażam sobie być w ciąży w zimie i ubierać te wszystkie ubrania 😂😂
 

Załączniki

  • Screenshot_20200615_113507_com.facebook.orca.jpg
    Screenshot_20200615_113507_com.facebook.orca.jpg
    483,3 KB · Wyświetleń: 27
Ja właśnie jutro kończę 16 tydzień więc zaczynam 17 to moja pierwsza ciąża ale jestem zdziwiona bo wydaje mi się że mam duży brzuch już 😂😂 kupujecie specjalne ciuchy ciążowe? Dla mnie na razie najlepsze są sukienki i powiem Wam szczerze że nie wyobrażam sobie być w ciąży w zimie i ubierać te wszystkie ubrania 😂😂

Mnie spodnie w pasie cisną więc już odkopałam z poprzedniej ciązy jakis miesiac temu 😅 w pierwszej o wiele pozniej zaczelam je nosic
 
Ja właśnie jutro kończę 16 tydzień więc zaczynam 17 to moja pierwsza ciąża ale jestem zdziwiona bo wydaje mi się że mam duży brzuch już 😂😂 kupujecie specjalne ciuchy ciążowe? Dla mnie na razie najlepsze są sukienki i powiem Wam szczerze że nie wyobrażam sobie być w ciąży w zimie i ubierać te wszystkie ubrania 😂😂

Ja na razie bez większego problemu mieszczę się w moje dżinsy i nic nie ciśnie. Ale po pierwsze jestem w młodszej ciąży (początek 14 tc) a po drugie nie byłam chuda przed ciaza, schudłam na razie 3kg wiec myśle, ze się wyrównuje.
Ale kupiłam jedne spodnie ciazowe na podróże w samochodzie. Bo jak długo siedzę w jednej pozycji to jednak wygodniej z ta gumka niż z guzikami ;)

A tak to tez na razie nosze sukienki głównie ;)

Powoli robi mi się w ogóle słabo na myśl o przeprowadzce i pakowaniu gratów. Polowe ciuchów wywiozę chyba do rodziców na strych w workach próżniowych. Żeby mi nowego mieszkania od razu nie zagracaly.


Ustaliłam kalendarz towarzyski na ten tydzień - ledwo cztery spotkania 😂 zaczynam od jutra i codziennie coś. W weekend uciekam za miasto.
 
A wcześniej mówili Ci cokolwiek kiedy wyniki? Bo mnie od razu przy pobraniu zapisywali na odbiór i omówienie ;) w usg wszystko było pięknie a i tak omówienie mam niezależnie od tego jaki będzie wynik ;)
Może u Ciebie będzie podobnie ;)
Ja podawałam adres maila od razu i mialy przyjść wyniki w ciagu tygodnia do dwóch. Na badaniu lekarz powiedział tylko że wszystko dobrze ale to badanie było bardzo krótkie, później tylko jeszcze krew pobierali. Nic wcześniej w rejestracji nie mówili że będą dzwonić tylko powiedziała, że wyniki mogą być po 2 tygodniach jeśli będą wymagały konsultacji. Zadzwonili po ok tygodniu więc sama nie wiem co o tym myśleć.
 
@Ragda Sto lat, zdrowka, radosci i spokojnej ciazy ! 😘
@Ika89biel wszystkiego Najlepszego! 😁

I ginekolog ma rację stres nigdy nie mija 😂 nawet jak już Maluch jest na świecie to człowiek już o wszystko się stresuje... Podam przykład u Mojej córeczki ucieka jedno oczko kiedyś częściej teraz rzadko były badania ma się skorygować do 2 lat a kilka dni temu wyświetliła mi się zbiórka na chorego chłopczyka weszlam bo czasami wspieram takie akcje i co wyczytałam że jest chory na glejaka mózgu 4 stopnia diagnoza okropna dla 2 latka... A wiecie od czego się zaczęło? Od uciekającego oka Maluch później dostał skierowanie na rezonans... A ja na drugi dzień biegiem do lekarza... Także stres w ciąży to dla mnie też okropny stres ale od kad coreczka jest na świecie to się dopiero stresuje nie dość że wczesniak to o mamo 😂🤦‍♀️
Ale oczywiscie, ze stres juz bedzie zawsze, z roznych powodow, ale bedzie. Ja teraz to najbardziej sie stresuje na jakie to glupie pomysly wpadnie mloda, wiadomo ze w parku jak sie bawi z kolegami, to juz nie moge byc krok w krok obok niej, ma juz 7 lat, troche sie musza uczyc samodzielnosci i odpowiedzialnosci, ale przeciez te dzieciaki takie glupie jeszcze.
Powiem szczerze, że ja też zainwestowałam troszkę więcej i zobaczymy, czy będę zadowolona :) Ale moja jest handmade :) Mam nadzieję, że jutro przyjdzie, bo teraz zwijam kołdrę pod siebie, a potem mi zimno 😁 Dobrze, że mąż ma drugą, czasem da sobie podkraść 😁



O losie, biały Żywiec to najlepsze alkoholowe na świecie, nie miałam pojęcia, że jest wersja bezalkoholowa 😱 Muszę koniecznie spróbować!



Wszystkiego, co najpiękniejsze i najwspanialsze!❤



Rany, ja przed testem to wstyd się przyznać, ale piłam prawie codziennie 😬 Ale raz, jak wypiłam 2 lampki wina, to na drugi dzień kac jak stąd do wieczności, to już był objaw ciąży 😅 Nakupowałam sobie wina na święta, ale coś mnie tknęło i w piątek przed świętami zrobiłam test. No i mąż jechał wieczorem szukać bezalkoholowego, a tamto poczeka chyba na Boże Narodzenie 😅



Kurczę, z tym mrożeniem to mam obawy, w końcu przy rozmrażaniu mogą sie namnażać bakterie 🙄 Ja ostatnio zjadłam trochę nieświadomie łososia wędzonego, ale to był pierwszy i ostatni raz 🙈



Brałam najpierw Prenatal Uno, teraz Duo i dawki jako tako się nie zmieniły, tylko nieco skład. Przede wszystkim doszły kwasy :) I coś tam jeszcze na pewno, już nie pamiętam, a wyrzuciłam opakowania 🙈



Powodzenia, trzymam kciuki za wizytę i czekamy na wieści ! ✊✊



Mój powiedział wyraźnie, że na pewno do następnej wizyty mam brać, a potem zobaczymy :/



Wszystkiego najwspanialszego na dalsze wspólne lata! ❤ Miłości i cierpliwości 😁
No ja wlasnie z ta szynka to slyszalam, ze ludzie tu tak robia, bo oni tutaj to sa niemal uzaleznieni od tej szynki, ja nie probowalam i raczej mam opory. Lososia zjadlam dwa razy, ale to mialam taka mega zachcianke i kompletnie nic innego bym wtedy nie zjadla, teraz juz jest lepiej i moge jesc wiecej, wiec juz raczej tez odpuszcze tego lososia.
 
reklama
Co tam dzis gotujecie? U mnie papryki faszerowane ryzem i miesem mielonym, zapiekane w piekarniku a pod koniec na to ser zolty i pomidor 😍 juz sie doczekac nie moge tylko mieso sie cos wolno rozmraża 😒

Nic 😂 jestem tak najedzona (przejedzona) po weekendzie, ze jem truskawki. Może zrobię jakas cienka zupkę jarzynowa bo na razie czuje, ze mi żołądek eksploduje 😂 a ostatni konkretny posiłek zjadłam wczoraj o 15.30 jeszcze u rodziców, dziś tylko truskawki 😂
 
Do góry