reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
Mam nerwice lękową, codziennie walcze ze strasznymi stresami ktore uaktywniaja sie bez powodu a w takich sytuacjach to juz nawet nie bede mowic jak nerwy wygladaja. Mimo ze sie wyjasnilo bede to teraz slugo przezywac, jestem pewna ze bedzie mi sie to dzis w nocy snic 😭 myslisz ze ginekolog moze cos na uspokojenie przepisac? Czy kto by mogl to zrobic bo czuje ze po prostu bez lekow no nie dam dluzej rady. Terapia nie przynosi zadnych efektow, zamierzam z niej zrezygnowac i isc do kogos innego...porazka jakas 😪 jak sie okazalo moj stan nerwowy mial podloze w dziecinstwie i sprawy ktore wydaja sie teraz błache wtedy bardzo ciezko przezylam i przez to tak wyglada teraz moje zycie...w nerwach bo nie nauczylam sie przezywac emocji na bierząco...podobno.
A promotor nawet nie czytal mojej oracy tylko wsteo i zakonczenie i tyle reszte olał...
Ginekolog chyba Ci tego nie przepisze, podejrzewam ze musisz isc do Twojego lekarza albo specjalisty.
Jakie witaminy łykacie?
Ja biore Pregnacare + Omega 3 i Natalben na przemian.
Mi się udało dopiero za 3 razem i już tez się bałam. Nie wiem jaki masz ale ja np muszę dłużej trzymać w jednym miejscu żeby zaczął liczyć, czyli nie suwam po brzuszku tylko przykładam i czekam chwilkę i tez musisz przycisnąć go trochę nie przyłożyć lekko tylko docisnąć do skory mocniej. Już pisałam ale powtórzę u mnie jest pod pępkiem ale pod brzuchem na wysokości bioder :) powodzonka ✊🏻😁❤️ A jaki masz model ?
Nie no jeszcze sie nie boje, mysle tylko ze moze trzeba troche zaczekac 😉 Ja mam taki, ale nawet nie wiem jakiej firmy
IMG_20200515_113539.jpg
Cześć Dziewczyny! ☺️ Ja dziś wizytowałam i miałam usg prenatalne, czekałam na ten dzień od 3 tygodni jak na szpilkach (3 tyg. temu miałam krwawienie z powodu małego krwiaka). Po krwiaku nie ma już śladu ☺️ Dzidzia dziś szalała, machała rączkami i nóżkami i kręciła piruety, aż mi się paszcza śmiała, taki piękny widok!! 🥰 Ma już 6 cm! I znów ciąża wychodzi starsza bo z OM 11+4 a wg dzisiejszego usg 12+3 więc albo rośnie tam mały Gortat albo miałam owulację w 6 dniu cyklu (co jest raczej mało prawdopodobne). ☺️ Wychodzi na to że jednak na koniec listopada termin.
Serduszko pięknie bije i wszystkie parametry w normie ♥️♥️ Pytałam czy robić test Pappa, lekarka powiedziała że nie ma wskazań.
Wiecie co, tak bardzo czekałam na ten 12 tydzień i myślałam że jak nadejdzie to już przestanę się martwić i będzie już tylko radość z ciąży. Jest niestety jedno małe zmartwienie. Jak pisałam kiedyś, mam mięśniaka. Mięśniak sam w sobie nie musi oznaczać nic złego w ciąży i na ostatniej wizycie kazała mi się nim nie denerwować bo jeszcze nie było wiadomo gdzie będzie się tworzyć łożysko. Dziś okazało się że mięśniak urósł a łożysko tworzy się na nim. Od 16tc mam brać jakieś leki na poprawienie przepływu krwi do łożyska bo mięśniak będzie cześć tej krwi zabierał dla siebie. Trochę mi ta wiadomość podcięła skrzydła, ale staram się myśleć pozytywnie i nie zamartwiać. Na pewno trzeba to obserwować i wdrożyć leki i wierzę że będzie wszystko dobrze. Powiedziała że to jest wskazanie do cesarki.
A na koniec mały smaczek, powiedziała mi już jaka to według niej płeć (ale mamy się nie przywiązywać bo jeszcze może się zmienić) ♥️♥️ Powiedziałam tylko mężowi i na razie to pozostanie naszym małym sekretem więc mam nadzieję że wybaczycie jeśli na razie zatrzymamy to dla siebie 🥰 Ale jaki szok że już tak wcześnie powiedziała i to sama z siebie, ja nie pytałam ☺️
Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie i oczekujcie na swoje wizyty z radością bo machająca łapkami dzidzia to niesamowity widok, wynagradza całe to czekanie i stres!! 🥰
Wspaniale sie czyta takie wiesci ❤️ zazdroszcze pieknego widoku, juz nie moge sie doczekac kiedy podgladne moja dzidzie 😁 Ciekawe, czy sie potwierdzi z ta plcia, i trzymam kciuki zebys nie miala problemow z tym krwiakiem ✊😘
 
Ginekolog chyba Ci tego nie przepisze, podejrzewam ze musisz isc do Twojego lekarza albo specjalisty.
Ja biore Pregnacare + Omega 3 i Natalben na przemian.
Nie no jeszcze sie nie boje, mysle tylko ze moze trzeba troche zaczekac 😉 Ja mam taki, ale nawet nie wiem jakiej firmy
Zobacz załącznik 1121672
Wspaniale sie czyta takie wiesci ❤️ zazdroszcze pieknego widoku, juz nie moge sie doczekac kiedy podgladne moja dzidzie 😁 Ciekawe, czy sie potwierdzi z ta plcia, i trzymam kciuki zebys nie miala problemow z tym krwiakiem ✊😘
O nie tylko nie moja lekarka, ona sie na niczym nie zna tragedia...
 
Dziewczyny czy Wam tez juz widać brzuszek? Ja jestem dopiero w 8 tygodniu a juz widać.. do tego przytyłam juz 3kg ale nie wiem czy to ciąża czy siedzenie w domu ;) ciagle jestem głodna 😩
 
Nie [GROUP=][/GROUP]

Nie martw się ! Ja dowiedzialam sie o krwiaku w 6+3 gdzie dzidzia miała 0,6 mm a krwiak 45 mm x28mm. Lekarz mnie nastraszył kazał leżeć jak najwiecej, nic nie dźwigać, nie doprowadzić do zatwardzenia, zero sexu i po 2 tyg dzidzia miała już 2 cm a krwiak 32 mm x 24 mm i już lekarz mówił żeby się nim nie przejmować ale nadal jak najwiecej leżeć. Najważniejsze ze nie plamisz i nie masz krwawień. A u Ciebie który tc ? I ile ma krwiak ?
Dzięki :) trochę mnie uspokoiłaś :) dzisiaj 7t5d (i tak dokładnie wyszła dzidzia wg USG 1,4cm) a krwiak ma 1,3 cm x 0,8cm ale na USG był dużo większy od dzidziusia. Plamilam trochę na samym początku ciąży, pewnie od tego krwiaka ale wtedy go nie było widać na USG a przynajmniej mi o nim nie powiedziano.
 
reklama
Do góry