reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Super [emoji7]
Ja ja Wam dziewczyny zazdroszczę... jesteście takie szczupłe...ja tak ostatni raz wyglądałam przed 1 ciąża 18 lat temu [emoji81]
Patrząc na moja mame i siostrę to mi po ciazy duzo zostanie :D kazda z nas ma taka sama figurę 😐
Piękna ta tapeta[emoji173]
Ale laska z Ciebie [emoji6], ja już mam z przodu z boku za dużo [emoji1787][emoji23], ale fakt że ostatnio przed ciąża przytyłam trochę, no i mi zostało...
Dziękuję ❤️
Skoro teraz przytylas to pewnie dziecko bedzie z ciebie bralo a nie dodatkowe kilogramy 😍
 
reklama
To nie do końca tak jest. Koleżanki siostrzenica ma autyzm, chodzi na terapię od początku wystąpienia objawow a i tak siedzi sama i nie wchodzi w interakcje. Po prostu jeśli to coś ze spektrum autyzmu, to te dzieci tak mają. Różne są na różnym etapie zaawansowania, ale niekoniecznie jest tam wina rodziców. Pamiętajmy, że 20 czy 30 lat temu nikt nie diagnozował takich dzieci, żyły wśród zupełnie zdrowych i często rodzice postępowali jak ten właśnie szwagier z żoną. No nic, oby ich przedszkole poprowadziło i trochę uświadomiło. Moja mama jest przedszkolanka i większość rodziców nie widzi żadnych problemów rozwojowych u swoich dzieci.
Chodzilo mi o to ze jak tylko cos zauwazymy to bedziemy to diagnozowac a nie udawac ze dziecko jest malutkie, ze ma czas, ze przeciez duzo dzieci tak ma :/
 
Też kupiłam tylko pieluszki w Pepco [emoji4]
Ja wczoraj czytałam właśnie, że płeć dopiero ok 16 tygodnia, a prenatalne są w 12 więc myślałam, że nie będzie jeszcze widać. Ale w takim razie mnie pocieszyłaś, że może już coś będzie widać [emoji16].
Poprzednio jak byłam w ciąży z Gabi (12 lat temu) to do końca nie wiedziałam bo się zawsze na usg zasłaniała . Jeszcze po drodze na porodówke ustaliliśmy jaki imię dlą chlopca bo mieliśmy 2 wybrane.
Ja sie trochę boję kupowania teraz więc pewnie dopiero po prenatalnych zaszaleje. Kupiłam na razie 1 kaftanik i 2 pieluszki tetrowe w pepco bo jest-30% ale trudno tam coś trafić żeby było uniwersalne. Moja Gabi jeszcze wybrała taką małą butelkę więc ją kupiłam bo nie chciałam żeby jej przykro było ale nie wiem jak z atestem. Później w domu mój M jej wytłumaczył, że takie maluszki muszą mieć rzeczy z atestami żeby im nie zaszkodzić i chyba zrozumiała, ale w sklepie była taka uparta że ja zmiękłam.
 
Ale Wy jesteście zgrabne i ładne tu :o
Ladne i zgrabne wrzucaja zdjecia 😁 ja tam wole nikogo nie straszyc haha 😂

Ale Wam zazdroszcze tych przestrzeni w domach, my tu mieszkamy sami, wiec o tyle dobrze, ze mamy swiety spokoj, ale ta hiszpanska architektura to mnie o bol glowy przyprawia. Wynajmujemy mieszkanie ok 60 metrow, ale tu sa 3 pokoje + salón, to sobie wyobrazcie, podzielic 60 metrow na kuchnie, lazienke, salón i 3 pokoje. To jest wszystko tak strasznie ciasne i nieustawne, ze nawet nie ma jak porzadnych mebli wstawic. Jedynym rozwiazaniem bylyby meble na miare, no ale to nie nasze mieszkanie. I tak sie kisimy tu juz 7 lat, w tym czasie mieszkania strasznie podrozaly i nie wiem czy nam sie uda zmienic na inne. Na dodatek to mieszkanie jest takie stare, przydalby sie generalny remont, ale wlasciciela nic nie interesuje, tylko brac pieniadze. Dla mnie teraz najwiekszy problem to gdzie bede mogla zrobic jakis kacik dla maluszka 😔
 
U nas zdecydowanie trudniejszym momentem budowa domu niż pojawienie się dzieci[emoji16]
U nas niestety uparta jestem ja, mąż i teść. Problem będzie np z oknami, bo mój mąż nie rozumie, że jego ojciec stawia takie, jakie inwestor zamówi. On uważa, że jego ojciec wszystko wie najlepiej. No nic, podobno są dwa poważne kryzysy w zwiazku: dziecko i kupno mieszkania/budowa domu.
 
reklama
Wspaniała wiadomość [emoji3059]
Juz po wizycie jestem :) maleństwo rośnie, serduszko pieknie bije, krwiak coraz mniejszy wiec strasznie sie ciesze :D mam leżeć odpoczywac (co jest trudne przy małym dziecku ) za 2 tyg kolejna wizyta zeby sprawdzic czy krwiak sie zmniejsza. Aaaa i dzidzia młodsza na usg wiec mam 2 terminy porodu :D na 29.12 i na 5.01 wiec sylwester zapowiada sie ciekawie
 
Do góry