reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Kurczę, według tych wszystkich powszechnie znanych objawów, to ja nie wiem co urodzę 😂 Wszystkie są sprzeczne xD Ale już bym chciała wiedzieć!
U mnie narazie również wszytsko wskazuję sprzecznie 😁 czekam na prenatalne i mam nadzieję że już coś tam zobaczą 😍 ogólnie jestem nastawiona ze byle by było zdrowe, ale w głębi serca czuje chłopca, zobaczymy 🙂
 
reklama
Co właśnie myślicie dziewczyny o tym detektorze tętna płodu do użytku domowego. ?
Ja bym bardzo chciała sobie kupić, ale nie znam się na tym i nie miałam nigdy z tym do czynienia. Będę polegać na Waszych opiniach albo tych znalezionych w internecie. Tylko pytanie kiedy realnie jest szansa cos wysłuchać. 🤔
 
Ja bym bardzo chciała sobie kupić, ale nie znam się na tym i nie miałam nigdy z tym do czynienia. Będę polegać na Waszych opiniach albo tych znalezionych w internecie. Tylko pytanie kiedy realnie jest szansa cos wysłuchać. 🤔
Mnie tez właśnie kusiło kupić niby jak czytałam opinie to od 12 tc słychać ale dziewczyna już w 9 tc wykrywa tez, ale tez nie wiem właśnie czy warto czy nie... ktoś z naszych dziewczyn posiada i może doradzić ☺️😜 ?
 
Skad takie przypuszczenia ze dziewczynka?

Mowi się że jak bije do 140 na min to chłopiec jak powyżej dziewczynka.

Jaki masz detektor tętna :) ? Od kiedy można usłyszeć ? Czy to jest bezpieczne ?

Bezpieczne, niektórzy już w 7 tyg znajdą. Ja w poprzedniej ciazy w 8+5tyg teraz w 10+2, im pozniek tym łatwiej. Warto popatrzeć na filmiki na youtubie jak to robić. (Doppler baby Heart beat)
Jakim urządzeniem to sprawdziłaś? 😄
Wstawię zdjecie
Jak dla mnie spoko :)


Doczytałam, że to dopiero 5+5. W tak razie dzidzia ma jeszcze czas, żeby się pojawić więc na spokojnie kochana.


To malutki jeszcze synuś. Pewnie nie będzie łatwo ale dacie radę 💪✊ a później taka różnica będzie super :) PS. Nie dziwię się, że jesteś przerażona, ja bym też była 🙂


Witam i gratuluję :) mi już takie bardziej dokuczliwe dolegliwości minęły. Troszkę piersi bolą i się ciut powiększyły no i siku wciąż biegam. Jak się przeciaze noszeniem młodego i bieganiem za nim to trochę brzuch dokucza. Ale mdłości ustały, jelitowe problemy się też zdecydowanie zmniejszyły (chociaż dziś akurat mam jelitowo gorszy dzień 😂) 🙂


Na ile osób planujecie ślub?


Ale ekstra. A u Ciebie sprawdzalo się z tym tętnem u pozostałych dzieci? W sensie mam na myśli płeć. I czy ta liczba uderzeń na minute jest regułą dla całej ciąży czy tylko dla początku ciazy?
Tak tzn. Pamiętam że z 2 I 3 synem obudziłam się przy 145 uderzenia, że może jednak dziewczyna :) A byli chlopcy.. za to z córkami bliżej 160-170 tak jak teraz.

Ja bym bardzo chciała sobie kupić, ale nie znam się na tym i nie miałam nigdy z tym do czynienia. Będę polegać na Waszych opiniach albo tych znalezionych w internecie. Tylko pytanie kiedy realnie jest szansa cos wysłuchać. 🤔

Ogólnie zasada przy dopplerze jest taka, że jak czujesz słabsze ruchy to nie doppler A szpital. Jeżeli jesteś spokojna i nie martwisz sie o nic to możesz próbować słuchać Ale nie załatwiać sie jesli sie nie uda znalezc :)
Im później tym łatwiej. Jednak ja dopplera uzywam jako atrakcji, fajnie posłuchać serduszko. Na tym etapie- jeszcze nie mialam usg to fakt, że cieszę się bo tak to dopiero za prawie 3 tyg powiedzialabym się czy wsio ok. Ale na etapie kiedy dziecko się rusza I np coś mnie martwi to nie szukam sama dopplerem- tego nie wolno robić bo możemy znaleźć serduszko I nie zwrócić uwagi, że np boję zbyt szybko lub zbyt wolno. W takiej sytuacji zawsze trzeba skontaktować się z lekarzem prowadzącym tudzież pojechać na ip. Aczkolwiek jako sprzed do posłuchania serduszka tak o to polecam.. uzywalam w 3 ciazach I teraz 4 raz.
 

Załączniki

  • Screenshot_20200512-190525_eBay.jpg
    Screenshot_20200512-190525_eBay.jpg
    27,1 KB · Wyświetleń: 51
Mnie tez właśnie kusiło kupić niby jak czytałam opinie to od 12 tc słychać ale dziewczyna już w 9 tc wykrywa tez, ale tez nie wiem właśnie czy warto czy nie... ktoś z naszych dziewczyn posiada i może doradzić ☺😜 ?

Ja polecam

Ponoć czasem ciężko złapać tętno plodu, jeśli sie ułoży dziwnie dzidziuś, chyba by to u mnie generowało tylko dodatkowy stres

Dla tego trzeba mieć takie podejście że słucham nie dla tego że się załatwiam tylko że chce usłyszeć. Jak nie słychać nie zmartwilam się, spróbować wieczorkiem czy następnego dnia..
Jeśli mam bóle brzucha , stawianie , dziecko się rusza inaczej niż zwykle to zawsze lekarz.

Mój synuś dziś słyszał serduszko I mowi ojej jak szybko bije, ostatnionsluchalismy ich serduszek ;)
 
reklama
Mowi się że jak bije do 140 na min to chłopiec jak powyżej dziewczynka.



Bezpieczne, niektórzy już w 7 tyg znajdą. Ja w poprzedniej ciazy w 8+5tyg teraz w 10+2, im pozniek tym łatwiej. Warto popatrzeć na filmiki na youtubie jak to robić. (Doppler baby Heart beat)

Wstawię zdjecie

Tak tzn. Pamiętam że z 2 I 3 synem obudziłam się przy 145 uderzenia, że może jednak dziewczyna :) A byli chlopcy.. za to z córkami bliżej 160-170 tak jak teraz.



Ogólnie zasada przy dopplerze jest taka, że jak czujesz słabsze ruchy to nie doppler A szpital. Jeżeli jesteś spokojna i nie martwisz sie o nic to możesz próbować słuchać Ale nie załatwiać sie jesli sie nie uda znalezc :)
Im później tym łatwiej. Jednak ja dopplera uzywam jako atrakcji, fajnie posłuchać serduszko. Na tym etapie- jeszcze nie mialam usg to fakt, że cieszę się bo tak to dopiero za prawie 3 tyg powiedzialabym się czy wsio ok. Ale na etapie kiedy dziecko się rusza I np coś mnie martwi to nie szukam sama dopplerem- tego nie wolno robić bo możemy znaleźć serduszko I nie zwrócić uwagi, że np boję zbyt szybko lub zbyt wolno. W takiej sytuacji zawsze trzeba skontaktować się z lekarzem prowadzącym tudzież pojechać na ip. Aczkolwiek jako sprzed do posłuchania serduszka tak o to polecam.. uzywalam w 3 ciazach I teraz 4 raz.
A to kiedy dokładnie sprawdzałas częstotliwość bicia serca? Przez cała ciąże? Czy właśnie na początku?
u mnie na razie biło serduszko 146/min, ale ja czuje ze będzie córka a nie syn xd
 
Do góry