reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Trzymam mocno kciuki za twojego bobasa
Dziewczyny.. ja powoli trace nadzieje, ze z dzidzia jest w porzadku. Ciezko wmawiac sobie, ze jest dobrze jak wszystkie objawy doslownie zniknely :( Piersi maleja sa miekkie i wgl juz nie bola. Wczesniej nawet spalam w staniku, bo w nocy bol mnie wybudzal jak sobie przygniotlam. Nie mam juz wgl mdlosci normalnie ugotowalam i jadlam dzis. A nawet w koncu wiedzialam co mi sie chce zjesc. Brzucha nie mam juz tak wzdetego. Zmeczenie i zadyszka zniknely.. mam dzis duzo energii. W podbrzuszu mialam codziennie jakies uklucia a od 4 dni ani razu nie bylo uklucia. Ech.. udalo mi sie przelozyc wizyte na jutro. Niestety nie mam wplywu juz na nic. Jesli chcecie to trzymajcie jutro wieczorem kciuki za wizyte. Mam nadzieje, ze nie bede musiala przyjsc sie pozegnac :(
 
reklama
Witam Was serdecznie. Miałam nie wchodzić na takie fora, ale co tu robić jak córa śpi a mama spać nie może.
Witajcie jestem Enrissa i mam 31 wiosen :) córka przyszła na świat w wrześniu 2018 roku a niedawno się dowiedziałam, że będzie miała młodsze rodzeństwo. Dziś byłam u ginekologa i potwierdzony 6 tydzien.. Przepisał mi luteine dopochwowo 2 razy dziennie. Termin porodu według ostatniego okresu wliczony na 28 grudzień 2020. Ciągle się zastanawiam czy jest to realne by przyszło na swiat w 2021 roku skoro pierwsza córka przyszła.na świat 38+0 TC :)

Pozdrawiam. Wszystkie Mamusie :)
 
Mój pierwszy zakup na ciążowe ciało [emoji28]
Skorzystałam z promocji na kartę Rossnę w Rossmanie. Wczoraj się dowiedziałam że można tą kartę założyć już w ciąży [emoji4]

W domu doczytałam, że to niby od 4 miesiąca ciąży ale nie wiem jakie to miałoby mieć znaczenie [emoji848]
20200504_215452.jpeg
 
Dziewvzyny ktore juz rodzily. Mowie o tych SN. Rodzilyscie ze znieczuleniem? Jak tak to jakim? Bo tak mysle o tym ostatnio i powiem tak ze strasznie nie chcialabym ze znieczuleniem bo niektore moga zmieniac swiadomosc czy wywolywac zaburzenia widzenia itp. Z powodów nerwicy i tego ze cierpialam na tak zwaną derealizację wiem ze po czyms takim moglo by to wrócic. Ale z drugiej strony boje sie ze bol bedzie taki ze nie dam sobie rady bez znieczulenia. Moja mama rodzila 3 razy bez zadnego znieczulenia, porody byly szybkie i jak to okreslila "moje wszystkie 3 porody razem wziete nie byly tak bolesne jak twoja jedna miesiaczka" bo miewalam je wyjątkowo nie do zniesienia ale juz chyba o tym pisalam, ból byl nie do wytrzymania. No i teraz nie wiem są jakies znieczulenia bez skutkow ubocznych takich wplywajacych na swiadomosc? Okropnie sie wlasnie tego znieczulenia boje 😿🙈

Ja rodziła z znieczuleniem do Kręgosłupa
Może się osmiesze, ale.znieczulenie przyniosło mi taka ulgę że Teraz też na. Bank będzie znieczulenie 😂

Ale ja się nigdy Igieł nie bałam więc dla mnie znieczulenie to. Relax był więc się nie martw i jeśli chcesz to Bierz.

PS. Świadomość mi. Się nie zmieniłam. Tylko na sam koniec powiedziałam "pindole Wychodzę stad"
 
Ja rodziła z znieczuleniem do Kręgosłupa
Może się osmiesze, ale.znieczulenie przyniosło mi taka ulgę że Teraz też na. Bank będzie znieczulenie 😂

Ale ja się nigdy Igieł nie bałam więc dla mnie znieczulenie to. Relax był więc się nie martw i jeśli chcesz to Bierz.

PS. Świadomość mi. Się nie zmieniłam. Tylko na sam koniec powiedziałam "pindole Wychodzę stad"
Mowie o znieczuleniu typu gaz rozweselajacy cos takiego. To podobno moze zmieniac swiadomosc albo dolargan. Taki zastrzyk to ok ale co jesli beda miec w ofercie cos innego wlasnie
 
Witam Was serdecznie. Miałam nie wchodzić na takie fora, ale co tu robić jak córa śpi a mama spać nie może.
Witajcie jestem Enrissa i mam 31 wiosen :) córka przyszła na świat w wrześniu 2018 roku a niedawno się dowiedziałam, że będzie miała młodsze rodzeństwo. Dziś byłam u ginekologa i potwierdzony 6 tydzien.. Przepisał mi luteine dopochwowo 2 razy dziennie. Termin porodu według ostatniego okresu wliczony na 28 grudzień 2020. Ciągle się zastanawiam czy jest to realne by przyszło na swiat w 2021 roku skoro pierwsza córka przyszła.na świat 38+0 TC :)

Pozdrawiam. Wszystkie Mamusie :)
A luteina z jakiego powodu?
 
Gratulacje dla wszystkich ❤

@Patrycjaaa97 jakie piekne usg! ❤ Super! Ktory dokladnie dzien?

Trzymam kciuki za wszystkie jutro :) :)!!


Ja sie uspokoiłam dzisiaj, pojechałam do rodziców u poprosiłam mame zeby mi kupila cole 😂 u mnie przy mezu nigdy by to nie przeszło 😂 a taka mialam ochotę :)
I nagle cycki znowu bola.. Uspokoiłam się. :)
Wizyta juz w srode 😍😍 bedzie 9+1

Dziękuję 💓 u mnie dziś z OM było 8+2, a z USG 8+3 😊
 
Co do odpieluchowania to u nas 20 miesięcy i nadal ma pieluszkę. Nie woła na siku. Na kupę często wola albo widzę, że robi więc go sadzam na nocnik ale z sikami gorzej. Widać nie jest gotowy. Zresztą u nas po nocy pielucha jest mega mokra, czasem nawet w nocy mu zmieniamy a wydaje mi się, że zanim wezmę się za odpieluchowanie to nie powinien już sikać w nocy. Widocznie będę musiała jeszcze poczekać a miałam cicha nadzieję, że latem ogarniemy ten temat.

U mnie każde dziecko najpierw oduczalo się osuszania w dzień A potem w nocy.

Dziewvzyny ktore juz rodzily. Mowie o tych SN. Rodzilyscie ze znieczuleniem? Jak tak to jakim? Bo tak mysle o tym ostatnio i powiem tak ze strasznie nie chcialabym ze znieczuleniem bo niektore moga zmieniac swiadomosc czy wywolywac zaburzenia widzenia itp. Z powodów nerwicy i tego ze cierpialam na tak zwaną derealizację wiem ze po czyms takim moglo by to wrócic. Ale z drugiej strony boje sie ze bol bedzie taki ze nie dam sobie rady bez znieczulenia. Moja mama rodzila 3 razy bez zadnego znieczulenia, porody byly szybkie i jak to okreslila "moje wszystkie 3 porody razem wziete nie byly tak bolesne jak twoja jedna miesiaczka" bo miewalam je wyjątkowo nie do zniesienia ale juz chyba o tym pisalam, ból byl nie do wytrzymania. No i teraz nie wiem są jakies znieczulenia bez skutkow ubocznych takich wplywajacych na swiadomosc? Okropnie sie wlasnie tego znieczulenia boje 😿🙈

Ja miałam raz morfinie (ktora zaczęła działać już po porodzie I syna przywitała mówiąc po angielsku :o )

I gaz, jeśli nie ściągasz to non stop to nie zmienia świadomości.. Ja to przez kilka minut nie wyjęłam z buzi A że partie to sciagalam mega mocno i stąd taki odjazd.. Nie wiem czy zmienił świadomość Ale na pewno uspokoił i jakby odleciałam.
Porozmawiasz o tym z lekarzem i może partnera poprosisz by pilnował ile wdechow gazu powinnaś brać. (Chyba na szkole rodzenia o tym mowia- ja nigdy nie byłam)

Nigdy nie miałam w kręgosłup bo się boję.
 
reklama
U mnie każde dziecko najpierw oduczalo się osuszania w dzień A potem w nocy.



Ja miałam raz morfinie (ktora zaczęła działać już po porodzie I syna przywitała mówiąc po angielsku :o )

I gaz, jeśli nie ściągasz to non stop to nie zmienia świadomości.. Ja to przez kilka minut nie wyjęłam z buzi A że partie to sciagalam mega mocno i stąd taki odjazd.. Nie wiem czy zmienił świadomość Ale na pewno uspokoił i jakby odleciałam.
Porozmawiasz o tym z lekarzem i może partnera poprosisz by pilnował ile wdechow gazu powinnaś brać. (Chyba na szkole rodzenia o tym mowia- ja nigdy nie byłam)

Nigdy nie miałam w kręgosłup bo się boję.
Nie nie do gazu napewno sie nie przekonam to nie ma mowy. Cos co juz ma w skutkach ubocznych zmiany swiadomosci u mnie wywołuje je juz w małej ilosci niestety. Z lekarzem bede o tym rozmawiac ale nie bedzie go tam gdzie bede rodzic a dodatkowo bede rodzic w austrii a niemieckiego nie zbyt umiem wiec dogadanie sie przy porodzie bedzie graniczyc z cudem...choc podobno położne polki są na zmianie zawsze...
 
Do góry