reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Dzisiaj góry złote, także niziutkie - niecałe 900 m.n.p.m.
Tatry uwielbiam ale w tym roku akurat mamy zupełnie inne górskie plany - zwłaszcza o ile otworzą granice a lekarz nie będzie wciąż widział przeciwwskazań :)
Z polskich to na pewno Bieszczady w tym roku i weekendowo góry dolnoslaskie

@Piernik.98 no ogladamy się bardzo dokładnie zawsze z kleszczami. Bo teraz repelentow nie chce stosować.
U moich rodzicow w polsce kot ostatnio przyniosl takze sie zaczyna plaga. A ona daleko nie chodzi tylko po podworkach sasiadow 😂 szwagierka ostatnio z pieskiem byla w lesie to tez po kleszczu przyniesli...tragedia. ja nie wiem po co w ogole takie dziadostwo zyje...ani flora ani fauna by chyba nie ucierpiala gdyby tych paskud nie bylo...
 
reklama
Cześć chcialam sie przywitac i przyłączyć do Was. Mogę ? Jestem Ewelina termin mam na 27.12. Wizyte u ginekologa juz miałam niestety na usg widac jakis skrzep krwi, dostalam duphaston 3×1, mam sie oszczędzać i wizyta kontrolna za 2 tygodnie. Mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze, ciezko jednak odpoczywac jak w domu mamy 10 miesięczna córkę , boje sie troche nie wiem jak sobie poradzimy z brzuszkiem i biegajacym maluchem ale trzeba byc dobrej mysli. Tyle tytaj piszecie ze ciezko bedzie wszystko nadrobić ale teraz postaram sie byc na bieżąco.
Ja tez mam córkę w tym wieku. Uff nie jestem sama z obawami:)
 
U moich rodzicow w polsce kot ostatnio przyniosl takze sie zaczyna plaga. A ona daleko nie chodzi tylko po podworkach sasiadow 😂 szwagierka ostatnio z pieskiem byla w lesie to tez po kleszczu przyniesli...tragedia. ja nie wiem po co w ogole takie dziadostwo zyje...ani flora ani fauna by chyba nie ucierpiala gdyby tych paskud nie bylo...
No u mnie kot nie wychodzący, psy rodziców zakrapiane frontlinem. A my tez się na ogół zabezpieczamy od lat kleszcza nie widziałam :D
Ja tak doczytałam, ze ten repelent co mam jest dozwolony w ciąży wiec chyba następnym razem się spsikam. Tak na wszelki wypadek.
 
Zauważyłam dzisiaj, że boli mnie rana po szyciu po porodzie. Przez prawie dwa lata nawet nie pamiętałam, że tam jest. Wam też dokucza bizna?
Miałam dwie cesarki więc blizna nie boli ale czuję takie ciagniecie w pochwie z jednej strony. Nie zawsze, kilka razy w ciagu dnia po parę minut. Dziwne takie uczucie, nigdy wcześniej nie miałam.

Może zachodzą podobne zmiany, a Ty w bliźnie po szyciu bardziej odczuwasz tudzież jesteś bardziej świadoma?
 
Ogólnie to Wam powiem, że ja się wczoraj strasznie bałam...
Przez głupotę mojego kolegi wpadłam samochodem do rowu... taki stres... burza,ulewa...
Biegali szukali ciągnika żeby ktoś wyciągnął:/
Potem mnie troszkę brzuch bolał... więc trochę się zestresowałam.
Dziś miałam imieniny mamy i tak się najadłam, że teraz mi nie dobrze [emoji1787][emoji2960]

A jeszcze teraz mi się odbija bo wypiłam radlera 0,00% bo przecież biorę antybiotyk [emoji16][emoji16]

Po prostu pełno wrażeń, więc teraz już się przytuliłam pod kocyk i mam nadzieję, że nie zwrócę obiadku [emoji1785][emoji2356]
Kurczę... dużo tych wrażeń. Odpoczywaj [emoji4]
 
No u mnie kot nie wychodzący, psy rodziców zakrapiane frontlinem. A my tez się na ogół zabezpieczamy od lat kleszcza nie widziałam :D
Ja tak doczytałam, ze ten repelent co mam jest dozwolony w ciąży wiec chyba następnym razem się spsikam. Tak na wszelki wypadek.
U mnie pies i kot tez po kropelkach lub z obrożami po kosmicznych cenach u weterynarza a i tak kleszcz potrafił sie przyczepis zaraz kolo obrozy...dla mnie to szok byl...
Ogolnie ja sie tak panicznie boje kleszczy w takim sensie ze mnie niesamowicie brzydza, dostaje az jakis drgawek jak go widze a co dopiero jaobym u siebie znalazla. Od kiedy ostatnim razem mialam kleszcza jakos dobre kilka lat temu i tak panikowalam to omijam wszelkie lasy, wysokie trawy itp...lęk jest za duzy...taka moja fobia 🤣🤣🤣
 
Hej, pijecie kawę? Jeśli tak to zwracacie też uwagę na kofeinę w innych produktach - np herbacie, czekoladzie, żeby pilnować 200mg?

Ja jak się dowiedziałam, że jestem w ciąży to odstawiłam kawę, właściwie w pracy w domu nawet nie była mi potrzebna, ale jak od jutra wracamy do biura to nie wiem czy nie będę miała potrzeby, żeby się napić. I tak zastanawiam się nad tą kwestią.
Mnie odrzuciło od kawy na amen nie pije już kilka tygodni, samo spojrzenie w stronę kubka z kawą powoduje nieprzyjemne uczucia :D A wcześniej piłam 2-3 ala latte dziennie
 
U mnie pies i kot tez po kropelkach lub z obrożami po kosmicznych cenach u weterynarza a i tak kleszcz potrafił sie przyczepis zaraz kolo obrozy...dla mnie to szok byl...
Ogolnie ja sie tak panicznie boje kleszczy w takim sensie ze mnie niesamowicie brzydza, dostaje az jakis drgawek jak go widze a co dopiero jaobym u siebie znalazla. Od kiedy ostatnim razem mialam kleszcza jakos dobre kilka lat temu i tak panikowalam to omijam wszelkie lasy, wysokie trawy itp...lęk jest za duzy...taka moja fobia 🤣🤣🤣
Ja reguralnie włócze się po lasach i nigdy kleszcza stamtąd nie przyniosłam, za to z własnego podwórka już tak i to.dwa na raz takzr chyba nie ma reguły :)
 
reklama
Do góry