reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Hej, pijecie kawę? Jeśli tak to zwracacie też uwagę na kofeinę w innych produktach - np herbacie, czekoladzie, żeby pilnować 200mg?

Ja jak się dowiedziałam, że jestem w ciąży to odstawiłam kawę, właściwie w pracy w domu nawet nie była mi potrzebna, ale jak od jutra wracamy do biura to nie wiem czy nie będę miała potrzeby, żeby się napić. I tak zastanawiam się nad tą kwestią.
Ja pije jedna dziennie z ekspresu, na bazie jednego espresso, wiec mam nadzieje ze nawet jedząc inne produktu zawierajace kofeinę to nie przekraczam dopuszczalnej dawki. :)

Zauważyłam dzisiaj, że boli mnie rana po szyciu po porodzie. Przez prawie dwa lata nawet nie pamiętałam, że tam jest. Wam też dokucza bizna?
Mi na szczęście nie... wcale jej nie czuje. A w jaki sposób Cię boli! Bardziej od środka czy zewnatrz? Duży to ból czy lekkie ciągniecie?

Jesli to takie migrenowe bole to musisz wziac tabletke jak tylko czujesz, ze zaczyna Cie bolec, wtedy ma szanse pomoc. Jesli doprowadzisz, ze bol juz jest silny to malo ktora tabletka bedzie w stanie Ci pomoc. Ja cierpie na migreny, i odpukac w miare mi ustapilo teraz od kiedy jestem w ciazy, ale to moze tez dlatego, ze pogoda sie bardziej unormowala u nas. Ale sie obawiam, bardzo ze kiedys mnie najdzie i ja biore dosc silne leki, ktorych w ciazy nie mozna.
W Anglii na bole glowy w ciazy dali mi taki sztyft z mentolem, ktorym sobie smarujesz skronia i to tak dosyc relaksuje i pomaga, spytaj moze maja u Ciebie cos podobnego.
Może Cię ominą w ciąży migreny, ja przed pierwsza ciąża miewałam jakoś 2-3 w miesiącu, przez cała pierwsza ciąże spokoj. Po połogu wróciły czasami, a teraz od kiedy jestem w ciąży na razie znowu nie mam :)

A co do seksu w ciąży to w pierwszej ciąży dostałam zakaz na współżycie w 28tygodniu i te 13tyg ciąży + 6 tyg połogu bez seksu to nie było nic fajnego :(
 
reklama
Ja tez przed ciąża to 2-3 kawy i to sypane szły bo wstałam do pracy codziennie o 4:40 ale teraz mogę pospać to nie pije 😜chodź w taki dni jak dziś deszczowe przydałaby się ale jakoś mega parcia nie mam ide po prostu spać na godzinkę 😂
Ja od paru dni robię sobie drzemki razem z synem. Poki chodze, to nie czuje zmęczenia, ale jak mały usnie, a jeszcze czasem lezymy razem, to zaraz odplywam. Dzis np spalam pra wie 3h 😅
Ja mam tak samo, nawet inki wąchać nie mogę. Masakra :D
Az tak śmierdze? 😂
A znacie jakiś domowy sposób na ból głowy?
Boli mnie z jednej strony, łącznie z okiem tak falowo, trochę jak przy migrenie. Wzięłam ok. południa paracetamol 500 i wielkie g...

Kiedyś to jak mnie głowa bolała to brałam cokolwiek, w każdej ilosci...byleby przestało...bo to się funkcjonować nie da.
A teraz twardo nawet kawy nie wypiję...takiego stracha mam.
W poprzedniej ciąży jak lapaly mnie takie migrenowe bóle, to ratowaly mnie takie plastry chłodzące, takie mentolowe jakby. Przyklejalam na czolo i przynosilo ulgę.
 
Możesz wziąć kolejny paracet. Do 4 na dobę po 500 mg. Jak mocno boli to można dwa na raz.
Mi pomogła też zimna ściera na głowę i godzina leżenia.
A znacie jakiś domowy sposób na ból głowy?
Boli mnie z jednej strony, łącznie z okiem tak falowo, trochę jak przy migrenie. Wzięłam ok. południa paracetamol 500 i wielkie g...

Kiedyś to jak mnie głowa bolała to brałam cokolwiek, w każdej ilosci...byleby przestało...bo to się funkcjonować nie da.
A teraz twardo nawet kawy nie wypiję...takiego stracha mam.
 
Po co robić bete, idź do ginekologa na usg. Jesteś widzę tak jak ja, 6+4 dzisiaj. Możesz mieć młodszą ciąże bo później doszło do zagnieżdżenia, nie stresuj się!
Dziewczyny muszę się wyzalic, bo jakoś tak mi smutno, a mam wrażenie, że nikt mnie nie rozumie :( tesciowa niby mnie pociesza, ale po minie widziałam, że jest zmartwiona. jechałam na majówkę z myślą, że tesciowa mi potwierdzi ciążę, zobaczę już chociaż zarodek, a tutaj wielkie rozczarowanie- OM 18.03. USG 1.05. A tu tylko malutki pecherzyk 3,5 mm nawet bez żółtkowego. Pozytywny test owu był 4.04., pozytywny test ciazowy 20.04. więc jakby nie było wiek nie zgadza mi się mniej więcej o tydzień. Słyszalyscie kiedykolwiek o tym, żeby test owu był pozytywny na tydzień przed owu? Przez weekend przekopałam cały Internet i nie pomogło- mam wrażenie, że piersi zmalały i chyba juz powoli szykuje sie na najgorsze, bo ciezko mi uwierzyc, ze jeszcze bedzie dobrze. Jutro beta, wiec trzymajcie kciuki- moze mi to troche rozjasni sytuację, najchętniej poszlabym już na kolejne usg, ale to może za szybko? Co sądzicie?
 
A znacie jakiś domowy sposób na ból głowy?
Boli mnie z jednej strony, łącznie z okiem tak falowo, trochę jak przy migrenie. Wzięłam ok. południa paracetamol 500 i wielkie g...

Kiedyś to jak mnie głowa bolała to brałam cokolwiek, w każdej ilosci...byleby przestało...bo to się funkcjonować nie da.
A teraz twardo nawet kawy nie wypiję...takiego stracha mam.
Ja się teraz borykam z tym samym problemem od kilku dni. Biore paracetamol, piję melasę, robię oklady zimne na głowę. U mnie to od kręgosłupa więc robię też ćwiczenia na kręgosłup, smaruje maścią końską od wczoraj ale chyba z niej zrezygnuje.
 
Można
@Kingazet92 mogłaś miec dwie owulacje :) to tez sie zdaza. Nie stresuj się. [emoji3590] Moja mama zaszla w ciaze zaraz przed okresem.. :)


Nie można zsiadłego :(
Screenshot_20200503-225356_Chrome.jpeg
 
W sumie zależy od czego głowa boli - u mnie czasem z odwodnienia i wtedy po wypiciu elektrolitów jest lepiej ;) ale to wtedy jest taki charakterystyczny „kacowy” ból głowy. I nic nie pomaga, żadne leki.
Jesli to takie migrenowe bole to musisz wziac tabletke jak tylko czujesz, ze zaczyna Cie bolec, wtedy ma szanse pomoc. Jesli doprowadzisz, ze bol juz jest silny to malo ktora tabletka bedzie w stanie Ci pomoc. Ja cierpie na migreny, i odpukac w miare mi ustapilo teraz od kiedy jestem w ciazy, ale to moze tez dlatego, ze pogoda sie bardziej unormowala u nas. Ale sie obawiam, bardzo ze kiedys mnie najdzie i ja biore dosc silne leki, ktorych w ciazy nie mozna.
W Anglii na bole glowy w ciazy dali mi taki sztyft z mentolem, ktorym sobie smarujesz skronia i to tak dosyc relaksuje i pomaga, spytaj moze maja u Ciebie cos podobnego.
Dzięki [emoji4] pobrobuje.
U mnie chyba zwiazane z niskim ciśnieniem atmosferycznym.
Może jutro będzie lepiej [emoji4]
 
reklama
Do góry