reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Kurcze piszecie o tych mdłościach a ja bez zmian :D apetyt dopisuje,jem to na co mam ochotę.. Żadnych nudności o wymiotach nawet nie wspominam. Cycki urosły delikatnie ale bez szału.. Może częściej sikam i jestem przemęczona. I tyle. Aż zaczyna mnie to znowu niepokoić..
Trzeba się cieszyc a nie niepokoic :D
 
reklama
A właśnie, że na podstawie wyrostka coraz więcej ginekologów w Polsce sprawdza płeć 😊 tylko, że czasem dziecko nie ułoży się tak jak byśmy chcieli i nie da się tego ocenić, więc czekają do następnego usg żeby tą płeć nam podać 😊 a jednak te Ramzi to tak pół na pół z tego co widzę 😁 przynajmniej na tej grupie, nawet są adminki które powinny się jakoś na tym znać, a często mają odmienne zdanie 😅
No i nawet w tym co podesłałam mama ginekolog o tym wyrostku mówi. Tylko, że to też nie 100% a 80-90 :)
 
Co do tego okreslania plci na wczesnym etapie to lekarze na ogol nie sa za bardzo przychylni w ogole. W Polsce moze troszke bardziej, ale ja pamietam, ze jak bylam w Angli to mi jedna polozna tlumaczyla, ze nie chca mowic o plci dziecka przed 20 tygodniem, bo tam sa ludzie z roznych kultur i w niektorych wola zeby byl chlopiec i jesli sie dowiedza na wczesnym etapie, ze bedzie dziewczynka to moga chciec usunac ciaze.
Ale dzisiaj mam dobry dzień dziewczyny :D
Wróciłam właśnie z usg i płaczę ze szczęścia, zobaczyłam moją kropeczkę z serduszkiem (7+1)❤ w dodatku są dwa pęcherzyki i za dwa tygodnie dowiem się czy będzie druga kruszynka😃 po 3 latach starań i pustym jaju w zeszyłym roku, doczekałam się w końcu 🙏
Pytałam doktora o to plamienie które miałam i progesteron, bo mówiłam,ze w Pl to norma ,że po poronieniu i przy krwawieniu kobieta dostaje ,ale on mówił, że w Norwegii nie stosują.Dzwonił nawet do innego szpitala się pytać i powiedzieli,że w bardzo ciężkich przypadkach gdy kobieta juz kilka ciąż straciła i sama nie moze donosić. Także beznadzieja...
Ale liczę na to ,że będzie juz tylko dobrze.

Kto dziś jeszcze wizytuje? Trzymam kciuki ✊
Gratulacje dla wszystkich dziewczyn które juz widzialy serduszka😍
Wspaniala wiadomosc! Ciesze sie i gratuluje bardzo ❤️
 
Nie wiem dlaczego tego nie stosuja moze jej nie znaja? Zapytaj swojego ginekologa o to ja lekarzem nie jestem wiec ci nie powiem czemu nie stosują. Tak czy tak w 12 tygodniu wyrostek jest juz jasno okreslony a i tak czesto lekarze dopiero kolo 20 nawet tygodnia mowia o płci...
Nie stosują bo wola skupić się na bardziej istotnych problemach wczesnej ciąży, jak np infekcje, badania itd.... z rozwojem ciąży każda z nas tutaj niezależnie czy to pierwsza ciąża czy kolejna , napotka na swojej drodze inne poważniejsze trudności w ciąży.... ułożenie macicy, rozwój łożyska, infekcje, anemię, nieprawidłowe wyniki badań itd
I szczerze wole żeby mój dr skupił się na leczeniu niż wróżeniu z fusów co do płci ..... bo to jest najmniejszy problem w tych całych 40 tygodniach....
 
@Basiola byłam najpierw u fastlege, bo miałam plamienie kilka dni w 5 tygodniu. Powiedział,że to za wczesnie na usg i musiałam czekać na skierowanie do szpitala na usg przez 2 tygodnie ( w między czasie plamienie ustało a ja mialam objawy ciążowe ,więc aż tak nie panikowałam) gdybym miała dalej to plamienie to pojechałabym na pewno do prywatnej kliniki.
Jeżeli coś cię martwi lub masz stres możesz iść szybciej do fastlege po skierowanie na usg.

Dziękuję dziewczyny za gratulacje, ale będą jaja jak się okaże ,że będą te bliźniaki 😍teraz czekam jak na szpilkach na następne usg 15 maja.
 
W pierwszej ciąży chodziłam d
@Basiola byłam najpierw u fastlege, bo miałam plamienie kilka dni w 5 tygodniu. Powiedział,że to za wczesnie na usg i musiałam czekać na skierowanie do szpitala na usg przez 2 tygodnie ( w między czasie plamienie ustało a ja mialam objawy ciążowe ,więc aż tak nie panikowałam) gdybym miała dalej to plamienie to pojechałabym na pewno do prywatnej kliniki.
Jeżeli coś cię martwi lub masz stres możesz iść szybciej do fastlege po skierowanie na usg.

Dziękuję dziewczyny za gratulacje, ale będą jaja jak się okaże ,że będą te bliźniaki 😍teraz czekam jak na szpilkach na następne usg 15 maja.
U mnie w rodzinie są bliźniaki, parka i są zupełnie różni😉jedno psoci a drugie pilnuje czy mama nie patrzy...maja ciekawie. Wiadomo na początku nie mieli łatwo😉ale teraz gdy bliźniaki maja 2latka to już potrafią się razem bawić i jest wesolo🙂dacie radę.gratulacje
 
reklama
Co do tego okreslania plci na wczesnym etapie to lekarze na ogol nie sa za bardzo przychylni w ogole. W Polsce moze troszke bardziej, ale ja pamietam, ze jak bylam w Angli to mi jedna polozna tlumaczyla, ze nie chca mowic o plci dziecka przed 20 tygodniem, bo tam sa ludzie z roznych kultur i w niektorych wola zeby byl chlopiec i jesli sie dowiedza na wczesnym etapie, ze bedzie dziewczynka to moga chciec usunac ciaze.

Wspaniala wiadomosc! Ciesze sie i gratuluje bardzo ❤️


Tutaj dopiero w 16 tyg. lekarz mówi o płci. W Pl przy pierwszym dziecku dowiedziałam się juz w 6 tyg, bo gin poznał płeć po biciu serca😄 jakoś to bylo ,że chłopcy mają ciut mniej uderzeń na minutę (albo odwrotnie już nie pamiętam) i zgadł;)

Dziękuję ❤😀
 
Do góry