reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Szczerze mówiąc jeszcze o tym nie czytałam ale na stówę pierwsze warzywa, później owoce. No i chyba my poczekamy jeszcze z 1.5 miesiąca na rozszerzanie.

My też na koniec kwietnia jesteśmy umówieni na 3 szczepienie. Meningokoki zaczynam po 1 roku życia
Dlaczego meningokoki tak późno?
 
reklama
Wszędzie pisze żeby zacząć od warzyw typu ziemniaki brokul dynia A potem dopiero owoce... żeby dziecko nie przyzwyczaić odrazu do słodkiego smaku...
Też o tym słyszałam.
Dlaczego meningokoki tak późno?
Ostatnio pytałam pediatry podczas szczepienia kiedy możemy zacząć. Zapytała czy planuje oddać dziecko do żłobka i jeśli nie to po pierwszym roku. Ale masz rację. Muszę zapytać jeszcze innego o zdanie 🤔. Ten, którego mamy w sumie będzie tylko od szczepień. Mam inną lekarz, która jest bardzo dobra ale przyjmuje tylko prywatnie i to u niej chcę leczyć młodego. Ta na NFZ nie jest to wybitna pediatra
 
Z rozszerzeniem diety to najpierw powinno się podawać warzywa marchewka, brokuł, ziemniak a później owoce jabłko, banan, gruszka. Jedno warzywo 3-4 łyżeczki dziennie przez 3-4 dni i obserwować czy jest ok czy nie uczula i czy z brzuszkiem ok i dopiero następne w ten sam sposób
 
Hej dziewczyny! Moja Juleczka skończyła 15 tygodni. W ogóle nie chce spokojnie leżeć. Obraca się z pleców na brzuch i próbuje pełzać. Jak trzymam ja pół leżąca to zadziera głowę do siadania. Tak samo w bujaczku czy na rękach. Czy to nie za szybko? Powinnam się martwić?
 
Dla tych mam, które chcą wprowadzać nowe jedzonka mam jedna radę wynikającą z własnego doświadczenia 🙂 uważajcie i wprowadzajcie dosłownie po łyżeczce, podawajcie też dziecku picie. Mój pierworodny mial okropne zatwardzenia jak mu podałam marchewke że sloiczka w 4 m. A on wcześniej ogólnie nie miał takich problemów bo był na piersi. Dobrze też mieć w domu czopki glicerynowe jakby co...
 
Tak może taki okres A jak z leżeniem na brzuchu mój usiłuje przesunąc się do przodu zamiast podnosić główkę A jeszcze nie ma siły co go bardzo denerwuje😅 ile ważą już Wasze maluchy?
Mój ładnie podnosi teraz zaczyna z pleców na boki się przekręcać. Mały ma 62cm i waży 6500g.
 
reklama
Do góry