reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
Cześć dziewczyny ja się zmagam z bólem zęba i po znajomości mam wizytę dopiero w środę ehh jak tu przetrwać jeszcze noc i kolejna dobę..
Nie wiem co dokładnie Ci dolega ale Może domowym sposobem - żuj goździk 😉 mi zawsze pomagał goździk +ciepły okład (mimo, że wiem że istnieje po nim ryzyko stanu zapalnego ale przy mega bólu miałam to gdzieś :))
 
Dziewczyny damy rade z tym karmieniem 🙂
My już prawie 4 tyg doimy i karmimy się z butli 🙂 dziś próbowałam z cyca- kilka pociągnięć i mały cyca puszcza...chyba nie ma sie co tym stresować,bo od stresu mleka mniej...na 1 uduj mam teraz z obu piersi ok 100ml,ale początki też były kiepskie...
A jak mleka mi braknie i bede musiała karmić mm to też nie będzie tragedi. Dzieci butelkowe też się dobrze rozwijają i zdrowo rosną 🙂
Mnie położna mówiła że nie ma nic na siłę, że mam próbować ale jak nie wyjdzie to spokojnie bo szkoda nerwów i jeszcze jakiejś depresji się można nabawić.

Aktualnie karmię mm i ściągam swój pokarm - niestety młody pierś bierze i bawi się nią, nie ssie :(
 
Ja też karmię młodego mm i jakoś nie czuje się z tego powodu gorsza... przynajmnien wiem ile zjadł i ze nie jest głodny... pokarm mam ale raczej niewiele i wystarcza go tylko na takie ciumkanie z potrzeby bliskości bo najeść by się napewno nie najadl... W szpitalu przez 1.5 dnia przystawiałam małego do cyca A no bidny nie miał co jesc i przez to z wagi spadł dużo... dopiero jak go zaczęłam dokarmiac mm to waga przestała spadać i nawet ciut podniosła się... teraz też już troszkę przybrał... tak ze dziewczyny nie ma się co zamartwiac że musicie dokarmiac mm. Lepiej dokarmiac niż jak by dziecko miało być głodne...
 
Dziewczyny czy u Waszych dzieci też się pojawiają krostki na buzi?
Tak, wczoraj się pojawiły ale na razie przemywamy tylko przegotowaną wodą. Od urodzenia ma też takie krostki jakby z ropą - typowy pryszcz - wokół nosa, przemywamy wodą o schodzi, co jakiś czas robię octaniseptem na patyczku, tak poradziła położna.

Mam pytanie ile ml mleka odciągacie laktatorem?
U mnie zależy od dnia - czas uda się 90ml czasem 120ml a czasem z 3 razy na 30ml ...
 
reklama
Tak, wczoraj się pojawiły ale na razie przemywamy tylko przegotowaną wodą. Od urodzenia ma też takie krostki jakby z ropą - typowy pryszcz - wokół nosa, przemywamy wodą o schodzi, co jakiś czas robię octaniseptem na patyczku, tak poradziła położna.


U mnie zależy od dnia - czas uda się 90ml czasem 120ml a czasem z 3 razy na 30ml ...
Ja dzisiaj dzwoniłam do pediatry bo w kupce pojawił się śluz a buzia już cała w krostkach, póki co mam zamienić Nan optipro na Nan ha (mniejsza ilość białka krowiego) i dostał latopic 1 raz dziennie, w poniedziałek po świętach pediatra go zobaczy..
 
Do góry