reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Dziewczyny, mam pytanie do tych już rozpakowanych.. Czy przy przyjęciu do szpitala robiono Wam usg i ważono dziecko? Czy przy porodzie potwierdziła Wam się ta waga dziecka? Ja wczoraj byłam w szpitalu by sprawdzić wody i lekarz słysząc że ostatnie usg miałam w 32tyg podjął decyzję by je zrobić.. No i się załamałam. Wtedy dziecko ważyło 1900g (więc dolne widełki wagowe) a teraz mam 38+5 i najpierw lekarz zważył dziecko na 4kg i nie dowierzał, więc zrobił to drugi raz i wyszło 3600g (+/-400g).. Jestem załamana, bo wiem, że 4kg to wskazanie do CC, na co nie jestem w ogóle przygotowana psychicznie 😔
Tak przy przyjęciu było badanie i USG, u mnie na usg mały ważył 3350g, a urodził się z wagą 2900g.
 
reklama
Dziewczyny, mam pytanie do tych już rozpakowanych.. Czy przy przyjęciu do szpitala robiono Wam usg i ważono dziecko? Czy przy porodzie potwierdziła Wam się ta waga dziecka? Ja wczoraj byłam w szpitalu by sprawdzić wody i lekarz słysząc że ostatnie usg miałam w 32tyg podjął decyzję by je zrobić.. No i się załamałam. Wtedy dziecko ważyło 1900g (więc dolne widełki wagowe) a teraz mam 38+5 i najpierw lekarz zważył dziecko na 4kg i nie dowierzał, więc zrobił to drugi raz i wyszło 3600g (+/-400g).. Jestem załamana, bo wiem, że 4kg to wskazanie do CC, na co nie jestem w ogóle przygotowana psychicznie 😔
Tak, robili. Wyszło 3100 a urodził sie 3475g. 2 tygodnie wcześniej też wychodziło na usg 3100. Badanie przeprowadzali 2 różni lekarze
 
Dziewczyny, mam pytanie do tych już rozpakowanych.. Czy przy przyjęciu do szpitala robiono Wam usg i ważono dziecko? Czy przy porodzie potwierdziła Wam się ta waga dziecka? Ja wczoraj byłam w szpitalu by sprawdzić wody i lekarz słysząc że ostatnie usg miałam w 32tyg podjął decyzję by je zrobić.. No i się załamałam. Wtedy dziecko ważyło 1900g (więc dolne widełki wagowe) a teraz mam 38+5 i najpierw lekarz zważył dziecko na 4kg i nie dowierzał, więc zrobił to drugi raz i wyszło 3600g (+/-400g).. Jestem załamana, bo wiem, że 4kg to wskazanie do CC, na co nie jestem w ogóle przygotowana psychicznie 😔
Nie martw się, mój lekarz mówił że do CC wskazanie jest 4,5kg chyba że budowa miednicy na 4kg nie pozwoli.

Mnie mój ginekolog badał na 2 tygodnie przed porodem i było 4kg i też się bałam że będzie mega klocek. Przy przyjęciu w szpitalu zrobili USG i wyszło 3400g i tak też się urodził 3420g. Ogólnie na końcu ciężko było go zmierzyć bo już nisko głową w kanale był i stąd w szpitalu mówili mi że mogą być różnice :)
 
Dziewczyny po CC.. macie pokarm? Jak go rozkrecalyscie? Maly nie chce ssac i juz nie wiem co robic a ma soadek wagi :( caly czas dokarmiam a z piersi nic nie pije. W ktorej dobie pojawil sie u was?
Hej też nie mam pokarmu przystawiam co 3h do piersi raz jedna a raz druga I ssie ile chce a potem dostaje butelkę I zjada 30 ml mleczka U mnie twierdzą że pokarm pojawi ok 4 doby po CC ale nie odpuszczać I przystawiam malego
 
Dziewczyny, mam pytanie do tych już rozpakowanych.. Czy przy przyjęciu do szpitala robiono Wam usg i ważono dziecko? Czy przy porodzie potwierdziła Wam się ta waga dziecka? Ja wczoraj byłam w szpitalu by sprawdzić wody i lekarz słysząc że ostatnie usg miałam w 32tyg podjął decyzję by je zrobić.. No i się załamałam. Wtedy dziecko ważyło 1900g (więc dolne widełki wagowe) a teraz mam 38+5 i najpierw lekarz zważył dziecko na 4kg i nie dowierzał, więc zrobił to drugi raz i wyszło 3600g (+/-400g).. Jestem załamana, bo wiem, że 4kg to wskazanie do CC, na co nie jestem w ogóle przygotowana psychicznie 😔
Ja dwa dni przed porodem miałam usg na którym doktorka mówiła że waga 3900 ale może być ciut mniej albo ciut więcej jakieś 4100 i się wiele nie pomyliła bo mały jak się urodził miał 4080g🙂
 
Dzięki za informacje dziewczyny! Widzę, że wszystkie tyczą się chłopców, którzy zazwyczaj rodzą się więksi.. U mnie natomiast dziewczyna i im dłużej o tym czytam, tym bardziej jestem załamana bo w moim przypadku nie ma nic co mogłoby wskazywać na dużą masę dziecka.. Jestem bardzo szczupła, w ciąży przytyłam 6kg (i w ciągu ost 2tyg schudłam 1,5kg)nie mam cukrzycy ciążowej.. Pojęcia nie mam co się dzieje i zamiast się cieszyć na myśl o porodzie to leżę, płaczę i czytam o jakiś chorobach genetycznych 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ jestem beznadziejna.
 
Dzięki za informacje dziewczyny! Widzę, że wszystkie tyczą się chłopców, którzy zazwyczaj rodzą się więksi.. U mnie natomiast dziewczyna i im dłużej o tym czytam, tym bardziej jestem załamana bo w moim przypadku nie ma nic co mogłoby wskazywać na dużą masę dziecka.. Jestem bardzo szczupła, w ciąży przytyłam 6kg (i w ciągu ost 2tyg schudłam 1,5kg)nie mam cukrzycy ciążowej.. Pojęcia nie mam co się dzieje i zamiast się cieszyć na myśl o porodzie to leżę, płaczę i czytam o jakiś chorobach genetycznych 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ jestem beznadziejna.
U mnie dziewczynka i na ostatnim USG 38t5d waga wyszła 3300g. Nie martw się będzie dobrze, jak sama widzisz dziewczyny piszą różnią się wagi z usg a urodzeniowe. Głowa do góry i nie zamartwiaj się niepotrzebnie!
 
Dziewczyny ja juz po 💙 maly Henio prawie 3900 gram 55 cm dlugi :) urodzony wczoraj o 10:37 przez CC. Maly ma straszny problem ze ssaniem, ale bedziemy walczyc.. nawet butle slabo ssie. Ja czuje sie okropnie nie bede ukrywac.. samo ciecie wiadomo nic nie czujemy, ale po masakra.. dobrze ze laduja ciagle przeciwbolowe.. po CC jakos po 1,5 h moglam lezec z malym az do pionizacji ❤️ Zabierali tylko na badania i na noc wzieli zeby odpoczac a ja juz tesknie za nim 😍
Gratulacje :) ! Duzo zdrowia dla Was. Przez pierwsze 3 dni bol jest masakryczny. Bierz przeciwbolowe i duzo odpoczywaj. Po 5 dniach bol powinien Ci minal. Ja juz blizny nie czulam po 10 dniach calkowicie. Moglam sie zginac I spokojnie zajac dzieckiem. Powodzenia. Wszystko bedzie dobrze.
 
reklama
Do góry