reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
Hej Dziewczyny mam pytanko myślałyście o szczepieniu na grypę? Ja nigdy wcześniej się nie szczepiłam ale ze wzgledu na ciążę się nad tym zastanawiam. Lekarz powiedział, że mogę się zaszczepić ale już teraz.
Ja zamierzam we wrześniu, tym bardziej,że w ubiegłą zimę więcej byłam chora niż zdrowa. I córkę będę szczepić.
 
U mnie tez na przedniej scianie. Zauwazylam ze maly najbardziej sie wierci jak robie sie glodna i w nocy zaraz po smarowaniu. Zaczelam juz nagrywac jak fajnie brzuch faluje albo sie wygina :)) czasami tak sie wierci ze mam wrazenie ze zoladek mi wywraca :D
A w którym tyg jesteś bo u mnie ruchy są słabiutke I jeszcze nie można zauważyć ruchu brzucha
 
Pytalam swojej lekarki na polowkowym badaniu kiedy warto zrobie 3D i powiedziala, ze najlepiej poczekac do 8 miesiaca, zeby wyraznie zobaczyc jak.maly wyglada:)
To chyba zależy od sprzętu i ułożenia dziecka, ja mam zdjęcie 3D z 20 tygodnia i jest super, liczę, że z 3 prenatalnych w 30 tygodniu też dostanę takie fajne.
U mnie te cukry dziwnie wychodzą. Z palca w dniu krzywej miałam 86, a z krwii 94.
Nie wiem w co wierzyć 🤷
Wierzyć z tego pomiaru po diagnostyce laboratoryjnej. Ja miałam z tej samej probówki co do diagnostyki pobraną kroplę krwi na glukometr - i wyszło coś ok 95, a z tej samej krwi potem na wynikach miałam jakoś 82.. więc te glukometry mogą różnie pokazywać.. ale to ma służyć tylko temu, żeby ocenić czy można zostać w ogóle poddanym badaniu krzywej cukrowej. Jakby wyszło powyżej 120 to nie można zrobić tego badania.
My dość wcześnie poznaliśmy płeć i już od dawna wszyscy mówimy Ignaś o młodym, też myślałam, że Ignacy jest bardzo rzadkie, ale ostatnio trochę ich jest podobno. Największy problem miałam z najstarszym synem - mieliśmy kilka opcji i ostatecznie dopiero dzień po porodzie podjęliśmy decyzję😆
Właśnie też zauwazyłam, że to imię zrobiło się popularne, ładne jest. U mnie będzie chyba Antoni i też ktoś mi powiedział, że to teraz takie popularne imię, ale nie wiem czy to prawda, bo nie zauważyłam nawet na forum, żeby ktoś tak nazywał dziecko ani wśród znajomych, gdzie urodzili się mali chłopcy.
Dziewczyny, temat jak dla mnie z deka obrzydliwy, a nie chce dzwonic narazie do gina.
Dzisiaj pojawił się u mnie pewien śluz. Gesty, ciągnący jak białko jajka, biały/przezroczysty, bez zapachu ani żadnych innych dolegliwości ze strony organizmu. Badania moczu i szyjki miałam na koniec zeszłego tygodnia i wszystko było w porządku.
Teraz, czy taki śluz „się zdarza”? Czy może świadczyć o czymś co się dopiero rozpoczyna niepozornie?
Prawdopodobnie to tak naturalnie. Możesz powiedzieć na wizycie, pewnie ginekolog jeszcze obejrzy jaki masz śluz, może powie Ci, żebyś w razie czego płukała sobie Tantum Rosa.
Moja ginekolog mówiła, że przysługują nam 4 wizyty położnej, od nas zależy kiedy je wykorzystamy, mogą być dwie przed porodem, dwie po lub wszystkie po porodzie, jeszcze się tym nie zajmowałam.
A czy ginekolog zalecił Wam szczepienie przeciwko krztuścowi ? Mi zasygnalizowała, że dobrze zrobić po 27 tc i dotyczy to też męża i ewentualnie innych osób, które będą zajmowały się dzieckiem. Podobno są takie nowe zalecenia
Nie słyszałam o tym szczepieniu, ale poczytam, a na wizycie o to spytam.
Edit: właśnie się dodzwoniłam. Nie prowadzą zajęć ze względu na koronawirusa ... Super -.-
Ja chodzę do szkoły prowadzonej przez przychodnię, nawet nie wiem czy przy szpitalu obecnie prowadzą. Może też spróbuj dowiedzieć się po przychodniach.
Moi chłopcy po urodzeniu ważyli 3500-3600 i jak najbardziej rozmiar 56 u nas był konieczny, w ubrankach 62 pływali. Fakt, że obaj urodzili się prawie 2 tygodnie przed terminem. Zobaczymy jak teraz, ale na razie kupuję po równo 56 i 62. Kombinezon jednak planuję 68, tylko ja mam termin na początek grudnia, więc mogę rodzic w drugiej połowie listopada😉
Mam wyniki krzywej i z tego co sprawdziłam w internecie jest ok - 83 na czczo, 173 po godzinie i 112 po dwóch.
Mojej koleżance w tamtym roku chłopak urodził się 2 tygodnie przed terminem i naprędce dokupowała ubranka 50. Więc 56 na pewno warto mieć.
A która data jest bardziej prawdopodobna z OM czy Usg bp U mnie jest 10 dni różnicy na usg dziecko jest starsze
Ponoć wg usg z I prenatalnego.
 
U mnie też już 23 tydz leci tylko z ruchami maleństwa jest słabiutko może trafiło mi się wyjątkowo grzeczne dziecko🤣 lekarz twierdzi że taka moja uroda
Bardzo mozliwe :) czesto tez waga matki ma wplyw, bo wiecej tkanki aby poczuc, ale to tylko gdzies orzeczytalam. Nie wiem jaka w tym prawda. Ciesz sie bedziesz miala grzeczniutkie dziecko :) ja chcialam zapytac skad korzystacie tworzac wyprawke? Ja powoli chcialabym cos kupiwac oprocz tego co dostaniemy ale nie wiem co tak naprawde sie orzyda a co nie.. zawsze cos sie kupi niepotrzebnie ale nie wiem co ile i wgl. Pierwsze dziecko a covid tez nie odpuszcza wiec nie wiadomo jak to pozniej bedzie..
 
reklama
Bardzo mozliwe :) czesto tez waga matki ma wplyw, bo wiecej tkanki aby poczuc, ale to tylko gdzies orzeczytalam. Nie wiem jaka w tym prawda. Ciesz sie bedziesz miala grzeczniutkie dziecko :) ja chcialam zapytac skad korzystacie tworzac wyprawke? Ja powoli chcialabym cos kupiwac oprocz tego co dostaniemy ale nie wiem co tak naprawde sie orzyda a co nie.. zawsze cos sie kupi niepotrzebnie ale nie wiem co ile i wgl. Pierwsze dziecko a covid tez nie odpuszcza wiec nie wiadomo jak to pozniej bedzie..
Materac do łóżeczka kupiłam w Senna, ubranka na promocji w 5-10-15, smyku, mango i mango outlet. Dużo gadżetów typu butelki, smoczki , gryzaki, spiwór niemowlecy , allegro. Meble w Agata Meble - nie chciałam typowo dziecięcych. Na prześcieradła i podkłady zdecyduje się chyba z Ikea.
Zdecydowałam się, że nie kupuję nowego łóżeczka. Malowałam dziś cały dzień te które dostałam w ,,spadku " po siostrzeńcu 😊
 
Do góry