reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Dziewczyny już wszystkie czujecie ruchy bo że mną chyba coś nie tak - wciąż ich nie czuje lub nie wiem że to są ruchy dodam że mam łożysko na przedniej scianie

Ja również łożysko mam na przedniej ścianie i ruchy poczułam w 22 tygodniu. A w którym jesteś tygodniu? Też się zastanawialam jakie to będzie uczucie 😉, a teraz określam jak takie ,, przelewanie", bądź ,,pływająca rybka 😉".
 
reklama
Ja również łożysko mam na przedniej ścianie i ruchy poczułam w 22 tygodniu. A w którym jesteś tygodniu? Też się zastanawialam jakie to będzie uczucie 😉, a teraz określam jak takie ,, przelewanie", bądź ,,pływająca rybka 😉".
Dziewczyny już wszystkie czujecie ruchy bo że mną chyba coś nie tak - wciąż ich nie czuje lub nie wiem że to są ruchy dodam że mam łożysko na przedniej scianie
A może czujesz ale nie jesteś pewna ? I przepraszam, że pytam ale jak z Twoją waga ? Pytam bo owszem czyje już ale w porównaniu do pierwszej ciąży to niestety nie jest tak miło jak wtedy, czuje rzadko, delikatnie, ale łożysko to raz a waga też zapewne swoje robi. W pierwszej ciąży to juz mi cały brzuch skakał a teraz to muszę się najeść, położyć i albo się uda poczuć albo nie. Zaczynam wątpić czy przez ten tłuszcz mąż w ogóle to poczuje .
 
Ja również łożysko mam na przedniej ścianie i ruchy poczułam w 22 tygodniu. A w którym jesteś tygodniu? Też się zastanawialam jakie to będzie uczucie 😉, a teraz określam jak takie ,, przelewanie", bądź ,,pływająca rybka 😉".
Zaczęłam dziś 21 tydz ale dziecko jest kilka dni starsze więc czekam następnego tygodnia🙂 dzięki za pocieszające wiadomość! Takie przelewanie to już pojawiło się ale trudno określić czy to dziecko czy jelita bo tez pracują nie najlepiej a w ten upał to I jeść się nie chce tylko dużo pije wody
 
Zaczęłam dziś 21 tydz ale dziecko jest kilka dni starsze więc czekam następnego tygodnia🙂 dzięki za pocieszające wiadomość! Takie przelewanie to już pojawiło się ale trudno określić czy to dziecko czy jelita bo tez pracują nie najlepiej a w ten upał to I jeść się nie chce tylko dużo pije wody

Ja jestem w 21tygodniu i czuje już ruchy ale też długo myślałam że to ruchy jelit 😉 w zdefiniowaniu czy są to ruchy dziecka pomogl mi detektor tętna, bo przykładałam go w miejscu gdzie 'coś się rusza' i słyszałam 'pukanie' :) teraz już jest łatwiej. Najlepiej jak już czujesz, że coś tam się rusza to połóż się na lewym boku, przyłóż dłoń troszkę mocniej do podbrzusza (ja wciąż czuje ruchy znacznie poniżej pępka) i napewno wkrótce poczujesz coś pod dłonią :) ruchy jelit są zazwyczaj trochę wyżej i dochodzą do tego efekty dźwiękowe jak np burczenie 😃 3mam kciuki i dawaj znać!
 
Ja na szczęście nie mam w najbliższym otoczeniu antyszczepionkowców, ale niestety to nie rozwiązuje problemu, bo większość ludzi nie odnawia szczepień - przyznam, że sama nie wiedziałam, że przeciwko krztuścowi należy się szczepić co 10 lat...
Myślę, że w obecnych czasach po prostu na początku trzeba być ostrożnym na tyle na ile jesteśmy w stanie., w końcu chodzi o zdrowie naszego maleństwa...
Pamiętam jak przy pierwszym dziecku denerwowało mnie jak na spacerze jakieś ciekawskie sąsiadki wkładały prawie głowy do wózka, żeby się dobrze przyjrzeć....
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny już wszystkie czujecie ruchy bo że mną chyba coś nie tak - wciąż ich nie czuje lub nie wiem że to są ruchy dodam że mam łożysko na przedniej scianie
U mnie Mały zaczął dawać znać o sobie bardzo delikatnie pomiędzy 16-17tc. Teraz kończę 21tc i widać już jak brzuch się rusza. Nagrywam nawet filmiki, bo to takie.... hmm... kosmiczne :p Alien w brzuchu :)
Moje łożysko jest na tylnej ścianie
 
Ja tez mam na przedniej scianie. W 20 tygodniu poczulam przelewanie a od 21 czuje juz ruchy i takie czasami pykniecia 😁 teraz juz widac nawet jak brzuch sie rusza i maz widzial a jak polozy reke to tez czuje 😍dla mnie to nadal takie dziwne.. ze ktos tam jest i sie rusza ;)
 
U mnie Mały zaczął dawać znać o sobie bardzo delikatnie pomiędzy 16-17tc. Teraz kończę 21tc i widać już jak brzuch się rusza. Nagrywam nawet filmiki, bo to takie.... hmm... kosmiczne :p Alien w brzuchu :)
Moje łożysko jest na tylnej ścianie
U mnie tak było w pierwszej ciąży. Ale przy łożysku na przedniej jest na prawdę ogromną różnica. I niby w kolejnej ciąży się czuje ruchy wcześniej, a ja poczułam 3 tygodnie później.
 
Ja w 20 tyg. Zaczęłam czuć delikatnie od czasu do czasu, a od 22 tyg. Już konkretne ruchy :) teraz jestem w 25 tyg i czuję najczęściej rano i wieczorem, nie zauważyłam żeby był bardziej ruchliwy np. Po słodyczach - ale ostatnio po sałatce warzywnej robił fikołki że aż cały brzuch się ruszał, aż męża wołałam :)

Dziś idę na wizytę - zobaczymy co u szkraba po 3 tyg.

Czy Wy też macie taki problem ze szkoła rodzenia? Próbuje od tygodnia się dodzwonić do szkoły przy szpitalu i nikt nie odbiera a innych kontaktów nie ma :(
 
reklama
Ja w 20 tyg. Zaczęłam czuć delikatnie od czasu do czasu, a od 22 tyg. Już konkretne ruchy :) teraz jestem w 25 tyg i czuję najczęściej rano i wieczorem, nie zauważyłam żeby był bardziej ruchliwy np. Po słodyczach - ale ostatnio po sałatce warzywnej robił fikołki że aż cały brzuch się ruszał, aż męża wołałam :)

Dziś idę na wizytę - zobaczymy co u szkraba po 3 tyg.

Czy Wy też macie taki problem ze szkoła rodzenia? Próbuje od tygodnia się dodzwonić do szkoły przy szpitalu i nikt nie odbiera a innych kontaktów nie ma :(
Martini, czyli u nas podobnie, też 25 tydzień, ja jeszcze nie dzwoniłam do szkoły rodzenia, nie wiem nawet czy u nas funkcjonują stacjonarnie 🤔. To Twoje pierwsze dziecko? Moje pierwsze, obawiam się porodu...🙄🤪Trzymam kciuki za wizytę i daj znać 😍.
 
Do góry