reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Dziewczyny mam do was pytanie. Bo zanim zaszlam w ciaze to tak miesiąc wcześniej glaskalam się po brzuchu i ostatnio znowu zaczęłam się głaskać. I pytanie takie moje brzmi:
Można głaskać ręką po brzuchu w 8tyg(7+0) ciąży?
Czemu by nie ? ☺😉
@mmlodamamaaa glaskanie brzucha moze wywolywac skurcze. Nie wiem jak jest w pierwszym trymestrze, czy stanowi to jakies zagrozenie ale wiem ze na pozniejszych etapach lepiej tego unikac.
Mój gin w poprzedniej ciąży mówił od początku, że mam nie głaskać brzucha. Także co lekarz to pewnie inna opinia. Ja w każdym razie nie glaskalam skoro takie było zalecenie lekarza ;)
 
reklama
A wiec jest serduszko i bije ❤ jest zarodek ❤ ciaza według usg młodsza niz z OM, ale tak tez myslalam patrzac na owulacje. Przewidywany termin porodu z usg to 8.12 :)
Karta ciąży założona. Nastepna wizyta 6.05 i wtedy umawiamy sie na prenatalne. :)
L4 na kolejne trzy tygodnie. Raczej do pracy juz nie wrócę.. :)
Zobacz załącznik 1106136
Gratuluję udanej wizyty :)
 
Ja biorę Prenatal Uno, ale też sama to sobie wybrałam.

Dziewczyny z Polski- czy u Was ginekolodzy pozwalają przyjść na wizytę z partnerem? Moja jest w klinice i obawiam się, że będę musiała być sama, a tak bym chciała żeby mąż był przy mnie...
Niestety przez 👑wirusa nie mogę przychodzić z partnerem.
 
Czy ja dopiero co pisalam, że nie mam mdłości? Dzisiaj było pierwsze 🤮. Jutro ginekolog pierwsza wizyta, stresik jest :) mam tylko nadzieję, że mi da l4 bo czuję sie KOSZMARNIE :/

@Nata34 @Natalia1811 współczuję bardzo, nie poddawajcie się, nastepnym razem na pewno się uda i pamiętajcie, że matka natura wie co robi i jak nie pozwolila Waszym dzidziusiom przyjsc na świat to znaczy, że tak mało być:*
Widze ze pisalas cos na watku o nerwicy. Co ci dolega, mozna podzielic sie jakimis sposobami na lęki, stres itp 😊
 
Hej kobiety! [emoji173] chciałabym się nieskromnie przywitać, gdyż wczoraj zobaczyłam dwie kreski, i beta to 76.

Lecz strasznie się boję bo trochę się staraliśmy, i kłują mnie jajniki i mam też torbiele.

Czy której jak mi udało się zajść w ciążę przy torbielach i jest wszystko ok ?

Nie byłam jeszcze u lekarza, dziś chyba zadzwonię i się umówię.

Jestem taka szczęśliwa, ale zarazem tak się boję [emoji849][emoji849]
Ja zaszłam przy torbieli. Byłam na pierwszym USG ale o torbieli ginka nic nie mówiła a ja zapomniałam zapytać. Muszę o to podpytać na kolejnej wizycie bo czuję, że torbiel dalej jest bo mnie tak specyficznie boli.
 
Czy ja dopiero co pisalam, że nie mam mdłości? Dzisiaj było pierwsze 🤮. Jutro ginekolog pierwsza wizyta, stresik jest :) mam tylko nadzieję, że mi da l4 bo czuję sie KOSZMARNIE :/

@Nata34 @Natalia1811 współczuję bardzo, nie poddawajcie się, nastepnym razem na pewno się uda i pamiętajcie, że matka natura wie co robi i jak nie pozwolila Waszym dzidziusiom przyjsc na świat to znaczy, że tak mało być:*

Na 100 % wypisze Ci L4. Moja od razu na wstępie powiedziala ze wypisuje bo korona. I na pewno bedzie mi ciagle wypisywać. Najpierw mialam na 2 tyg. Teraz na kolejne trzy. :)
 
Tak, pisałam- neurolog mnie wysylala do psychiatry, bo podejrzewala początki nerwicy, ale nie poszlam koniec końców i żałuję bo sie to tylko nasila. Mam ataki paniki podczas jazdy samochodem po autostradzie i podczas chodzenia po dużych powierzchniach (to tak w skrocie). Czuje sie jak bym zaraz miala zemdlec lub stracić grunt pod nogami, a w samochodzie oblewa mnie zimny pot i musze zjeżdżać wtedy najblizszym zjazdem na drogi poboczne... Na szczescie teraz nie wykonuje ani jednej ani drugiej czynności, ale ostatnio pojawil mi sie lęk przy zasypianiu - kolatanie serca, zimno i uczucie ze mi sie klatka piersiowa zapada zaraz przy pierwszej fazie zasypiania. Jak te objawy się mocno nasila to będę musiala się umówić na konsultację, o którą teraz podobno mega trudno.
Z doświadczenia powiem ze nie warto zwlekać. Im dłużej tym gorzej się nasila
 
reklama
Ja ostatnio w nocy obudziłam się zlana potem i serce waliło mi tak, że nie mogłam złapać oddechu Nie pamiętam czy coś mi się śniło. Nie mam pojęcia o co chodzi bo uspokojenie się zajęlo mi z 30 MIN. W związku z pracą miałam podobne objawy przed zaśnięciem albo nad ranem ale nie o takiej intensywności A na szczęście prscowych stresów teraz brak ale też będę obserwować
 
Do góry