reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2020

Gratuluję udanych wizyt [emoji6]

Dzięki za sprawdzenie w tym kalkulatorze , cały czas mam w głowie to ryzyko pośrednie...
A właśnie zauważyłam dziś u siebie taką gęstą wydzieline, trochę tego było... czy też u Was się zwiększyła wydzielina ????
Już nie mogę się doczekać wizyty za tydzień, ten czas mógłby szybciej lecieć [emoji6]
U mnie sucho, brak jakiegokolwiek sluzu 😊
 
reklama
Dziewczyny a macie linea negra? 😁
Na razie nie mam. Nie pamiętam żebym miała w ciąży z synem. Muszę obejrzeć zdjęcia bo serio nie wiem 🙈

Czyżbyś wizytowała 22.06?
Który będziesz mieć wtedy dokladnie tydzien?
Tak, 22 mam wizytę. To będzie 17+1 wg USG z początku ciąży i 17+3 wg USG prenatalnego. Nie wiem a sumie co mam teraz brać bardziej pod uwage.

Jestem po wizycie bez problemu mnie przejmie, dał skierownia na badania krwi oraz jako jednym sprawdził szyjkę. W poniedziałek idę do nie go do drugiego gabinetu gdzie ma lepsze usg żeby sprawdzić szyjkę i zmierzyć bo wydaje mu się krótka.
Oby z szyjka wszystko było ok ✊

A kladziecie na nią swoją poduszkę ? Bo ja kurczę uwielbiam taka pościelowa a ta tak średnio do mnie przemawia :( i tez narazie leży w schowku 😂
Ja kładę bo inaczej mnie głowa boli taka nabita jest ta moją poducha ciążowa.

Jak to zrobiłaś ze nie je w nocy od 5go miesiąca? Moja ma 12m i nocne karmienie musi być, albo i dwa.
Moja prawie 2 lata i jeszcze się budzi na jedzenie.

Ja dziś miałam wizytę ale taką krótka kontrolna bo prenatalne były 3 tyg temu i od razu umówiłam się już na prenatalne 2 trymestru. Ale ten czas leci!! Dobrze słyszeć że wszystko w porządku. A tak mnie na początku straszyli, kwestia znalezienia dobrego lekarza 😁 któraś z Was ma termin na sam początek grudnia? Ja mam na 1.12 ciekawe czy dotrwam do grudnia bo jeden dzień wcześniej i już mam listopad :D
Ja z om mam termin na 2.12, z początkowego USG 30.11 a z prenatalnych 28.11.
 
Gratuluję udanych wizyt [emoji6]

Dzięki za sprawdzenie w tym kalkulatorze , cały czas mam w głowie to ryzyko pośrednie...
A właśnie zauważyłam dziś u siebie taką gęstą wydzieline, trochę tego było... czy też u Was się zwiększyła wydzielina ????
Już nie mogę się doczekać wizyty za tydzień, ten czas mógłby szybciej lecieć [emoji6]


Tak ja też mam sporo sluzu.
 
Z rzeczy które sprzedałam po chłopcach a na pewno odkupie i to identyczne to na początek będzie leżaczek Fischer Price, dokładnie taki jak w linku. Uwielbiam te kolory, do tego można zrobić żeby stał stabilnie albo żeby się bujał, można położyć całkiem na płasko albo podwyższyć sama ramę i dodatkowo jeszcze podwyższyć samo oparcie. Także u nas sluzyl od urodzenia , przez okres karmienia aż do 3 latek kiedy sluzyl za krzesełko do małego stoliczka. Do tego ma wibracje i śliczne zabaweczki przyciągające uwagę maluszka. To był najlepszy zakup wyprawkowy jakiego dokonałam :) i teraz kupię dokładnie taki sam, mimo że wiem że jest milion innych już na rynku, z turbodoładowaniem, ale ten prosty i stabilny a do tego cudownie łatwy w utrzymaniu czystości (można prać cale siedzisko bo jest zdejmowane) a i cenę ma rozsądną (pamiętam że za czasów starszego kosztował ponad 200 zł, teraz dużo taniej idzie kupić). Polecam ;)
To bardzo podobny do tego co kupilismy i przy corce tez mielismy taki i tez uwazam, ze to jedna z najlepszych rzeczy jaka kupilismy. Najbardziej rozbrajalo mnie jak jej wlaczalam wibracje i za chwile kupa szla i jaka mina ulgi na twarzy dziecka 😂😂😂
 
No to się zdenerwowałam [emoji13] bo obliczylam sobie ryzyko podstawowe z mojej historii i wstawiłam w usg takie ok dane, jakie powinny być (jestem przed prenatalnymi). I ryzyko podstawowe z historii mam tri 21 mam 1:73 a skorygowane z usg 1:168. TYLKO z uwagi na wiek!!! Pojawiłam się trochę i pozmienialam: wiek na 35 lat i od razu spadło podstawowe do 1:250!!!
Jak zmienialam wagę - w ogóle bez znaczenia było...inne parametry to małe zmiany było.
Ale wiek najwazniejszy...masakra...
I czarno na białym, że to czysta statystyka i jestem dyskryminowana strasznie [emoji12]
Ale jedno jest pewne... już się nie będę denerwować. Nie ma czego i po co.
W sumie to jest wróżenie z fusów jeśli chodzi o wady genetyczne. Spoko jeśli o rozwojowe...lepiej wyłapać wczesniej.

Z tego wynika, że ja od razu amnopunkcje powinnam zrobić i tak w ogóle to nie ma dla mnie nadziei....

Zupełnie inne podejście będę miała teraz. Dzięki za ten link [emoji4]
U mnie będzie podobnie nawet lekarz nie ukrywał że w statystyce może nie być najlepiej
 
A ja od 4:30 Nie śpię. Wczoraj coś brzuch czułam ale nie był to ból tylko uczucie takiego rozciągania, dziewczyny macie cos takiego ?

I co zrobiłam? [emoji16] bo już nie robiłam tego dłuższy czas - posłuchałam serduszka [emoji170][emoji173] więc może zaraz z powrotem zasnę [emoji873]

Aczkolwiek pewnie już nici że snu [emoji16]

Ja mam wizytę co 5 tygodni, serio gdyby nie ten detektor to można by było w paranoję popaść, ja tam się cieszę, że go kupiłam [emoji16]

Pięknego Dnia! [emoji873][emoji256]
 
Chyba nie mialam Cb na myśli, tylko ogólnie o osobach które tak robią. I nie ma nic złego jeżeli nie nadrobimy wszystkiego, bo nie raz coś wypada w domu że się nie da. Ale co innego jak ktoś z takim założeniem chce tu być. :)



Zazdroszczę! Ja właśnie się śmieje że nie potrzebuje przygotowania i tak będę musiała wstawać wiec wolę się teraz wysypać.



Cudownie ! Gratuluję :) 10.1 cm Wow! Ktory tydzien ?



Tak to ruchy :D ja nie raz słyszę serduszko kopnal I nie ma serduszka muszę poszukać gdzieś obok hahaha.



Ja nie mam i w żadnej ciazy nie mialam.



Chyba perłowa Ale pewności nie mam.



Hm to dziwne że ja nie mam i nigdy nie mialam bo znowu ja łatwo się zawsze opalalam :)



Ja że stresu tak mam.. np jak mam lecieć samolotem czy wlasnie przed usg:D



Mam to samo z tym nadrabianiem. Nadrobilam teraz ponad 20 sto. Ale z 70 :o jestem do tyłu I już ich nie nadrobie, tzn coś pobieżnie tylko dalam rade.


4 dni temu kupilam wózek bugaboo donkey duo. Pouzywam to teraz przy małej jako pojedynczy I zobaczę jak się wozi.
Cena dobra, wygląda dość ok.. (uzywany) Ale ja wymagająca jestem I nie podoba mi się kilka szczegółów. Jednak ma duże pompowane koła i pcha się to jedna rękę..
Odbieralismy to od kobiety u której w domu smierdzialo stechlizna(Nie wchodzilismy) Ale od niej tak bylo czuć że wracając dostalam takich mdlosci że masakra.

Wczoraj była u mnie przyjaciółka j zrobila sushi :D ja w tym czasie obiad :D także byla wyzerka.

22.06 mam wizytę online .. I w lipcu usg, ciekawe czy się cora potwierdzi.
Dzisiaj zaczynam 17 więc to końcówka 16 tygodnia na wizycie byla😊
 
reklama
Wczoraj bylismy u rodziców i zostaliśmy na noc nie miałam czasu nawet kiedy do was napisać. Rodzica są zachwyceni wiadomością o wnuczce, moja tata chodzi i mnie bo brzuchu dotyka a babcia mówi że teraz się będzie cały czas modlić żeby było wszystko dobrze i płakała ze szczęścia🥰 jeżeli chodzi o książki to ja też bardzo lubię Katarzyne Michalak. My na początek planujemy dzidzie u nas w sypialni bo mamy duża a po drugie to pierwsze dziecko więc wolę na początek mieć je razem z nami a potem się wyszukuje pokoik bo miejsca u nas w domu na to pod dostatkiem 😊
Gratuluję dziewczyny wczorajszych udanych wizyt😘😍
 
Do góry