reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Dziewczyny a Wy codziennie podsłuchujecie serducho na detektorze? Wczoraj słuchaliśmy i w sumie dziś robimy przerwe :p
 
reklama
Ja wychodze z zalozenia ze skoro caly dzien przeleże w lozku to nie ma sensu sie upiękniać 😅 jak wychodze gdzies to wiadomo. Ale wciąż mam niemoc i musze zaliczyc drzemke w dzien 😅 totalnie nie mam sily nawet ręki podniesc 😆 pamieyam ze wszedzie pisza o tym cudownym orzyplywie energii w 2 trymestrze no i ludzie ja sie pytam gdzie mój przyplyw energii sie zagubił 😂
U mnie z tym przypływem energii to też różnie bywa 😀 czasami do 15 potrafię lezec w łóżku i tylko wstać ubrać dresy i na szybko obiad zrobić 😁 ale czuję się zdecydowanie lepiej niż na początku, czasami jeszcze ubikacja mnie wzywa ale wiadomo jest to sporadyczne 🙂
 
Dla mnie niemiecki to czarna magia, 10 lat nauki, a powiem 5 zdań 🙈
Dla mnie też zwlaszcza ze nigdy w szkole niemieckiego nie mialam i przyjechalam do austrii nie umiejac nawet dzien dobry 😂 ale taki kurs gdzie uczą niemieckiego po niemiecku to bez porownania. Tego co nauczylam sie w 3 miesiace to na bank nie nauczylabym sie w polsce przez rok gdyby to polscy nauczyciele prowadzili
 
Dla mnie też zwlaszcza ze nigdy w szkole niemieckiego nie mialam i przyjechalam do austrii nie umiejac nawet dzien dobry 😂 ale taki kurs gdzie uczą niemieckiego po niemiecku to bez porownania. Tego co nauczylam sie w 3 miesiace to na bank nie nauczylabym sie w polsce przez rok gdyby to polscy nauczyciele prowadzili

Kochana, ja studiuję germanistykę i gdyby nie studia w Niemczech i własna praca, to umiałabym może połowę tego, co umiem. Teraz robię kolejny dyplom już na polskiej uczelni, ale między niemieckim w Niemczech, a tym tutaj jest PRZEPAŚĆ. Wręcz stwierdzam, że moi wykładowcy kaleczą ten biedny język 😅
 
Kochana, ja studiuję germanistykę i gdyby nie studia w Niemczech i własna praca, to umiałabym może połowę tego, co umiem. Teraz robię kolejny dyplom już na polskiej uczelni, ale między niemieckim w Niemczech, a tym tutaj jest PRZEPAŚĆ. Wręcz stwierdzam, że moi wykładowcy kaleczą ten biedny język 😅
O taak to prawda, a w Austrii to w ogole jeszcze inny niemiecki. Co ciekawe w niektorych slowach gdzie w niemczech stoi das to w wiedniu jest die, albo na odwrot...a wszystkie tłumacze podają wersję niemiecką no a u nas uznawane jest to za błąd 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ tragedia....masz moze do polecenia jakies ksiązki, filmy, artykuły, strony no nie wiem cokolwiek? Chce najblizszy rok poswiecic na naukę i podejsc w przyszłym do egzaminu b1...teraz zdaje a1 dopiero 😂 ale trzeba dążyć do wyznaczonych celow 😅😅😅
 
Ale przed ciążą też tak miałaś? Matko, jesteś w stanie coś robić przy tym bólu? U mnie to bardziej ból zatokowy, a że alergia w tym roku bardziej daje o sobie znać, to wszystko się kumuluje
Przed ciaza tez, zaczelo sie jakies 4 lata temu i chyba za kazdym razem jest gorzej. Moja lekarka dawala mi juz rozne leki i poki co z roznymi skutkiem, no ale teraz nie moge nic z tego brac. Prawde mowiac liczylam na to, ze w ciazy te migreny ustapia troche, ale mam wrazenie, ze jest na odwrot. Do tego u mnie to zwykle jest od zmian pogody, a w tym roku pogoda tu jest fatalna. Polozna teraz kazala brac Paracetamol 1000mg, ale tez prawie nic nie pomaga, wiec cierpie tak te 4 dni, prawie co tydzien i zale sie tu dziewczynom 😉 Nie jestem w stanie nic robic.
 
Hej Dziewczyny! Nie wiem czy mnie ktoś jeszcze pamięta [emoji6] Pozwoliłam sobie napisać do was póki wątek jeszcze otwarty. Przyznaję, że podczytuję was regularnie bo ciekawi mnie co u was słychać, chociaż ostatnio tyle piszecie, że ciężko nadążyć [emoji854][emoji14]
Cieszę się, że mogłam z wami pobyć tutaj oficjalnie chociaż te 5 tygodni a potem z przyczajki do dzisiaj [emoji28]
Chciałam Wam życzyć spokojnych kolejnych miesięcy ciąży i szczęśliwego rozwiązania [emoji4]
Bardzo się cieszę, że wasze bobaski rosną zdrowo!
Trzymam kciuki za dodatkowe badania/amniopunkcję dwóch dziewczyn [emoji8]
chyba Sandra i Ilsia jeśli się nie mylę, przepraszam, ale ciężko spamiętać wszystkie nicki [emoji2960]

Dziękuję @Rumiankowa za wsparcie, a także @Karanga [emoji8]
@Asia Kasia denerwowałam się razem z Tobą, kamień z serca, że z bąbelem wszystko dobrze.
@niemandin hogwartowe śpiochy sztos [emoji2956]

Wszystkich nie dam rady wymienić ale niech żadna nie czuje się pominięta, cieszę się że was poznałam bez wyjątku [emoji6]

Trzymajcie się ramy i majtek mamy [emoji1787] i nie wszczynajcie za często g... burzy [emoji14]

Tymczasem ja za miesiąc wracam do starań i mam nadzieję że na kolejnym mamowym wątku spotkam równie świetne laseczki jak wy [emoji8][emoji8][emoji8]
Będziemy trzymać mocno kciuki 😘 a pamiętaj, że one mają niesamowitą moc.
Bardzo przeżyłyśmy Twoją stratę więc z utęsknieniem czekamy na cudowne wieści od Ciebie 🥰
 
Ostatnia edycja:
reklama
O taak to prawda, a w Austrii to w ogole jeszcze inny niemiecki. Co ciekawe w niektorych slowach gdzie w niemczech stoi das to w wiedniu jest die, albo na odwrot...a wszystkie tłumacze podają wersję niemiecką no a u nas uznawane jest to za błąd 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ tragedia....masz moze do polecenia jakies ksiązki, filmy, artykuły, strony no nie wiem cokolwiek? Chce najblizszy rok poswiecic na naukę i podejsc w przyszłym do egzaminu b1...teraz zdaje a1 dopiero 😂 ale trzeba dążyć do wyznaczonych celow 😅😅😅

Polecam serię Niemiecki w tłumaczeniach - Gramatyka 1-4, super praktyczne ćwiczenia. Sag's besser też ma fajną formę, chociaż to już na bardziej zaawansowany poziom :) Korzystasz z portalu DW? Tam są fajne kursy, miniseriale itp :)

No i wiadomo, osłuchiwanie się, ale skoro mieszkasz w Austrii to zakładam, że masz na co dzień dużo do czynienia z językiem :)
 
Do góry