reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2020

Hej, ja w piątek 22.05 mam usg prenatalne plus pappe, jestem w 12,3tc. A dzisiaj dla świętego spokoju zrobiłam badanie nifty. Wyniki za tydzień. Trzymajcie kciuki. Brałam w pierwszym trymestrze (w 5 tyg.) amotaks antybiotyk (amoksycylina - niby można w ciąży) na zapalenie dróg moczowych i ciągle się boję że mógł zaszkodzić..
 
reklama
Witam wszystkie przyszłe mamusie :)
Długo zastanawiałam się czy tu napisać ze względu na przebieg mojej poprzedniej ciąży. Troszkę o mnie. Mam 27 lat i jestem mamą prawie dwu letniego chłopczyka, którego urodziłam CC w 28tc. Ciąża przebiegała prawidłowo do momentu odejścia wód, do tej pory nie wiem co się stało. Obecnie jestem w 8 tc, badania prenatalne 17.06.20. Termin porodu wyznaczony mam na 26.12.20
Może jest tu jakaś Mama z podobnymi przejściami do moich?
 
Dziewczyny, a ja mam pytanie trochę z innej beczki i do dziewczyn, które już były w ciąży i urodziły dzieci - chodziłyście na imprezy, jeździłyście gdzieś dalej ze znajomymi? Pytam, bo chcę wrócić do pracy w drugim trymestrze, jeśli lekarz pozwoli, a że mam bardzo zgraną i imprezową ekipę, to często coś organizujemy i powiem szczerze chciałabym pokorzystać z tego przed porodem 😁 Dodatkowo we wrześniu mamy coroczny wypad na Mazury i nie wyobrażam sobie nie jechać... Oczywiście zakładając, że będzie wszystko ok i ciąża będzie prawidłowo przebiegać.
 
Hej, ja w piątek 22.05 mam usg prenatalne plus pappe, jestem w 12,3tc. A dzisiaj dla świętego spokoju zrobiłam badanie nifty. Wyniki za tydzień. Trzymajcie kciuki. Brałam w pierwszym trymestrze (w 5 tyg.) amotaks antybiotyk (amoksycylina - niby można w ciąży) na zapalenie dróg moczowych i ciągle się boję że mógł zaszkodzić..
Witaj :) a to jak zrobiłaś nifty to i tak PAPPA trzeba zrobić ? Myślałam ze jest do wyboru bynajmniej mi jak lekarz opowiadał t mówił ze albo to albo to. Chyba ze nie daj Bóg coś by wyszło w PAPPA no to w tedy dla uspokojenia nifty. Koniecznie zdaj relacje jak będziesz mieć wyniki ☺️ Trzymam kciuki aby wszystko było dobrze ✊🏻☺️
 
Dziewczyny,
a ja mam pytanie z innej beczki...
jak w tym wszystkim Wasi mężowie, narzeczeni, partnerzy? Odnajdują się, dają radę?

Nie wiem czy to kwestia hormonów czy co ale momentami mam ochotę swojego wypieprzyć na księżyc 😂
No jaśnie hrabia najwidoczniej przeżywa zejście z pantałyku i momentami próbuje grać pokrzywdzonego... no jakbym zazdrosne dziecko miała w domu. 🤯
Mój to jest anioł a nie mąż. Zawsze wiedziałam, ze to super troskliwy i opiekuńczy człowiek ale przechodzi sam siebie :D

@niemandin ja co prawda w pierwszej ciąży jestem ale o ile lekarka nie będzie widziała przeciwwskazań to mam kilka wyjazdów i „imprez” przed sobą ;) mam zamiar korzystać póki można ale tez tylko tyle na ile będę miała sile ;) jak będę zasypiać o 23 to nie będę na sile do 4 siedzieć ;)
 
Chyba ten co Ty polecałaś?
U mnie dziś 8+5, wszędzie teoretycznie piszą że od 12 słychać dopiero, może jutro na pusty brzuszek będzie lepiej [emoji16]
Trzymam kciuki [emoji12] a jakie firmy ?
1589996905046.jpeg
 
Ja Co prawda też w pierwszej ciazy [emoji16]

Ja też mam właśnie taką paczkę:-)
I przełom lipca/sierpnia jest plan jechać nad morze :-)

Też chce skorzystać z czasu wolnego i przede wszystkim przed porodem :-)

I również jak Ty, o ile oczywiście będę miała zgodę lekarza i wszystko będzie dobrze [emoji16][emoji16][emoji173]
Dziewczyny, a ja mam pytanie trochę z innej beczki i do dziewczyn, które już były w ciąży i urodziły dzieci - chodziłyście na imprezy, jeździłyście gdzieś dalej ze znajomymi? Pytam, bo chcę wrócić do pracy w drugim trymestrze, jeśli lekarz pozwoli, a że mam bardzo zgraną i imprezową ekipę, to często coś organizujemy i powiem szczerze chciałabym pokorzystać z tego przed porodem [emoji16] Dodatkowo we wrześniu mamy coroczny wypad na Mazury i nie wyobrażam sobie nie jechać... Oczywiście zakładając, że będzie wszystko ok i ciąża będzie prawidłowo przebiegać.
 
reklama
Chyba ten co Ty polecałaś?
U mnie dziś 8+5, wszędzie teoretycznie piszą że od 12 słychać dopiero, może jutro na pusty brzuszek będzie lepiej [emoji16]Zobacz załącznik 1122568
Tak tak ten sam mam. U mnie w 10tc zaczęłam stosować i widzę duża różnice jak w zeszłym tyg ciężej było mi znalez a w tym tyg bez problemu, wiec pewnie jeszcze troszkę musisz poczekać dzidzia maleńka jeszcZe jest i ciężko wyłapać ale nie poddawaj się hehe ☺️✊🏻😍 jak złapiesz ten dźwięk to mmm ❤️😍🥰
 
Do góry