reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Nie no spokojnie, może to jednorazowy przypadek i krzywa wyjdzie Ci dobrze. Może zjadłaś wczoraj coś za późno wieczorem co Ci cukier podniosło?? Albo w ciągu dnia coś mocno słodkiego? :)
No ja właśnie nie biorę nic.
poza tym raczej nie jem rzeczy z wysokim indeksem glikemicznym i jestem względnie aktywna fizycznie :/ wiec się martwię, ze czeka mnie insulina.

No ale jakoś musze do piątku wytrzymać do wizyty.
 
reklama
Nie no spokojnie, może to jednorazowy przypadek i krzywa wyjdzie Ci dobrze. Może zjadłaś wczoraj coś za późno wieczorem co Ci cukier podniosło?? Albo w ciągu dnia coś mocno słodkiego? :)
No właśnie nie.
Ja w ogóle nie jem słodkiego prawie wcale. Dwa dni temu zjadłam jednego naleśnika z jagodami.
A kolacje zjadłam normalnie, koło 21.30 wiec prawie po 12h (o 9.15) miałam robione badanie. Zjadłam 2 kromki razowego chleba na zakwasie z guacamole.

No nic to. Nie wymyślę sama nic, potrzebne dodatkowe badania. Pewnie w przyszłym tygodniu będę robić. Bo wizytę mam dopiero w piątek wieczorem ;)
 
Wczoraj na live u mamy ginekolog pani docent mówiła, że jak jest za długa przerwa między kolacją a pobraniem to wątroba może zacząć produkować cukier i wtedy wynik też wychodzi zły więc może każą Ci tylko na razie tylko powtórzyć badanie.
Ja się łudzę że mi każą powtórzyć krzywą albo lekarz jakoś spokojnie podejdzie do mojej niby cukrzycy.
No właśnie nie.
Ja w ogóle nie jem słodkiego prawie wcale. Dwa dni temu zjadłam jednego naleśnika z jagodami.
A kolacje zjadłam normalnie, koło 21.30 wiec prawie po 12h (o 9.15) miałam robione badanie. Zjadłam 2 kromki razowego chleba na zakwasie z guacamole.

No nic to. Nie wymyślę sama nic, potrzebne dodatkowe badania. Pewnie w przyszłym tygodniu będę robić. Bo wizytę mam dopiero w piątek wieczorem ;)
 
Wczoraj na live u mamy ginekolog pani docent mówiła, że jak jest za długa przerwa między kolacją a pobraniem to wątroba może zacząć produkować cukier i wtedy wynik też wychodzi zły więc może każą Ci tylko na razie tylko powtórzyć badanie.
Ja się łudzę że mi każą powtórzyć krzywą albo lekarz jakoś spokojnie podejdzie do mojej niby cukrzycy.
Musze właśnie nadrobić ten live bo wczoraj nie miałam aż tyle czasu. Na szczęście jest zapis wiec pewnie dziś wieczorem sobie posłucham.

myśle, ze w piątek przed wizyta jeszcze sama powtórzę to badanie glukozy bo to 5zl a może coś wyjaśni ;)
 
Kochana a nie masz możliwości iść wcześniej jak tak bardzo się denerwujesz? Taki stres też może szkodzic ciąży a wiem, że ciężko się Tobie nie stresowac po poprzedniej ciąży zatrzymanej.

@niemandin dobrze, że udało się załatwić ta luteinę bo takie nagłe odstawianie chyba nie byłoby dobre.


Super wiadomości 😍 duża już tą Twoja dzidzia 🥰


Niestety ta tabletka z rana wypływa mi nawet o 20 jak idę do wc więc lekarka na bank zauważy. Tymi bakteriami w moczu to się aż tak bardzo nie stresuje. Bardziej za wysokim cukrem. Jaka bierzesz witaminę c?


Ja jeszcze nie slyszalam. Tylko widzialam. Mój lekarz jest przeciwny słuchaniu serduszka na wczesnym etapie ciąży.


Powiem Ci wieczorem co mi lekarka powie bo też mam glukozę ponad normę. Obstawiam wcześniejszą krzywa.


Co do krwiaka to dostałaś jakieś zalecenia? Często lekarze każą leżeć/odpoczywać jak najwiecej. Oby szybko się wchłonął. Super, że słyszałaś już bicie serduszka 🥰


Jest obowiązkowa ale na późniejszym etapie ciąży.
Zwylky rutinoscorbin 🙂
 
No właśnie nie.
Ja w ogóle nie jem słodkiego prawie wcale. Dwa dni temu zjadłam jednego naleśnika z jagodami.
A kolacje zjadłam normalnie, koło 21.30 wiec prawie po 12h (o 9.15) miałam robione badanie. Zjadłam 2 kromki razowego chleba na zakwasie z guacamole.

No nic to. Nie wymyślę sama nic, potrzebne dodatkowe badania. Pewnie w przyszłym tygodniu będę robić. Bo wizytę mam dopiero w piątek wieczorem ;)

Ja robiłam dziś glukozę . W tamtej ciąży miałam dość wysoki ale lekarz nie kazał powtarzać . Dopiero w drugim trymestrze zrobiłam kolejne badanie krwi bo nie dałam rady przejść przejść przez glukozę , ale miałam super wynik . Trzymam kciuki :)
 
Cześć dziewczyny, nie nadążam za postami :) może dlatego że nie najlepsze dni miałam ostatnio. Nie będę się użalać, tylko tak w skrócie: mdłości się nasiliły... i jak tylko lepiej się czuję to korzystam z okazji i wychodzę na spacery. Czy którąś z Was bolą jakby nerki?? ja od dwóch dni mam takie dziwne wrażenie że coś mnie tam z tyłu boli, szczególnie gdy długo leże, a niestety przez ostatnie dni żeby cokolwiek przetrawić muszę się położyć.. Mam tyłozgięcie ponoć takie fest i tak gdybam że może to coś powiązane...
 
Dziewczyny mam jakies zaćmienie mózgu.

za równo tydzień mamy pierwsza rocznice ślubu. Świętujemy ja na wyjeździe, kolacja blabla. No ale chciałabym coś temu mojemu mezowi podarowac tylko nie żadne slodkopierdzace zbieracze kurzu :D
Na urodziny, święta nie mam problemu bo kupuje coś związanego z naszymi pasjami ale głupio kupić dobry plecak trekkingowy na rocznice ślubu 😂
Gdyby nie korona i ciaza to bym kupiła masaż dla dwojga, strefę saun takie tam.

pomozcie, sypnijcie pomysłem jakimś bo mi głowa eksploduje :D
 
reklama
Dziewczyny mam jakies zaćmienie mózgu.

za równo tydzień mamy pierwsza rocznice ślubu. Świętujemy ja na wyjeździe, kolacja blabla. No ale chciałabym coś temu mojemu mezowi podarowac tylko nie żadne slodkopierdzace zbieracze kurzu :D
Na urodziny, święta nie mam problemu bo kupuje coś związanego z naszymi pasjami ale głupio kupić dobry plecak trekkingowy na rocznice ślubu 😂
Gdyby nie korona i ciaza to bym kupiła masaż dla dwojga, strefę saun takie tam.

pomozcie, sypnijcie pomysłem jakimś bo mi głowa eksploduje :D
Może kup jaka fajna bluzę dla ciebie i dla niego w związku z tym że jesteś w ciąży 😁 np przyszła mama i przyszły tata.
Taki pomysł na szybko 😁
 
Do góry