reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

A jeszcze taka niespodzianka od męża mnie czekała w domu 😍 ale jestem dziś szczęśliwa! Oby dalej wszystko było dobrze:) dowiedziałam się że do końca ciąży bede brać zastrzyki... Ale czego się nie robi dla dziecka ❤
 

Załączniki

  • 15895474269152035058611890400336.jpg
    15895474269152035058611890400336.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 67
reklama
To pewnie bierz :)



U nas jest w 12 tyg usg I pappa z krwi. Potem 20 tyg ust. Przy zdrowej ciazy to na tyle, ale jeśli jest wskazanie np pomiar brzucha za mały za duży (od spojenia linowego do dna macicy) , jakieś schorzenia kobiety, pozycja dziecka, u mnie przy cukrzycy ciążowej I że względu na to że to 6 ciąża bede miała więcej usg. W czerwcu już idę do kliniki w szpitalu i tam będę mieć dodatkowe wizyty z lekarzem A on z reguły zalecam mi usg co 2-3-4 tyg w zależności jak mala rosla.
Dodatkowo mialam kontrolowany cukier i wizyty z tym związane oraz przez cukrzycę wywoływany poród. Moglam miec z 10 dni przed Ale akurat mama do pl pojechała...i nie miałabym z kim dzieci zostawic, wywoływały mi 5dni przed terminem jakos.

Więc jak tutaj są wskazania to częściej robią i usg I inne badania.
Juz zamowilam ten doppler i juz laska na poczte zaniosla, wiec czekam 😊
Co do usg, to ja w pierwszej ciazy w UK mialam wiele razy usg, ale dlatego ze najpierw mnie brzuch bardzo bolal, wiec zrobili w 6 tyg, potem w 8, w 12 te ustawowe usg, a potem wyszlo ze lozysko bardzo nisko wiec w drugiej polowie ciazy tez co chwile na usg, zeby sprawdzic czy sie przesunelo, mialam wskazanie na cc przez to lozysko, a potem sie okazalo, ze i tak z innego powodu mi zrobili cc.

Jak ja sie dzis okropnie czuje, nie dosc, ze nadal mnie glowa boli, to jeszcze m obrazony, ze ja sie zle czuje i ze tak nie moze byc, a ja z glodu umieralam, bo on od paru godzin siedzi w kuchni, nie wiem co tam robi, ale smierdzi, w koncu mi sie udalo kanapki zrobic. No naprawde jakby to byla moja wina, ze tak mi zle 😢
 
Jestem też już po - dzidzi 10+6, 4,40cm :o wielka fasola! :DDD
Gratulacje❤
Wooow, czujesz jakieś ruchy już? Wielki jest😍
Czyli dzisiejszy dzień był szcześliwy ☺
Czy ktoś jeszcze miał dzisiaj usg oprócz mnie, @joannatov i @Dolvit ?


A jeszcze taka niespodzianka od męża mnie czekała w domu 😍 ale jestem dziś szczęśliwa! Oby dalej wszystko było dobrze:) dowiedziałam się że do końca ciąży bede brać zastrzyki... Ale czego się nie robi dla dziecka ❤

Super mąż :) a co to za zastrzyki?
 
Gratulacje❤
Wooow, czujesz jakieś ruchy już? Wielki jest😍
Czyli dzisiejszy dzień był szcześliwy ☺
Czy ktoś jeszcze miał dzisiaj usg oprócz mnie, @joannatov i @Dolvit ?




Super mąż :) a co to za zastrzyki?
Clexane :p ogólnie jestem obstawiona lekami :o acard, duphaston, luteina pod język (zamiast niej teraz dopochwowa) no i te witaminy dla kobiet w ciąży
 
Wow, poka co w środku [emoji2956]
A jeszcze taka niespodzianka od męża mnie czekała w domu [emoji7] ale jestem dziś szczęśliwa! Oby dalej wszystko było dobrze:) dowiedziałam się że do końca ciąży bede brać zastrzyki... Ale czego się nie robi dla dziecka [emoji173]
 
Dziewczyny od jakiegoś tygodnia juz nie budzę się na siku w nocy i nie oddaje tak często moczu. Czy to normalne ? Wy też już tak nie odwiedzacie Wc co chwilę ? Fakt że przez mdłości mniej pije napojów, ale nie wiem czy to jest ok.
Ja czasem sikam w nocy 5 razy a czasem raz czy dwa więc u mnie różnie to wygląda. Dodam, że nie wiem jak by to było gdyby mnie dziecko w nocy nie budziło ;) a tak sikam przy okazji bo jak już mnie młody obudzi to czuje, że mi się chce 😉

Ja dostałam od prywatnego gin.liste badań labo.do zrobienia dziś dzwoniłam do rodzinnego i wystawił mi na te badania skierowanie i powiedział, że mogę spokojnie za każdym razem poprosić o wypisanie skierowania u niego na nfz. Zawsze jakiś hajs do przodu :) A jak u was, płacicie za badania?
Ale masz dobrze. U mnie by to nie przeszło.

Dziewczyny w 11 tygodniu; a jak Wasze piersi? Bolą, nie bolą?
Bolą ale nie same z siebie tylko jak dotkne.

Oki, wysyłam priv 😉
Mogę też poprosić? 🙂

Dziewczyny ja już po wizycie, jest jedna dzidzia, drugi pęcherzyk się wchłoną, nie ma po nim śladu. Gin mówił, że przez to prawdopodobnie to plamienie miałam,ale pewny nie jest.
Ogólnie nie jestem zadowolona z wizyty,słaby sprzęt, na ktorym widzialam tylko rozmytą plamę, nie dostałam zdjęcia:( ,dzidziuś ma 2,4 cm i odpowiada wg usg terminowi z miesiączki.Na nastepną wizytę usg zaprosił mnie u w a g a: w 18 tyg ciąży😆 modlę się,żeby ta kwarantanna w Pl się skończyła,żebym mogła w 12 tyg pojechać do Polski na normalne badania do normalnego lekarza z normalnym sprzętem.
O matko jaki odległy ten termin kolejnego USG. Szkoda, że nie ma drugiego dzidziusia ale dobrze, że u pierwszego wszystko jest ok i rośnie zdrowo 😍

Wlasnie nie wiem bo wzdec nie mam 😂 zauwazylam jakos 3 dni temu ten brzuszek. Nawet facet mowi ze to juz jego bobo 🤭 Na poczatku ciazy mialam okropne wzdecia ale w sumie przeszly pozniej. Nie wiem moze one ale nie czuje zebym miala 🤔🤷‍♀️ gwizdek mam na szyi bo pilnuje siostrzenca i mecz gramy 😂
Śliczny brzuszek 😍 jak dla mnie to dzidzia się już rozpycha :)

Witajcie mamusie żeście nadrobiły tematami nie wiem kiedy to nadrobię znowu haha. Pędzicie jak burza.
Mnie dziennie pobolewa brzuch jak zjem coś ciężkiego też tak macie?
Czy wy już znacie płeć swoich maluszków?
Na tym etapie to przecież niemożliwe.

To pewnie bierz :)

U nas jest w 12 tyg usg I pappa z krwi. Potem 20 tyg ust. Przy zdrowej ciazy to na tyle, ale jeśli jest wskazanie np pomiar brzucha za mały za duży (od spojenia linowego do dna macicy) , jakieś schorzenia kobiety, pozycja dziecka, u mnie przy cukrzycy ciążowej I że względu na to że to 6 ciąża bede miała więcej usg. W czerwcu już idę do kliniki w szpitalu i tam będę mieć dodatkowe wizyty z lekarzem A on z reguły zalecam mi usg co 2-3-4 tyg w zależności jak mala rosla.
Dodatkowo mialam kontrolowany cukier i wizyty z tym związane oraz przez cukrzycę wywoływany poród. Moglam miec z 10 dni przed Ale akurat mama do pl pojechała...i nie miałabym z kim dzieci zostawic, wywoływały mi 5dni przed terminem jakos.

Więc jak tutaj są wskazania to częściej robią i usg I inne badania.
Widziałaś różnice w porodzie wywoływanym a takim, który sam sie zaczynał?

Mąż jakby się opamiętał. Pyta mnie jak się czuję, pomaga w czym trzeba, dał mi do zrozumienia że jemu też przykro z tego powodu. Aż go nie poznaje... Same wiecie jakie miał nastawienie. Chyba dotarło do niego że sam jakby wykrakał i chyba ma wyrzuty. Ale widzę że też mu ciężko mimo wszystko... Może właśnie tak musiało być żeby się opamiętał.
Dobrze, że mąż w końcu Cię zaczął wspierać. Oby tak już było zawsze.

W końcu mogę wrzucić :) 7 tydz, termin na 31 grudnia :D serduszko biło, po plamieniu ani śladu ale do całego zestawu leków dostałam jeszcze luteine dopochwowo i dalej brak seksu :O kolejna wizyta za 3 tyg :) ciąża o tydz młodsza niż to wynika z miesiączki. Także ten 15 maj to super dzień! 😍 I jeśli to jest dziewczynka to właśnie się widziałyśmy w jej imieniny ❤❤❤
Gratuluję 😍

@Rumiankowa pakiety świetna sprawa. Ale jak się ma taką przychodnie blisko. U mnie najbliższa 40km[emoji3]
Ja mam nawet dalej niż 40km więc u mnie to też by się nie sprawdziło.

Dziewczyny, które macie wizyty na nfz. Czy dostaliście skierowanie na cytomegalie? Mi nie chciała dać bo zmieniły się wytyczne i już nie ma tego jako badanie obowiązkowe w prowadzeniu ciazy. Ginekolog na prywatnie wymaga więc będę musiała i tak zrobić.
 
reklama
Clexane [emoji14] ogólnie jestem obstawiona lekami :o acard, duphaston, luteina pod język (zamiast niej teraz dopochwowa) no i te witaminy dla kobiet w ciąży
I jak igły w tym clexanie? Ja biorę neoparin i czasami tępe , że się wbić nie mogę. Zastanawiam się nad kupieniem igieł i strzykawek i przelewaniem .
 
Do góry