reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2019

Acha, a nie wiesz do jakiego czasu takie coś może nastąpić? do jakiego tc?
Wydaje mi się, że do 10 Tc to możliwe.
Moja siostra miała krwawienia jak okres co miesiąc w ciąży... W Irlandii nikt się tym za bardzo nie stresował. Tam wszystko jest inne... A siostrzeniec urodził się normalny
 
reklama
Ja miałam plamienie w około 12-13 tyg wtedy jak poroniłam i wtedy jak wszystko było ok takze różnie bywa. Siostra miała wręcz z krwią i było ok.
 
Hehe co do zabobonów to śmieszne są ;) moja babcia strasznie panikowala że mam 1. Róże na ślubie 2. Perły we włosach na ślubie i już nie pamiętam co ale bardzo dużo miałam tych pechowych rzeczy hehehe a z mężem trzymamy się świetnie i żyć bez siebie nie możemy :) tak samo chrzestna zostałam długo przed poznaniem mojego męża :)

Ja jutro mam wizytę ale niewiem czy USG ale mam stres
 
Hehe co do zabobonów to śmieszne są ;) moja babcia strasznie panikowala że mam 1. Róże na ślubie 2. Perły we włosach na ślubie i już nie pamiętam co ale bardzo dużo miałam tych pechowych rzeczy hehehe a z mężem trzymamy się świetnie i żyć bez siebie nie możemy :) tak samo chrzestna zostałam długo przed poznaniem mojego męża :)

Ja jutro mam wizytę ale niewiem czy USG ale mam stres
Też jutro wizytuję, i tez mam mega stresa, bo w 8tyg było podejżenie pustego jaja, lekarka kazała odczekac dobre 2 tyg żeby było wszystko jasne.
 
Hehe co do zabobonów to śmieszne są ;) moja babcia strasznie panikowala że mam 1. Róże na ślubie 2. Perły we włosach na ślubie i już nie pamiętam co ale bardzo dużo miałam tych pechowych rzeczy hehehe a z mężem trzymamy się świetnie i żyć bez siebie nie możemy :) tak samo chrzestna zostałam długo przed poznaniem mojego męża :)

Ja jutro mam wizytę ale niewiem czy USG ale mam stres
Kiedys ludzie nie mieli dostępu do edukacji, wiedzy, nauki, więc musieli sobie jakoś racjonalizować świat, wymyślali reguły, które miały im w życiu pomóc. Teraz gdy mamy szeroki dostęp do wiedzy, więcej rzeczy jesteśmy w stanie zrozumieć, nauka też się bardzo rozwinęła, np. w dziedzinie psychologii chociażby, wiara w przesądy, które może uzasadnić jedynie przypadek nie ma moim zdaniem większego sensu. Zwłaszcza, że życie jest tak trudne i skomplikowane, że jak chce się podejmować racjonalne decyzje to trzeba skupiać sie na rzeczach, które można udowodnić, uzasadnić, które rzeczywiście mają na nie wpływ.
A co do pereł to według Chińczyków przynoszą one szczęście akurat ;) i bądź ty mądry ;)
Ja mam wizytę 18 i też już zaczynam się stresować.
 
A ja mam pytanie z innej beczki. Mam taka sytuacje ze w grudniu 8 niby mam termin a kolezanka poprosila mnie o bycie mama chrzestna dla jej corci we wrzesniu. I teraz moje pytanie : czy to prawda ze nie wolno byc w ciazy mama.chrzestna ? Cala rodzina mnie nakreca ze to.pecha przynosi dla mamy i dzidzi czyli dla mnie i zebym.grzecznie odmówiła. Maz nawet mówi ze mnie nie pusci a ja nie wiem co zrobić. Pierwszy raz slysze taki zabobon. Z drugiej strony nawet moja babcia ktora juz po 80 jest tez mowi ze too pecha przynosi i zebym.kategorycznie odmowila ale jak ja mam teraz odmowic jak sie zgodizlam rok temu i nie wiedzialam w sumie ze bede w ciazy. Co myslicie slyszalyscie o, takim czyms ?
Weź nie słuchaj takich bzdur też się tego osluchalam będąc w ciąży z córka trzymałam do chrztu chrzesnice bo poszłam do księdza i powiedziałam co i jak to on mi kazał zapytać czy te panie wierzą w Boga czy gusla i zabobony bo jedno drugie wyklucza
 
To.co ja mam zrobić ? :( jak teraz odmowie to sie obrazi eh z drugiej strony juz sama nie wiem troche sie zaczynam bac.
Jesli ona chce zebys byla ja bym została, nie chciałabym żałować, chyba ze bardzo w takie rzeczy wierzysz to zrob tak jak ci glowa podpowie ;)
Straszna ze mnie panikara, dzwonilam do lekarza mam sie uspokoic i nie przejmowac sie jesli nie ma krwii to jest okej. Wybaczcie nagly atak z mojej strony.
Nie denerwuj sie to tez mogło byc otarcie po stosunku albo nic powaznego. Moze juz wiecej nic nie bedzie, obserwuj po prostu :)
 
Kochana byłam chrzestną będąc w ciąży. Nie wierzę w żadne zabobony, rodziłam w lipcu a chrzest był w kwietniu. Brałam też ślub w maju. A czarne koty uciekają bo boją sie przechodzić przez moją drogę :))) zbiłam też milion lusterek. A i początkiem pazdziernika na 3 tygodnie przed porodem byłam na pogrzebie (też ponoć nie wolno) z moimi dziećmi wszystko ok [emoji14]
Pogromca czarnych kotow:)
 
Ja mam prenatalne juz za tydzień jupii stresik jest ale co tam będzie dobrze bo innej opcji nie przyjmuje. Wiecie ze w ciazy mozg kobiety jak kalafior no i tak patrze na ta swoja karte ciazy i widze data porodu 1.12 no to zonk mowie chyba zeranie wpisalabo mi jalos caly czas chodzi ten 10 po glowie zrobilam przeliczenie na kalkulatorze to data jest 28.11do 1.12 takze hmm wkurzylam sie zainstalowalam apke. I licze i liczs i licze az sie doliczylam... Termin mam na 1.12 hahaha a nie na 10. A znając moje szczęście to pewbie gdzies polowa listopada będzie moja. I tak rozmawiamy z mezem kiedy co i jak kupic zeby nie bylo bum hopsiup i jestem w lesie takze postanowienie jest takie ze w sierpniu mamy miec cala wyprawke we wrzesniu i pazdzrniku mam poczyniac ostatnie szlify pranie prasowanie. A w listopadzie juz spokojnie czekac. A jutro chyba pojde do internisty bo dusze sie nie milosiernie i naciagam brzuch chyba bez antybiotyku się nie obejdzie. Dzisiaj upuscilam troche krwi w czwartek wyniki z prywatnych a za tydzień z nfz na wizycie
To tak kochana jak u mnie z jednej apki wychodzi 30.11 a z drugiej 1.12;)ale ja pierwszego synka urodzilam 2 tyg wczesniej takze tez cos czuje ze bedzie listopad;)niby tak czlowiek mysli ze to jeszcze tyle czasu,ale to zleci szybko ;)
 
reklama
@Wiosna91 ja ostatnia 3.03 i termin na 8.12 z usg i miesiaczki tez ❤
I z tym kłuciem mam tak samo, wcześniej nic już nie czułam, a od 3 dni leciutko czuje brzuszek, pewnie dlatego , że się rozciąga macica-w końcu dzieci coraz większe
 
Do góry