reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2019

Z tej euforii i pośpiechu na dzisiejszej wizycie nie wyłapałam, że prawdopodobnie mam przegrodę w macicy. I teraz tak zaczęłam o tym czytać w necie i jestem załamana. Ryzyko poronienia przy tej wadzie znacząco wzrasta, zwłaszcza w II i III trymestrze. Miałyście moze do czynienia z tym problemem?
 
reklama
Też tak słyszałam. Ja dostałam od kuzynki przepis na przeziębienie żeby zaparzyć starty korzeń imbiru i dodać miód i dużo cytryny. Dodatkowo ssać ten imbir, jej pomogło, nie zaszkodziło. Na kilku stronach jest na tak, na innych, że nie można w I trymestrze... Ja odpuściłam:)
O rety ja nie wiedzialam.o tym.imbirze kubel.wody z miodem tez pije i cytryna ale u mnie srednio dziala :/
 
Hej! Też mnie dręczy katar od kilku dni i początkowo gardło w nocy. Pije 3-4x dziennie wielki kubeł ciepłej wody z dużą ilością miodu i cytryny. Imbiru ponoć nie można w 1 trymestrze, więc ja nie ryzykowalam, ale są różne szkoły. Do tego płukanie gardła woda z solą i dzisiaj kupiłam krople dla kobiet w ciazy do psikania do nosa+zaparzona herbata miętowa w garnku i inhalacje pod ręcznikiem tak ok 10 min. Dzisiaj już dużo lepiej po tych wszystkich zabiegach! Życzę powrotu do zdrowia
A jesli moge spytac to jakie te krople kuppilas do nosa ?
 
Hmm...w ten szkodliwy wpływ imbiru jakoś nie wierzę. Jako suplement przyjmuje Prenatal Uno (polecane przed ciążą i do 12 tyg ciąży)...myślicie, że dodawali by tam jako składnik imbir gdyby był aż tak szkodliwy ? o_O
 
Dokładnie. Ja odstawilam.kawe i oczywiscie leki przeciwbolowe itp. Sery plesniowe alkohol tunczyka surowe ryby typu sushi i herbaty. I pare innych rzeczy ale winogrono jadlam imbir tez

Dzień dobry kochane mamuśki :D
Piłam herbaty ze świeżym imbirem przed miesiączką na zmniejszenie objawów. Macie rację, że w Internecie jest zbyt wiele sprzecznych informacji . Właściwie nie wiadomo co zrobić :oops:
 
reklama
Ja myślę że nie ma co przesadzać :D czekolada w tabliczce ma tyle kofeiny co filiżanka kawy (a filiżankę podobno wolno). Tylko kto zje cała tabliczkę? :D dwie kostki na pewno nam nie zaszkodzą ;) A winogrona trzeba ograniczać z uwagi na duże ilość cukrów, które w ciazy też nie są wskazane. Tylko że znowu - myślę, że jak ktoś nie kasuje po 2 kg winogron dziennie to jest ok :D te surowe i niepasteryzowane to wiadomo, bo to nawet w śladowych ilościach może doprowadzić do salmonellozy czy toksoplazmozy ale reszta bez przesady ani w jedna ani w druga, bo zwariować można :p
 
Do góry