reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2019

Ja też się witam. Dziewczyny z krwiakami- jakie macie ich wielkości i gdzie są umiejscowione? Wczytałam się wczoraj w opis usg i mój krwiaka ma 33x9 mm. i jest przy kanale szyjki macicy..Boje się, że zagraża dziecku...
 
reklama
Dziękuję bardzo. Wiem,że jak będę się stosować do zaleceń to jakoś dociułam do grudnia,ale marzyło mi się,że może chociaż moja druga i ostatnia ciąża będzie z tych mniej problemowych. Że będę mogła się swobodnie poruszać i cieszyć ciąża bez ograniczeń,tym bardziej że z 3 latkiem ciężej mieć dużo odpoczynku niż przy pierwszej ciąży.
Nic nie jest przesadzone :) w pierwszej ciąży ostatnie 3 miesiące leżałem z 3 cm rozwarciem, urodziłam po terminie, w drugiej na przełomie 3/4 miesiąca znowu zaczęła mi się skracac szyjka ale po miesiącu na luteinie i względnym oszczędzaniu (czyli opiece nad dwulatkiem ;) sytuacja przestała się pogarszac i uznaliśmy z lekarzem że taki mój urok, podobno około 15 procent kobiety ma tendencję do delikatnego skracania się szyjki, ale bez jej niewydolności. Urodziłam w 38 tc przyjezdzajac do szpitala z 3 cm rozwarciem i skurczami co 2,5 minuty.
Więc może u Ciebie też będzie ok, bierz zapobiegawczo magnez i gdy czujesz napinanie brzucha spróbuj położyć się choć na chwilę :) w tej ciąży póki co czuje bardzo rzadko tylko delikatne klucia, ale wydaje mi się że czasami stawia mi się brzuszek.
 
Nigdy nie miałam złych wyników. Dopiero teraz... Zobacz załącznik 976166
Podobno tsh w pierszym trymestrze może tak skakać i być lekko poniżej normy i wgl normy dla kobiet w ciąży są inne. Mamaginekolog podaje takie:
TSH I trymestr 0,009-3.18 mIU/l

TSH II trymestr 0,05-3,44 mIU/l

TSH III trymestr 0,11-3,52 mIU/l
Ale skoro jak czytałam idziesz do endokrynologa to oprócz podstawowego tsh zrób sobie jeszcze ft3 i ft4 to też jakieś oznaczniki tarczycowe są. Mój lekarz nic mi nie odpisał na temat tego wyniku myślę że za dwa tyg jak skończę pierwszy trymestr powtórzę tsh i wtedy dopiero do endokrynologa pójdę.
 
reklama
Do góry