reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2018


Hej! Szczerze mówiąc te upały mnie wykańczają. Jestem dosłownie bez siły. Do tego boli mnie od czasu do czasu brzuch i męczyła mnie ostatnio przez trzy dni biegunka :(
Jutro mam prenatalne i mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze.
Facetowi dałam ultimatum, że albo zejdzie z tonu i się uspokoi albo zostaną mu alimenty lub całkowite pozbawienie praw rodzicielskich i się uspokoił. Zobaczymy na jak długo.
 
reklama
Witamy w poniedziałkowy ranek.
U mnie skurczy na razie nie ma, ale magnez biorę profilaktycznie. Za to spanie w nocy tragedia, w ogóle nie mogę się wyspać.

Jej ja jeszcze nic nie mam dla malucha, poza niedużym pudełkiem ubrań po córce. Jakoś wydaje mi się ze jeszcze sporo czasu, ale jak czytam ze wy już tyle macie to się zastanawiam.
A czy którąś miała do czynienia z fotelikami Kiddy? Podobają mi się wizualnie ale nie wiem jak z wagą i funkcjonalnością.
Kiddy miałam w ręce. Fajny wizualnie nawet bardzo, duży, wygodny, ale dla mnie ciężki.
Dzien doberek :) ja znowu w miescie i zapowiada sie skwar dzis :( musze zaliczyć dzis internistę i załatwić skierowanie na EKG - miałyście juz robione? Podobno każda ciężarna musi zaliczyć internistę i najlepiej EKG. No i trzeba sie nad stomatologiem rozejrzeć.... ja dzis na obiadek mam pierogi i rosół z makaronem i bede cały dzien przy wiatraku chyba... :) współczuje teściowych, moja jest całkiem całkiem ale ja tam chodze bardzo rzadko, my mamy swoje życie, teściowie swoje i sie nikt nikomu nie wtrąca :)
Pierwsze słyszę, ze trzeba. Ja idę na echo serca, bo mam wypadanie zastawki dwudzielnej.
No proszę jak blisko :). Może się kiedyś w połowie drogi na Goreczniku spotkamy ;)
Mój mąż jest trzy lata starszy ode mnie, w styczniu minie nam 10 rocznica jak jesteśmy razem, sporo przeszliśmy razem I Się docieralismy, wiadomo chłop jak to chłop, czasem zachowa się jak dzieciak Ale potrafi o nas zadbać jak najlepiej potrafi;)
Mój jest tylko pół roku starszy ale razem jesteśmy już 21 lat :szok: i czasami się zastanawiam jak to się stało, ze jeszcze go nie udusiłam :p. W przyszłym roku 15-ta rocznica ślubu :errr:. Ja trochę jestem niewyrośnięta jak na swój wiek i jak bym miała starszego o 5-8 lat faceta to bym wyglądała jak córka z ojcem :D
Hej ;) szukam jakiegoś dobrego ginekologa w Ostrowie polecisz kogoś ?
emoji4.png
Dr Maciejewski :). W Kaliszu jest dr Arleta Szczęsna do niej jeżdżę ale do Poznania (jest z Polnej) i jeszcze w Kaliszu dr Rabiega Gmyrek pierwszą ciąże mi prowadziła tez jest z Polnej.
Jesteś z Ostrowa? :)
Od 21 tc przyjeżdża polozna środowiskowa.
Bada tętno dzidzia patrzy czy brzuszek miekki mierzy ciśnienie . I na każdej wizycie omawia np. Pielęgnację bobasa , poród, laktacje itd. A jak już dzidzia na świecie to wiadomo patrzy czy wszystko dobrze u niej pomaga jak cos się nie wie , doradza . Patrzy np. Na ranę po cc także fajnie fajnie
emoji4.png
ja płacić za to nie płacę bo to w ramach funduszu normalnie
Dokładnie. Już mi teściowa właśnie dzisiaj powiedziała, ze na wizytę przyjdzie z wywiadem :D
Ojej pierwsze słyszę czyli co powinnam sie zgłosić do przychodni i ich poinformowac ze jestem w ciazy i tez do mnie przyjdzie?
Jeśli nie byłaś zapisana do położnej środowiskowej, to popytaj w swojej przychodni. Albo popytaj koleżanek jaką polecają. Wypełnisz deklaracje i będzie cię prowadzić. Ma obowiązek przyjechać przed porodem kilka razy i po porodzie. Zawsze możesz zadzwonić do niej jak są jakieś wątpliwości co do karmienia czy maluszka.
Witajcie,
Ja dzis po wizycie.
Dzidzia zdrowa, ma 420g. Tak jak przeczuwałam dziewczynka .
Szyjka zamknięta a czułam ja tak dziwnie bo mam tyłozgięcie macicy, w usg dowcipnym wyszlo ze mam dużego miesniaka na czy przy szyjce na 11cm (moze jeszcze urosnac),nie zagraża dzieciątku na szczescie ale moze spowodowac komplikacje przy porodzie, blokować akcje, dzidzia ma polozenie miednicowe i tez często przez te miesniaki dziecko sie nie moze obrócić. Jeszcze nic nie przesadzone ale lekarz mowi zeby nastawić sie na cesarke. Masakra jak sie z mężem wystraszyliśmy dzis. Lekarz wygladal na przejętego.
Ja przyzwyczajona do szybciutkich porodów po ktorych czulam sie super kompletnie nie brałam pod uwagę ze tym razem bedzie inaczej, boje sie jak to moze byc po cesarce no ale najważniejsze by córeczka była bezpieczna.
Bedzie dobrze, nie martw się na zapas. Cesarskie cięcie nie jest takie straszne i tak jak piszesz, najważniejsze żeby córcia była cała i zdrowa.
Dziewczyny, a to w Polsce tak jest? Myslalam ze u nas polozna przychodzi dopiero po porodzie...
Tak w Polsce jest. Gdzieś koło roku 2000 były masowo podpisywane deklaracje do położnej środowiskowej. Jeśli nigdy takiej nie podpisywałas zapytaj w przychodni lub poszukaj jakiejś z polecenia.
Jeśli się nie ma i nie zgłosi przed porodem do położnej to po porodzie jakaś przyjeżdża ze szpitala wysłana.
Ja ostatnio znalazlam takie ciuszki na uzywkach za cale 3 zl szt :D a dzis na targu kupilam koszulobody z next, dwie firmowe koszule i dwa sweterki po 5 :) i sobie dwie sukienki po 10 na jesien w ktore mi brzuszek bez problemu wejdzie :) takze dzien udany. A tak wogole do jakiego rozmiaru robicie wyprawke?
Ja mam dużo po synu, a do córki stanęłam na 74-80
Hej! Szczerze mówiąc te upały mnie wykańczają. Jestem dosłownie bez siły. Do tego boli mnie od czasu do czasu brzuch i męczyła mnie ostatnio przez trzy dni biegunka :(
Jutro mam prenatalne i mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze.
Facetowi dałam ultimatum, że albo zejdzie z tonu i się uspokoi albo zostaną mu alimenty lub całkowite pozbawienie praw rodzicielskich i się uspokoił. Zobaczymy na jak długo.
Dobrze, ze mu jasno postawiłaś granice i oby ich dotrzymał! Bierz sobie magnez na te bóle brzucha, powinno pomóc.
 
Witam w gorący poniedziałek :) Dziewczyny, dokuczaja wam może skurcze w lydkach? Mi dzisiaj od rana, wczoraj też z raz miałam :/ magnez biorę i to dobry.. I nie wiem z czego to. Czytałam coś o wapniu w organizmie że też może przyczyną być jego niedobór? Czy to faktycznie dzidziuś mi już uciska i krew z nóg nie wraca? Sama już nie wiem..
Potas też dobrze uzupełniać :-)
 
Dziewczyny ale mam doła..Moja wymarzona córeczka dziś okazała się być synkiem...siusior jednak wyrósł:(
Muszę to przegryzc..
Wiadomo,że najważniejsze jest żeby dzidziuś był zdrowy ale jednak jestem zawiedziona płcią:(
:hmm::hmm::hmm:
 
Hej dziewczyny ja właśnie wracam ze szpitala. Mąż dzisiaj wylądował odrazu z przychodni i nic nie miał przy sobie a że ja na półwyspie z synkiem to musiałam kombinować żeby dojechać do Trójmiasta (nie mamy auta) więc akurat bratowa była ze swoimi dziećmi to się z nimi w jedną stronę zabrałam. Ogarnęłam w locie jeszcze kota w domu (mieszkamy w bloku) i leciałam do męża do szpitala. Ma przepukline i już dzisiaj mieli go kroić ale lekarzowi udało się częściowo wsadzić chyba jelita spowrotem. Jak od niego wychodzilam to jeszcze nie było wiadomo czy jeszcze może dzisiaj czy jutro będzie ta operacja. Trzymajcie proszę kciuki żeby wszystko przebiegło bezproblemowo !!!
 
Dziewczyny ale mam doła..Moja wymarzona córeczka dziś okazała się być synkiem...siusior jednak wyrósł:(
Muszę to przegryzc..
Wiadomo,że najważniejsze jest żeby dzidziuś był zdrowy ale jednak jestem zawiedziona płcią:(
Ło matko kochana. Nie strasz mnie! Przykro mi, że się zawiodłaś. Ale przegryziesz temat. Boże mam nadzieje, ze u mnie jednak sie nic nie zmieni, bo już tyle sukienek nakupowalam :szok: a teraz sama jestem w panice! W którym tygodniu było ze dziewczynka i na ile procent?
 
Dziewczyny ale mam doła..Moja wymarzona córeczka dziś okazała się być synkiem...siusior jednak wyrósł:(
Muszę to przegryzc..
Wiadomo,że najważniejsze jest żeby dzidziuś był zdrowy ale jednak jestem zawiedziona płcią:(
:hmm::hmm::hmm:

Dokladnie cie rozumiem, choc u mnie plec tym razem wymarzona a przy corkach caly czas liczylam na synka, spokojnie minie troszke czasu i bedziesz sie cieszyc ;) ja juz teraz sobie nie wyobrazam jak moje dwie ksiezniczki mialy by byc chlopcami :)
 
Hej dziewczyny ja właśnie wracam ze szpitala. Mąż dzisiaj wylądował odrazu z przychodni i nic nie miał przy sobie a że ja na półwyspie z synkiem to musiałam kombinować żeby dojechać do Trójmiasta (nie mamy auta) więc akurat bratowa była ze swoimi dziećmi to się z nimi w jedną stronę zabrałam. Ogarnęłam w locie jeszcze kota w domu (mieszkamy w bloku) i leciałam do męża do szpitala. Ma przepukline i już dzisiaj mieli go kroić ale lekarzowi udało się częściowo wsadzić chyba jelita spowrotem. Jak od niego wychodzilam to jeszcze nie było wiadomo czy jeszcze może dzisiaj czy jutro będzie ta operacja. Trzymajcie proszę kciuki żeby wszystko przebiegło bezproblemowo !!!
Kciuki za męża zaciśnięte!
 
Hej dziewczyny ja właśnie wracam ze szpitala. Mąż dzisiaj wylądował odrazu z przychodni i nic nie miał przy sobie a że ja na półwyspie z synkiem to musiałam kombinować żeby dojechać do Trójmiasta (nie mamy auta) więc akurat bratowa była ze swoimi dziećmi to się z nimi w jedną stronę zabrałam. Ogarnęłam w locie jeszcze kota w domu (mieszkamy w bloku) i leciałam do męża do szpitala. Ma przepukline i już dzisiaj mieli go kroić ale lekarzowi udało się częściowo wsadzić chyba jelita spowrotem. Jak od niego wychodzilam to jeszcze nie było wiadomo czy jeszcze może dzisiaj czy jutro będzie ta operacja. Trzymajcie proszę kciuki żeby wszystko przebiegło bezproblemowo !!!

Trzymam kciuki, napewno bedzie dobrze :) musi byc.
 
reklama
Do góry