reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

Niejadki po słoiczkach ? To ja z chłopakami obalilabym :) pierwszemu dziecku gotowałam sama a słoiczki były na wyjazdy i jest wybredny w jedzeniu mięsa prawie nie je (tylko schabowe czy nugetsy i we. Kiełbasa z grilla a na zapavh wędlin czy kabanosów aż go ciąga ) zato drugi synek był przeważnie na słoiczkach i ma apetyt je nawet śledzie czy oliwki ubustwia :) tylko drugi synek szybciej zaczął jeść z nami nasze posiłki :) to może dlatego
 
reklama
Dzień dobry,
Dziewczyny też tak macie, że czujecie ruchy a potem kilka dni nic? Ostatnio wyraźnie czułam jak mały się wierci ale teraz cisza..
Ja mam podobnie tyle że dziecko czasami czuję częściej i mocniej a np wczoraj do wieczora nie czułam nic a na wizycie mały leżał na plecach więc bym powiedziała że to od ułożenia też zależy :)
 
Hej dziewczynki a ja się szykuje do lekarza na nieplanowana wizyte.....obudzilam sie rano z mokrymi spodniami od piżamy i napewno nie zrobilam siusiu w majtki oczywiście tragicznie sie boje ze sacza mi sie wody......masakra mam tylko nadzieję ze to jednak od luteiny:frown:
Trzymam kciuki żeby to nie były wody !
 
Dzień dobry,
Dziewczyny też tak macie, że czujecie ruchy a potem kilka dni nic? Ostatnio wyraźnie czułam jak mały się wierci ale teraz cisza..

Ja tak mam, tydzien temu czułam wyraźne kopniaczki, a potem przz 3-4 dni nic... już wyłam w sobotę przez to i nagle jak sie uspokoiłam to poczułam znowu. Wczoraj znowu czułam ale tylko jak leze z ugiętymi nogami. U mnie to chyba kwestia łożyska, które jest z przodu i to podobno amortyzuje ruchy... dzis mam wizyte to podpytam czy to normalne :)
 
Ja tak mam, tydzien temu czułam wyraźne kopniaczki, a potem przz 3-4 dni nic... już wyłam w sobotę przez to i nagle jak sie uspokoiłam to poczułam znowu. Wczoraj znowu czułam ale tylko jak leze z ugiętymi nogami. U mnie to chyba kwestia łożyska, które jest z przodu i to podobno amortyzuje ruchy... dzis mam wizyte to podpytam czy to normalne :)
Oo to daj znać co powiedział :) no i powodzenia na wizycie!
Ja wyczytałam, że jak nie rusza się dłużej niż 12h to powinno się udać do lekarza, zastanawiam sie czy dotyczy to już tego etapu na jakim jestem czy późniejszej ciąży..
 
Oo to daj znać co powiedział :) no i powodzenia na wizycie!
Ja wyczytałam, że jak nie rusza się dłużej niż 12h to powinno się udać do lekarza, zastanawiam sie czy dotyczy to już tego etapu na jakim jestem czy późniejszej ciąży..

To juz chodzi o 3 trymestr. Mi lekarz powiedział ze przy tym łożysku ruchy moge poczuć dopiero koło 20-21 tygodnia, a ja juz czułam je w 18. Teraz leze sobie spokojnie i znowu cisza... nawet jak kichnęłam to sie nie rusza. Ale staram sie brac to na spokojnie, dzis zobaczymy :)
 
To juz chodzi o 3 trymestr. Mi lekarz powiedział ze przy tym łożysku ruchy moge poczuć dopiero koło 20-21 tygodnia, a ja juz czułam je w 18. Teraz leze sobie spokojnie i znowu cisza... nawet jak kichnęłam to sie nie rusza. Ale staram sie brac to na spokojnie, dzis zobaczymy :)
No mi lekarz w środę mówił że mogę jeszcze nie czuć ruchów ale skoro już je czułam to pytanie czy nie powinny już być regularne.. o to już nie dopytałam. No ale nic, nie chce się schizować niepotrzebnie.. mam nadzieję, że wszystko u małego okej :)
 
reklama
Witam mamcie!!! @lucalew ja również rozszerzalam dietę od 6 msca, na początku papki, pózniej rozgniatane widelcem, mojemu synowi dosyć szybko wyszły zęby jak miał 6mscy to posiadał 1 i 2 koło 9msca zaczęły mu wychodzić 3 I 4 I tak go te dziąsła swedzialy że bardzo lubił rzuć jedzonko I od tej pory nie mieliśmy problemow z kawałkami jedzenia:tak: @PatkaPatka co do ruchów to w 1 ciąży kazał mi liczyć ruchy dopiero z początkiem 3 trymestru. Ja raczej teraz bym się nie przejmowala nie regularnoscia ruchów, A jeśli Cię to martwi zapytaj gina na wizycie. Trzymam kciuki za wizytujace :)
 
Do góry