reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2018

reklama
Mówicie o tym ciśnieniu, to mi przypomniało, że chciałam sobie kupić ciśnieniomierz. Pod koniec ciąży podczas wizyt u położnej zawsze miałam dość wysokie, około 140/90. Raz miałam jeszcze wyższe i kazała mi jechać do szpitala na godzinne monitorowanie (mierzyli co kwadrans). Tylko nikt nie brał pod uwagę, że np. właśnie prowadziłam samochód, prawo jazdy mając od niedawna, czy wspięłam się na drugie piętro ;) Dlatego myślałam, żeby kontrolować i w domu, w typowych warunkach, i na wizytach pokazywać notatki w razie czego.
Podczas porodu skakało mi do 180/coś.
 
A propos ciśnienia to ja właśnie się najadlam strachu, stoję sobie w kolejce w kantynie żeby zapłacić za śniadanie, dużo bardzo było. Nie powiem ciężko mi się oddycha, tetno trochę wzrosło ale generalnie już tak miewalam. Niestety dzisiaj zaczęło robić mi się ciemno przed oczami, Pisk w uszach, własnego głosu nie słyszałam I nie byłam pewna czy jeszcze stoję czy już leżę. Jakoś dolazlam do siedzeń i poczekałam aż przejdzie. Serce dalej czuje tuż pod mostkiem tak mocno bije ale przynajmniej już widzę I słyszę :/
 
Proszę, nie namawiaj nikogo do stosowania acardu bez wskazań medycznych i bez konsultacji z lekarzem. A tym bardziej kobiete w ciąży nie znając jej historii chorób itd. Acard pomimo, ze jest dostepny OTC jest poważnym lekiem a nie jakąś tam witaminką(choć pacjenci łykają go jak cukierki), czasem może wyrządzić wiecej szkody niż pożytku. Pozatym nijak ma się do obniżenia ciśnienia. Nie odbiwrz tego jako hejtu, ale jako "aptekara" jestem przewraŻliwiona na tym punkcie.
Moj lekarz mi mowil ze 1 tabletka nawet dla kobiety w ciazy jest zalecana, bo lepiej ukrwione jest lozysko, a przez to dzidzius jest lepiej odzywiony. Powiedzial mi ze kazdy facet po 30 powinien brac 1 tabletkę dziennie, bo wtedy jesli nawet dojdzie do zawalu, nie ma on takich ogromnych skutkow dla organizmu.
 
Hej wszystkim,
Wybaczcie ze tak wpadam z pytaniem ale sie zaczęłam stresować z niepewności... Kiedy dostane z ZUS wypłatę? Do tej pory bylam jakos dziwnie spokojna ze 10-tego, ktoras z Was kiedys pisała ze dostaje jak od pracodawcy ale czy napewno tak jest jeśli ZUS ma 30dni na wypłatę? Na L4 jestem od 9maja, ostatnie L4 dostarczyłam 25.06 i mam je do 30.07. Jak jest u was???

Edit: Tak czytam jeszcze... Czy dobrze rozumiem ze jeśli firma ma powyżej 20 pracowników (ma) to wciąż ona wyplaca L4?

Tak ogólnie to u nas wszystko oki, brzuszek rośnie jak szalony, ruchy czułam dwa razy ale czekam ciągle na powtórkę i ich regularność.
 
Ostatnia edycja:
Hej @eevciaa88 jeśli jesteś zatrudniona na podstawie umowy o pracę to powinnaś kaske otrzymywać tak samo jak dotychczas, u mnie wypłata z pracy zawsze do 10 każdego miesiąca, w 1 ciąży z synem dostawalam normalnie zawsze do 10.
 
@Julianna_Szcz a jak teraz? Myślisz że to skok ciśnienia? Nie fajne...

@eevciaa88 nie pomogę. U mnie wypłaca pracodawca z racji ilości zatrudnionych osób.

Ja zaraz śmigam na wizytę. Wcześniej po drodze muszę kupić kawę mrożona w Mc., przepyszna jest :D
 
Hej @eevciaa88 jeśli jesteś zatrudniona na podstawie umowy o pracę to powinnaś kaske otrzymywać tak samo jak dotychczas, u mnie wypłata z pracy zawsze do 10 każdego miesiąca, w 1 ciąży z synem dostawalam normalnie zawsze do 10.


Uff, uspokoiłaś mnie, dziękuję
Stresa mialam bo 10-tego musze koniecznie zrobic ważny przelew i dobrze by bylo by kasa przyszła.

Julianna- Znam to paskudne uczucie. W każdej poprzedniej ciąży zdarzaly mi sie omdlenia- ciemno przed oczami, słabo, serce chciało wyskoczyć i oblewal mnie zimny pot. Działo mi sie tak w dusznych pomieszczeniach i zazwyczaj jak jechałam na badania, na czczo.
Teraz jeszcze sie nie zdarzyło
 
reklama
Do góry