reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

Hej Dziewczyny, mam do Was pytanie - jakie usg miałyście robione w 15 tc? Już tylko przez brzuch czy dalej ginekologiczne? Dzisiaj mam wizytę kontrolną u swojego gina, do tej pory miałam już 5 usg ginekologicznych i wydaje mi się że to po nich zaczęły się moje problemy z pęcherzem i z tymi bólami - lekarz który mi robił usg brzucha ostatnio potwierdził moje obawy, że niestety przez usg robione dopochwowo można się zarazić różnymi paskudztwami i jest to jak najbardziej prawdopodobne i on radzi mi tego unikać. W związku z tym zamierzam dzisiaj powiedzieć mojemu ginowi że nie zgadzam się na wykonanie badania ani usg gin, bo dopiero co zaczynam z tego wszystkiego wychodzić, równo po miesiącu! Stąd moje pytanie - czy ograniczają się u Was już w końcu jedynie do usg przez brzuch?

Ja ostatnio się właśnie wyrozbieralam do ginekologicznego a pani doktor ze nie trzeba bo już teraz dzidzia jest za duża na ginekologiczne i trzeba przez brzusia. Ale fakt mówiła ze szyjkę to dopochwowo będzie sprawdzała.
 
reklama
Z dzidziunią wszystko dobrze, machała rączkami i nóżkami serduszko ładnie bije. Ale.. łożysko jest bardzo blisko szyjki macicy i stąd te krwawienia. Dostałam nospę domięśniowo a także receptę na luteinę. Jeśli ciagle będzie utrzymywał się ból i krwawienie to w nocy będę musiała przyjechać i położą mnie na oddziale.
Dobrze, ze z dzidzią wszystko ok! Leż jak tylko możesz i nie dźwigaj nic.

Kurczę, szkoda że mam adaptery głęboko w schowku, bo zrobiłabym zdjęcie. Ja mam 168 cm i absolutnie nie miałam nigdy uczucia, że dziecko jedzie za wysoko. Akurat w tym foteliku jest nawet lepiej niż w innych, bo możesz opuścić rączkę na płasko, więc nie zasłania dodatkowo :)
Ja mam 152 cm i w obcasach nie biegam. Muszę jednak się przymierzyć na żywo do takiego zestawu i wtedy podejmę decyzje. Dzięki :)
Hej Dziewczyny, mam do Was pytanie - jakie usg miałyście robione w 15 tc? Już tylko przez brzuch czy dalej ginekologiczne? Dzisiaj mam wizytę kontrolną u swojego gina, do tej pory miałam już 5 usg ginekologicznych i wydaje mi się że to po nich zaczęły się moje problemy z pęcherzem i z tymi bólami - lekarz który mi robił usg brzucha ostatnio potwierdził moje obawy, że niestety przez usg robione dopochwowo można się zarazić różnymi paskudztwami i jest to jak najbardziej prawdopodobne i on radzi mi tego unikać. W związku z tym zamierzam dzisiaj powiedzieć mojemu ginowi że nie zgadzam się na wykonanie badania ani usg gin, bo dopiero co zaczynam z tego wszystkiego wychodzić, równo po miesiącu! Stąd moje pytanie - czy ograniczają się u Was już w końcu jedynie do usg przez brzuch?
Ja miałam nadal przezpochwowe, było dokładniej widać niż przez brzuch.
Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi, będę musiała się dzisiaj wykazać asertywnością w stosunku do mojego lekarza i boję się że może nie być zbyt przyjemnie gdy odmówię mu badania. Jak chce niech robi przez brzuch i tyle, nie dam się dotknąć choćby miał się obrazić nawet. Ale denerwuję się przez to tą wizytą od tygodnia - a nie powinno tak być chyba :(
Powiedz mu otwarcie o obawach, ale tez wydaje mi się ze te twoje problemy to nie od badań usg. A robiłaś badania moczu teraz? Ja robię przed każda wizytą morfologię i mocz i dodatkowo tsh i ft4 ze względu na tarczyce.
Na każdej wizycie mam badanie ginekologiczne i usg. Na ostatniej i prenatalnych miałam dopochwowe i przez brzuch.
 
Znalazlam taki wzor bawelny na fb, zakochalam sie :) tylko gladka stronę zrobilabym sporo jasniejsza, albo kremowy albo jasniutki roz, ewentualnie jasny fiolecik :)
FB_IMG_1530689882740.jpg
 

Załączniki

  • FB_IMG_1530689882740.jpg
    FB_IMG_1530689882740.jpg
    27 KB · Wyświetleń: 317
Co do usg,, prenatalne w 14 tyg bylo przez brzuch, cale szczęście, bo weszlam do Pana doktora a tam taki wysoki przystojniak :p

haha my jak poszliśmy na prentalne to też sobie myślałam czy się będę rozbierać , ale nie kazał mi ;p
...tyle , że był to niski pan , w okularkach , grubas i się ucieszyłam , że mi zaglądał nie będzie :D
 
Witajcie :) przeglądam jeszcze raz na spokojnie filmik z usg prenatalnego z 11tc i doszukałam sie „czegoś” w zwolnionym tempie :D pani doktor nie umiała określić płci, niby chłopak a potem to odwołała. 2 sekundy po tym zdjęciu wyjęła mi sondę i przyłożyła na brzuch wiec moze czegoś nie zauważyła. Hmm czy tylko ja to widze?:D ten cypelek na gorze (dzidzia jest przodem w rozkroku).
IMG_0773.JPG
 

Załączniki

  • IMG_0773.JPG
    IMG_0773.JPG
    387,2 KB · Wyświetleń: 280
Dobrze, ze z dzidzią wszystko ok! Leż jak tylko możesz i nie dźwigaj nic.


Ja mam 152 cm i w obcasach nie biegam. Muszę jednak się przymierzyć na żywo do takiego zestawu i wtedy podejmę decyzje. Dzięki :)

Ja miałam nadal przezpochwowe, było dokładniej widać niż przez brzuch.

Powiedz mu otwarcie o obawach, ale tez wydaje mi się ze te twoje problemy to nie od badań usg. A robiłaś badania moczu teraz? Ja robię przed każda wizytą morfologię i mocz i dodatkowo tsh i ft4 ze względu na tarczyce.
Na każdej wizycie mam badanie ginekologiczne i usg. Na ostatniej i prenatalnych miałam dopochwowe i przez brzuch.

Dzięki, powiem mu, pewnie że tak, robiłam badania moczu, wcześniej były bakterie teraz jakieś liczne fosforany bezpostaciowe, w sumie nie wiem czy to od badań czy nie ale badania bolą tragicznie przy tych dolegliwościach i potem tydzień mam wyjęty z życia z powodu bóli. Generalnie 2 tygodnie temu miałam genetyczne i Pappa, wszystko wyszło ok, tydzień temu usg nerek i lekarz tez przez brzuch patrzył z dzieckiem wszystko ok, wczoraj odebrałam Panoramę i wszystko ok i ta dzisiejsza wizyta jest mi niepotrzebna i na siłę, aż jestem zła że nie odwołałam jej w sumie :( wieczna kontrola jak jest wszystko ok jest zbędna, a mi tylko szkodzi i w konsekwencji dziecku też bo wtedy apapy i nospy idą w ruch wiec lepiej nie jest :( ech, to Wam się wyżaliłam :( dzięki za odpowiedzi! :)
 
@Przytupierniczek ja bym raczej zawalczyła z infekcją i to koniecznie żeby się nie pogorszyło jak az tak odczuwasz :/ bo każde badanie ginekologiczne będzie boleć ... jak coś powychodziło w badaniach to trzeba to wyleczyć , a na wizycie po prostu powiedz lekarzowi , że masz infekcje dróg moczowych i czujesz ból i dyskomfort podczas badania i nie chcesz dopóki nie minie , na pewno zrozumie ... ewentualnie mógłby popatrzeć na fotelu jak sprawy " od środka " czy jakiejś infekcji pochwy dodatkowo nie ma , zrobić wymaz czystości pochwy bo lubi iść w parze ... tak mi się wydaje , ale oczywiście zrobisz jak uwazasz .
Życzę aby szybko przeszło
 
reklama
Hej dziewczyny. tryzmajcie kciuki za nas dzis też. Od piatku mocno twardnieje mi brzuch, nie ważne czy siedze czy leżę, zadzwoniłam dzis do gina i pilnie każe sie dziś pokazać. W pierwszej ciązy z synem w 20 tc mialam załozony pessar i lezenie juz do konca ....
 
Do góry