reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

Witajcie :) trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty. Pisałam tu z tydzień temu, że boli mnie gardło i niestety urodziła się z tego angina... chodzę z tym bólem od tygodnia i dopiero dzisiaj idę do lekarza... głupia ja. Jak mogłam zlekceważyć taki ból przez tydzień. Chyba bez antybiotyku się nie obejdzie :( nie mam gorączki ani kaszlu dlatego myślałam, że to nic takiego...

Oj ja tez miałam angine, antybiotyk dostałam wybrałam do konca i za dwa tygodnie angina wróciła i doszła krtań... i sie teraz męczę, wczoraj bylam u rodzinnej to mi powiedziała ze jak antybiotyk nie pomógł to mam teraz domowe sposoby, płukac gardlo wodą ze sole i zapytac w aptece co jeszcze mogę wziąć bo ona jest pediatrą i na ciężarnych sie nie zna.. póltora godziny czekałam w kolejce by wyjść z niczym.... wrrr całą noc mnie dusiło ...
 
reklama
Też macie takie spanie xD ja o 7 idę siku i spie dalej wstaje wlasnie [emoji23]

Co do witamin biorę prenatal duo teraz , skład ma super i nic nie brakuje [emoji4]


3mam Kciuki za wizyty
 
Oj ja tez miałam angine, antybiotyk dostałam wybrałam do konca i za dwa tygodnie angina wróciła i doszła krtań... i sie teraz męczę, wczoraj bylam u rodzinnej to mi powiedziała ze jak antybiotyk nie pomógł to mam teraz domowe sposoby, płukac gardlo wodą ze sole i zapytac w aptece co jeszcze mogę wziąć bo ona jest pediatrą i na ciężarnych sie nie zna.. póltora godziny czekałam w kolejce by wyjść z niczym.... wrrr całą noc mnie dusiło ...

Ja się pocieszam, że to już 12 tydzień więc chyba nie jest to aż tak groźne jak na początku ciąży. Normalnie chciało mi się wyć w nocy z bezsilności i głupoty, że coś się może stać jak tego nie wyleczę. A jeszcze ponoć jak nie ma gorączki to gorzej, bo organizm z tym nie walczy...
 
@Julianna_Szcz , który masz doppler z Amazonu? Nie odkopię już Twojego postu :) Rozważam nowy, bo ten mój Angelsounds zaczął nawalać pod koniec ciąży i mu nie ufam. Jeśli znowu mam łożysko z przodu, to chyba się nie obejdzie :dry:

Czy to jeden z tych dwóch? Mają najlepsze oceny.

712Y5v0Z3BL._SX569_.jpg


61pWWMn-gHL._SX569_.jpg
 
Ja już po usg, niestety zdjęcia nie dali bo to na NFZ, kość nosowa nie do zmierzenia, dzidzia się źle ułożyła do badania. Zargonu lekarskiego nie znam, ale NT to jest przeziernosc? Wyszło 1,7. Nie wiem czy dobrze czy źle, za dużo lekarka nie powiedziała. A spytałam o płeć to powiedziała że za wcześnie i nie widać.
I miałam usg przez brzuch. Tak nie lekarka wygniotla, głowice mi dosłownie wciskala w brzuch.
 
Hej
Ja dzisiaj przynajmniej się wyspalam, zaliczyłam laboratorium, a teraz śniadanko.
Co do witamin to ja trochę sceptycznie jestem nastawiona do suplementów. Mój lekarz nie kazał ani w pierwszej ciąży brać ani teraz, twierdzi ze najlepsza jest dieta bogata we wszelkie owoce, warzywa, w dużych ilościach.
 
Ja już po usg, niestety zdjęcia nie dali bo to na NFZ, kość nosowa nie do zmierzenia, dzidzia się źle ułożyła do badania. Zargonu lekarskiego nie znam, ale NT to jest przeziernosc? Wyszło 1,7. Nie wiem czy dobrze czy źle, za dużo lekarka nie powiedziała. A spytałam o płeć to powiedziała że za wcześnie i nie widać.
I miałam usg przez brzuch. Tak nie lekarka wygniotla, głowice mi dosłownie wciskala w brzuch.

Ale kosc nosowa obecna? podobno ile ma kosc nosowa jest malo wazne najwazniejsze ze jest ;) tak nt to przyziernosc, czy prawidlowa to zalezy ile dzidzia ma cm. Ja tez mialam przez brzuch i odrazu powiedzial plec :) ale sprzet bardzo dobry. Zdjec dostalam 6 razem z opisem ale nie wiem czy nie bede musiala tego oddac.
 
Czesc,
Ja wlasnie dzis jade zawieźć do gops zaświadczenie o dochodach i zatrudnieniu bo mi przyszło wezwanie ostatnio. Podjęłam nowa prace w marcu i zapomniałam kompletnie ze trzeba to zgłosić a oni to wylapali po zusie. Nie cierpię załatwiać tych formalności, zawsze mam stresa ze cos będzie nie tak i mi kaza zwracać kasę albo coś. A finansowo chwilowo średnio u nas bo maz musiał zrezygnować z pracy przez problemy z kręgosłupem i założył teraz dzialanosc z której póki co do budżetu domowego nic nie wpada bo trzeba inwestować na początek. Taki troche nieciekawy ten czas bo dzidzia w drodze a ja nie czuje sie spokojna o kwestie finansowa.
Mam takie pytanie bo przy okazji tego zaświadczenia kierowniczka do mnie z pytaniem czy przynosiłam zaświadczenie ze jestem w ciąży, ze bez tego bede miała 80% płatne L4. Czy dobrze mysle ze wystarczy ze na L4 jest wpisana literka B?

Moj maź w poprzednich dwóch ciazach byl na USG ze mną chyba tylko raz. Teraz jest inaczej, byl na wszystkich wizytach z wyjątkiem pierwszej- tam go nie wolałam bo bylam sama w strachu i przekonaniu ze cos nie tak, ze znow ciaza obumarła. Fajnie ze tak sie zaangażował.

W nocy wstaje siusiu raz zazwyczaj choć byla taka nocka ostatnio ze wstawałam trzy razy i faktycznie to męczące. Zobaczymy jak będzie dalej jak brzuszek bardziej urośnie.

Pytanie do mam które juz rodzily- Czy twardnie wam brzuch? Mi czasem sie zdarza ze przez chwile czuje to a juz napewno po seksie i nie wiem czy na tym etapie tak moze byc czy to cos niepokojącego?

Hejo :wink:!
Niby się wyspałam ale jeszcze bym pospala... gdyby nie budzik o 7:00. Dobrze że jeszcze tylko kilka dni będziemy z Młodym musieli tak wcześnie wstawać żeby wyszukiwać się do szkoły.
Bo spania to ja teraz mam że ho ho... do ubikacji wstaje w nocy przeważnie raz czasami dwa. A to dopiero poczatek... Z synem pod koniec wstawalam po naście razy...:hmm:

Na L4 wystarczy symbol B. Ja jak pytałam swoje księgowej to powiedziała że nie ma potrzeby przynoszenia takiego zaświadczenia. A jestem juz na L4 2 miesiące więc teraz wypłaca mi je ZUS przez pracodawce.

Co do twardnienia brzuszka to lepiej poiformuj o tym lekarza. Miałam tak kilka razy w pierwszej ciąży ale na późniejszym etapie i lekarz kazał mi brat wtedy dodatkowy magnez i Nospę z tego co pamiętam.


Kciukasy za wizytki i milego :tak:!
 
Czesc,
Ja wlasnie dzis jade zawieźć do gops zaświadczenie o dochodach i zatrudnieniu bo mi przyszło wezwanie ostatnio. Podjęłam nowa prace w marcu i zapomniałam kompletnie ze trzeba to zgłosić a oni to wylapali po zusie. Nie cierpię załatwiać tych formalności, zawsze mam stresa ze cos będzie nie tak i mi kaza zwracać kasę albo coś. A finansowo chwilowo średnio u nas bo maz musiał zrezygnować z pracy przez problemy z kręgosłupem i założył teraz dzialanosc z której póki co do budżetu domowego nic nie wpada bo trzeba inwestować na początek. Taki troche nieciekawy ten czas bo dzidzia w drodze a ja nie czuje sie spokojna o kwestie finansowa.
Mam takie pytanie bo przy okazji tego zaświadczenia kierowniczka do mnie z pytaniem czy przynosiłam zaświadczenie ze jestem w ciąży, ze bez tego bede miała 80% płatne L4. Czy dobrze mysle ze wystarczy ze na L4 jest wpisana literka B?

Moj maź w poprzednich dwóch ciazach byl na USG ze mną chyba tylko raz. Teraz jest inaczej, byl na wszystkich wizytach z wyjątkiem pierwszej- tam go nie wolałam bo bylam sama w strachu i przekonaniu ze cos nie tak, ze znow ciaza obumarła. Fajnie ze tak sie zaangażował.

W nocy wstaje siusiu raz zazwyczaj choć byla taka nocka ostatnio ze wstawałam trzy razy i faktycznie to męczące. Zobaczymy jak będzie dalej jak brzuszek bardziej urośnie.

Pytanie do mam które juz rodzily- Czy twardnie wam brzuch? Mi czasem sie zdarza ze przez chwile czuje to a juz napewno po seksie i nie wiem czy na tym etapie tak moze byc czy to cos niepokojącego?
Mi brzuch jak twardnial w 20 tyg to u mnie oznaczal rozwarcie. Ale sa tez skurcze przepowiadajace. Moze wzdecia?.
 
reklama
Ale kosc nosowa obecna? podobno ile ma kosc nosowa jest malo wazne najwazniejsze ze jest ;) tak nt to przyziernosc, czy prawidlowa to zalezy ile dzidzia ma cm. Ja tez mialam przez brzuch i odrazu powiedzial plec :) ale sprzet bardzo dobry. Zdjec dostalam 6 razem z opisem ale nie wiem czy nie bede musiala tego oddac.
Nie wiem, nie stwierdziła tego, długo oglądała dzidziola , wciskala głowice, przeziernosc 3 razy próbowała zmierzyc, maluch ciągle źle był obrocony, albo jej się nie chciało szukać. Teraz będę w niewiedzy żyć. Chyba pójdę prywatnie, choć miał dopiero ok 20tc, bo z kasą krucho, ale u mnie dopiero początek 14 tygodnia i jeszcze 1,5 miesiąca czekania. Chyba się za bardzo nakręcam.
Może gdybym trafiła na lekarza faceta to by coś więcej zdzialal.
 
Do góry