reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

Ja już po usg, niestety zdjęcia nie dali bo to na NFZ, kość nosowa nie do zmierzenia, dzidzia się źle ułożyła do badania. Zargonu lekarskiego nie znam, ale NT to jest przeziernosc? Wyszło 1,7. Nie wiem czy dobrze czy źle, za dużo lekarka nie powiedziała. A spytałam o płeć to powiedziała że za wcześnie i nie widać.
I miałam usg przez brzuch. Tak nie lekarka wygniotla, głowice mi dosłownie wciskala w brzuch.
Takie wizuty nie są satysfakcjonujace eh nic nie powiedzą i sama się domyślaj, ale myślę że gdyby było coś nie tak to by musiała powiedzieć. Co do płci jednym za wcześnie drugim mówią na 99% a pewność możemy mieć ok 20 tyg.


@eevciaa88
Mi się spina czasami a w poprzedniej ciąży z tym leżałam w szpitalu w 30tyg z zagrożeniem przedwczesnego porodu bo się okazało że to skurcze ale jak się okazało tak tylko macica ćwiczyła :)
 
reklama
A jeżeli chodzi o witaminy... bo zapomniałam to w pierwszej ciąży brałam Prenatal teraz lekarz zalecił Femibion bo niby ma lepsze wchłanianie? Czy jakos tak Nie wnikałam... Grzecznie biorę i tyle ;).
 
Nie wiem, nie stwierdziła tego, długo oglądała dzidziola , wciskala głowice, przeziernosc 3 razy próbowała zmierzyc, maluch ciągle źle był obrocony, albo jej się nie chciało szukać. Teraz będę w niewiedzy żyć. Chyba pójdę prywatnie, choć miał dopiero ok 20tc, bo z kasą krucho, ale u mnie dopiero początek 14 tygodnia i jeszcze 1,5 miesiąca czekania. Chyba się za bardzo nakręcam.
Może gdybym trafiła na lekarza faceta to by coś więcej zdzialal.
Chyba się nakręcasz. Przecież zmierzyła przezierność. Gdyby z kością nosową było coś nie tak, to by raczej powiedziała. Czasem dziecko tak się układa i nie znaczy, że komuś nie chce się szukać :no2: U mnie wczoraj babka chyba z piętnaście minut próbowała pod różnym kątem, musiałam iść się przejść, obrócić się kilka razy, a dziecko i tak nie dało zmierzyć przezierności. No nie i koniec.
Pójście prywatnie nie jest receptą na wszystko :p
 
Chyba się nakręcasz. Przecież zmierzyła przezierność. Gdyby z kością nosową było coś nie tak, to by raczej powiedziała. Czasem dziecko tak się układa i nie znaczy, że komuś nie chce się szukać :no2: U mnie wczoraj babka chyba z piętnaście minut próbowała pod różnym kątem, musiałam iść się przejść, obrócić się kilka razy, a dziecko i tak nie dało zmierzyć przezierności. No nie i koniec.
Pójście prywatnie nie jest receptą na wszystko :p
Może faktycznie rację. Spróbuję spokojnie poczekać do wizyty i do 20tc [emoji4]
 
W dalszym ciagu jestem Ktosiem!
Serduszko pieknie mi bije..
Mama twierdzi, że będe jednak Remek :happy:

No i tyle sie dowiedzialam. Dostalam skierowanie na krew bo okazalo sie ze nie ma wszystkiego ☺
Kolejna wizyta 16 lipca ☺
IMG-20180613-WA0003.jpeg
 

Załączniki

  • IMG-20180613-WA0003.jpeg
    IMG-20180613-WA0003.jpeg
    484,7 KB · Wyświetleń: 346
Nie wiem, nie stwierdziła tego, długo oglądała dzidziola , wciskala głowice, przeziernosc 3 razy próbowała zmierzyc, maluch ciągle źle był obrocony, albo jej się nie chciało szukać. Teraz będę w niewiedzy żyć. Chyba pójdę prywatnie, choć miał dopiero ok 20tc, bo z kasą krucho, ale u mnie dopiero początek 14 tygodnia i jeszcze 1,5 miesiąca czekania. Chyba się za bardzo nakręcam.
Może gdybym trafiła na lekarza faceta to by coś więcej zdzialal.

Tez poszłabym prywatnie jak masz mozliwość, bo teraz będziesz kochana siedzieć i myśleć...
 
Nie wiem, nie stwierdziła tego, długo oglądała dzidziola , wciskala głowice, przeziernosc 3 razy próbowała zmierzyc, maluch ciągle źle był obrocony, albo jej się nie chciało szukać. Teraz będę w niewiedzy żyć. Chyba pójdę prywatnie, choć miał dopiero ok 20tc, bo z kasą krucho, ale u mnie dopiero początek 14 tygodnia i jeszcze 1,5 miesiąca czekania. Chyba się za bardzo nakręcam.
Może gdybym trafiła na lekarza faceta to by coś więcej zdzialal.

Moj tak krecil glowica ze widzial calego dzidzia i od przodu i od tylu a jak mi przysiskal mocniej to wtedy dzidziu tak fajnie skakal. Mysle ze jesli nic nie mowila to wszystko ok bo inaczej to odrazu by byly dalsze zalecenia.
Co do plci mi gin powiedzial zeby sobie potwierdzic w 16 tyg wiec pewnie to jest najlepszy czas :) ale plec powiedzial na 90% wiec to bardzo duzo :)
 
Skończony 12 t to 13t0d:)
13t0d to akurat skończone 13 tygodni ;)
Bo to sa 3 obowiazkowe usg w tym czasie ale nie koniecznie u certyfikowanego specjalisty :)
@Niespełniona Temat był już maglowany wcześniej, a każdy ma swoje racje :p nie są obowiązkowe, a pomiarowe USG prenatalne, które może wykonać każdy gin to już inna sprawa. U certyfikowanego specjalisty nie musisz robić, ale to już osobista decyzja z jaką jakością chcesz mieć badania wykonane.
Można to porównać do tego, że jak chcesz mieć wyremontowane mieszkanie ładnie i prosto to zatrudnisz fachowca, ale równie dobrze może to zrobić zwykły Mietek, który nie ma fachu w rękach i się naogląda filmików z youtube "How to do it" :D
Tak, czy inaczej jeśli nie masz wskazań do zrobienia na nfz, to trzeba by było zrobić to prywatnie. Mój gin nie wykonuje takich badań dlatego mnie poinformował, że jeśli się zdecyduje to mogę sobie gdzieś wykonać, ale decyzja należy do mnie, bo nie jest to obowiązkowe w moim wieku.
 
Witajcie!
My też już po USG genetycznym. Jesteśmy w 12 tygodniu. Z dzidzią wszystko w porządku ma 4,9 cm NT 0,60mm, kość nosowa obecna, serduszko biło jak szalone 155ud/min:):):) Niestety na początku w ogóle nie chciało się obrócić doktor kazał mi skakać i skakać, aż w końcu się obróciło, ale nie w tę stronę co trzeba :D i znowu skakanie, ale dopiął swego, dzidzia się pokazała i dała się zmierzyć. Byliśmy na prywatnej wizycie, doktor pokazał nam nawet dzidziula w 3d i 4d, więc megaa do tego dał mojemu 2 zdjęcia z 3d i 4d dla teściowej :D Łącznie dostaliśmy 11 zdjęć samej dzidzi.

Co do witamin ja biorę Omega med optima forte, cena jest dość wysoka, bo miesięczna kuracja kosztuje ok 90zł ale mają one wszystko w odpowiednich ilościach.

Na obiad placki, Sabi narobiła ochoty, chociaż ryż zapiekany z kurczakiem i warzywami też z mną chodzi, ale to może jutro 8-)

Trzymam kciuki za wizyty!!!
 
reklama
Dziewczyny które mają już dzieci szczepiłyście maluchy na pneumokoki? Mój mały był szczepiony na wszystko oprócz właśnie pneumokoków bo się bałam wczesniej ( nie zabijcie mnie za to). Wczoraj dzwonili do mnie z przychodni że mały ma skończone 2 lata i przysługuje mu ta szczepionka za darmo, po długich namowach przez pielęgniarkę zgodziłam się ale dalej nie jestem pewna.
 
Do góry