reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

Ja syna szczepilam tymi platnymi bo on z grudnia 2016 A dopiero za darmo były od 2017. Ja zdecydowałam się na 3 dawki 2 pierwsze po pół roku A 3 po skończonym roku. I u nas po szczepieniach nic się nie działo.
 
reklama
Dziewczyny które mają już dzieci szczepiłyście maluchy na pneumokoki? Mój mały był szczepiony na wszystko oprócz właśnie pneumokoków bo się bałam wczesniej ( nie zabijcie mnie za to). Wczoraj dzwonili do mnie z przychodni że mały ma skończone 2 lata i przysługuje mu ta szczepionka za darmo, po długich namowach przez pielęgniarkę zgodziłam się ale dalej nie jestem pewna.
W Anglii szczepienia są darmowe, więc korzystam chętnie i szczepię jak leci. Na pneumokoki dostał na 8 i 16 tygodni oraz na 12 miesięcy.

Po szczepieniu w 16 tygodniu miał wysoką temperaturę sięgającą 40 stopni, ale dało się zbić chłodem i Paracetamolem, następnego dnia wszystko było już ok.
 
Dziewczyny które mają już dzieci szczepiłyście maluchy na pneumokoki? Mój mały był szczepiony na wszystko oprócz właśnie pneumokoków bo się bałam wczesniej ( nie zabijcie mnie za to). Wczoraj dzwonili do mnie z przychodni że mały ma skończone 2 lata i przysługuje mu ta szczepionka za darmo, po długich namowach przez pielęgniarkę zgodziłam się ale dalej nie jestem pewna.

Ile mam tyle opini ale ja szczepiłam zarowno na pneumo jak i na rota.
Pamiętam jak raz za prawie 9lat syn byl powaznie chory. Tydzień utrzymywała się gorączka i kaszel. Wezwaliśmy lekarza do domu i pierwsze co zrobił to spojrzał w książeczkę zdrowia czy dziecko było szczepione na pneumo dał antybiotyk i po kilku dniach Młodemu przeszło.. Orzekl wtedy że gdyby nie szczepienie to od razu kierował bo go do szpitala. Szczepionka wiadomo chroni tylko częściowo ale jednak chroni.
To samo jest z rota. Jelitówka dziecko w przedszkolu często łapało ale po dwóch dniach był zawsze jak nowy.

Ja jestem zwolenniczka szczepien.
 
Ok dzięki wam za szybkie odpisanie. Właśnie wczoraj mi powiedzieli że teraz refundacje obejmuje 2016 r i mój mały że ma skończone 2 latka to szczepionkę dostanie jednorazowo. Wszystkie inne już ma za sobą została tylko ta jedna
 
Dzien dobry dziewczynki....jestem w drugim trymestrze ciazy a czuje sie gorzej niz w pierwszym nic mi sie nie chce poprostu nie mam na nic sily i jeszcze od wczoraj boli mnie okropnie głowa i nic mi na to nie pomaga ani paracetamol ani zimne oklady ciagle coś jak nie urok to s.....ka
 
Dziewczyny które mają już dzieci szczepiłyście maluchy na pneumokoki? Mój mały był szczepiony na wszystko oprócz właśnie pneumokoków bo się bałam wczesniej ( nie zabijcie mnie za to). Wczoraj dzwonili do mnie z przychodni że mały ma skończone 2 lata i przysługuje mu ta szczepionka za darmo, po długich namowach przez pielęgniarkę zgodziłam się ale dalej nie jestem pewna.
Słyszałam że termin szczepionek się kończy i temu dają je na fnz u nas też była ta akcja moja siostra się zdecydowała ja nie . To podobno trzeba kilka szczepionek przyjac w odstepsteach czasowych a u nas chcieli te odstępy zmniejszy i to mi się nie spodobało. A jak bym chciała kolejne w dłuższym odstępie czasu to bym musiała za kolejne zapłacić
 
A teraz są chyba w promocji :)
Screenshot_20180613-101204.jpg
 

Załączniki

  • Screenshot_20180613-101204.jpg
    Screenshot_20180613-101204.jpg
    43,7 KB · Wyświetleń: 326
Dziewczyny które mają już dzieci szczepiłyście maluchy na pneumokoki? Mój mały był szczepiony na wszystko oprócz właśnie pneumokoków bo się bałam wczesniej ( nie zabijcie mnie za to). Wczoraj dzwonili do mnie z przychodni że mały ma skończone 2 lata i przysługuje mu ta szczepionka za darmo, po długich namowach przez pielęgniarkę zgodziłam się ale dalej nie jestem pewna.

Moja corka jeszcze nie ma dwoch lat i pani nam mowila ze jej sie za darmo nie nalezy...
ale co do szczepionek to teraz sa one juz obowiazkowe jak sie nasze maluchy urodza i strasznie sie ich boje :( moim zdaniem tak szczepionki sa potrzebne ale po co 4 tyg dziecku az tyle chorob odrazu wszczepiac w organizm?
 
Dzieki dziewczyny- w takim razie nie będę sie przejmować kierowniczka, moze sama niedoinformowana jest. Najwyżej za dwa tygodnie u lekarza zapytam o takie zaświadczenie.

Brzuch mi sie spina na moment, nie jakos mocno i zdarza sie to rzadko ale wlasnie mnie to zastanawia czy w ogóle w 15 tygodniu moze juz sie to zdarzać bo wiem ze macica ćwiczy później. Nie zapytałam lekarza w poniedziałek bo dopiero wczoraj o tym pomyślałam. Wiem tylko ze szyjka na ta chwile jest ok.
Tak w ogóle w ciazy z synkiem bylam w 27tc w szpitalu, wlasnie ze względu na skracajaca sie szyjkę i cos czuje ze będę musiała bardzo na siebie teraz uważać.

Shiran który masz tydzien i jakiej wielkości jest dzidzius? Ja teraz w 13t6d mialam przyziernosc 1,3, dzidzi cos ponad 7cm (niestety nie dopatrzyłam dokladnie a na zdjęciu nie mam tego pomiaru) i lekarz mowil ze jest dobrze, ze przyziernosc powinna byc do 2mm. Według mnie możesz byc spokojna. A kość nosowa tylko lekarz ogladal i stwierdził ze prawidłowa.

Tak w ogóle moj dzidziuś z ostatniej wizyty
WP_20180611_20_11_07_Pro.jpg WP_20180611_20_11_19_Pro.jpg WP_20180611_20_12_16_Pro (2).jpg
 

Załączniki

  • WP_20180611_20_11_07_Pro.jpg
    WP_20180611_20_11_07_Pro.jpg
    717,2 KB · Wyświetleń: 118
  • WP_20180611_20_11_19_Pro.jpg
    WP_20180611_20_11_19_Pro.jpg
    765,5 KB · Wyświetleń: 120
  • WP_20180611_20_12_16_Pro (2).jpg
    WP_20180611_20_12_16_Pro (2).jpg
    729 KB · Wyświetleń: 122
reklama
Do góry