reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

reklama
Witajcie :) trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty. Pisałam tu z tydzień temu, że boli mnie gardło i niestety urodziła się z tego angina... chodzę z tym bólem od tygodnia i dopiero dzisiaj idę do lekarza... głupia ja. Jak mogłam zlekceważyć taki ból przez tydzień. Chyba bez antybiotyku się nie obejdzie :( nie mam gorączki ani kaszlu dlatego myślałam, że to nic takiego...
 
Czesc,
Ja wlasnie dzis jade zawieźć do gops zaświadczenie o dochodach i zatrudnieniu bo mi przyszło wezwanie ostatnio. Podjęłam nowa prace w marcu i zapomniałam kompletnie ze trzeba to zgłosić a oni to wylapali po zusie. Nie cierpię załatwiać tych formalności, zawsze mam stresa ze cos będzie nie tak i mi kaza zwracać kasę albo coś. A finansowo chwilowo średnio u nas bo maz musiał zrezygnować z pracy przez problemy z kręgosłupem i założył teraz dzialanosc z której póki co do budżetu domowego nic nie wpada bo trzeba inwestować na początek. Taki troche nieciekawy ten czas bo dzidzia w drodze a ja nie czuje sie spokojna o kwestie finansowa.
Mam takie pytanie bo przy okazji tego zaświadczenia kierowniczka do mnie z pytaniem czy przynosiłam zaświadczenie ze jestem w ciąży, ze bez tego bede miała 80% płatne L4. Czy dobrze mysle ze wystarczy ze na L4 jest wpisana literka B?

Moj maź w poprzednich dwóch ciazach byl na USG ze mną chyba tylko raz. Teraz jest inaczej, byl na wszystkich wizytach z wyjątkiem pierwszej- tam go nie wolałam bo bylam sama w strachu i przekonaniu ze cos nie tak, ze znow ciaza obumarła. Fajnie ze tak sie zaangażował.

W nocy wstaje siusiu raz zazwyczaj choć byla taka nocka ostatnio ze wstawałam trzy razy i faktycznie to męczące. Zobaczymy jak będzie dalej jak brzuszek bardziej urośnie.

Pytanie do mam które juz rodzily- Czy twardnie wam brzuch? Mi czasem sie zdarza ze przez chwile czuje to a juz napewno po seksie i nie wiem czy na tym etapie tak moze byc czy to cos niepokojącego?
 
Któraś z dziewczyn ostatnio wrzuciła screena z segregatora mamy ginekolog o obowiązkowych badaniach usg w ciąży i na wielu stronach w necie jest napisane że jest to jedno z obowiązkowych badań więc nie wiem już jak to jest....

Bo to sa 3 obowiazkowe usg w tym czasie ale nie koniecznie u certyfikowanego specjalisty :)

Ja w nocy na szczescie juz teraz nie wstaje wogole :D
 
Ale mi się nie chce siedzieć w pracy zazdroszczę tym które są już na l4,
ja powiedziałam ze będę pracować do urlopu czyli do połowy lipca i potem już nie wrócę wiec nie chce się hamsko zachowywać i iść wcześniej.
 
Czesc,
Ja wlasnie dzis jade zawieźć do gops zaświadczenie o dochodach i zatrudnieniu bo mi przyszło wezwanie ostatnio. Podjęłam nowa prace w marcu i zapomniałam kompletnie ze trzeba to zgłosić a oni to wylapali po zusie. Nie cierpię załatwiać tych formalności, zawsze mam stresa ze cos będzie nie tak i mi kaza zwracać kasę albo coś. A finansowo chwilowo średnio u nas bo maz musiał zrezygnować z pracy przez problemy z kręgosłupem i założył teraz dzialanosc z której póki co do budżetu domowego nic nie wpada bo trzeba inwestować na początek. Taki troche nieciekawy ten czas bo dzidzia w drodze a ja nie czuje sie spokojna o kwestie finansowa.
Mam takie pytanie bo przy okazji tego zaświadczenia kierowniczka do mnie z pytaniem czy przynosiłam zaświadczenie ze jestem w ciąży, ze bez tego bede miała 80% płatne L4. Czy dobrze mysle ze wystarczy ze na L4 jest wpisana literka B?

Moj maź w poprzednich dwóch ciazach byl na USG ze mną chyba tylko raz. Teraz jest inaczej, byl na wszystkich wizytach z wyjątkiem pierwszej- tam go nie wolałam bo bylam sama w strachu i przekonaniu ze cos nie tak, ze znow ciaza obumarła. Fajnie ze tak sie zaangażował.

W nocy wstaje siusiu raz zazwyczaj choć byla taka nocka ostatnio ze wstawałam trzy razy i faktycznie to męczące. Zobaczymy jak będzie dalej jak brzuszek bardziej urośnie.

Pytanie do mam które juz rodzily- Czy twardnie wam brzuch? Mi czasem sie zdarza ze przez chwile czuje to a juz napewno po seksie i nie wiem czy na tym etapie tak moze byc czy to cos niepokojącego?
Czasem tak mam, lykne no spe I magnez i już się nie powtarza. Ponoć nie należy się tym martwić I to naturalne. Mi w poprzedniej ciąży non stop się macica stawiała. Miałam aż wlewy z magnez em w szpitalu podawane. Ale u mnie było ogółem mnóstwo problemów [emoji14]
 
A to właśnie chyba mówisz o tym kryterium dochodowym .. bo pierwsze becikowe masz jakieś przekraczasz 1922 zł na osobę, a to drugie wtedy kiedy masz rodzinne i próg też jest ale dużo mniejszy..?


Tak do rodzinnego dochod nie moze przekroczyc 674 zl na osobe i ten drugi tysiac to jest taki jednorazowy dodatek do rodzinnego a becikowe to zupelnie co innego :)
 
Czesc,
Ja wlasnie dzis jade zawieźć do gops zaświadczenie o dochodach i zatrudnieniu bo mi przyszło wezwanie ostatnio. Podjęłam nowa prace w marcu i zapomniałam kompletnie ze trzeba to zgłosić a oni to wylapali po zusie. Nie cierpię załatwiać tych formalności, zawsze mam stresa ze cos będzie nie tak i mi kaza zwracać kasę albo coś. A finansowo chwilowo średnio u nas bo maz musiał zrezygnować z pracy przez problemy z kręgosłupem i założył teraz dzialanosc z której póki co do budżetu domowego nic nie wpada bo trzeba inwestować na początek. Taki troche nieciekawy ten czas bo dzidzia w drodze a ja nie czuje sie spokojna o kwestie finansowa.
Mam takie pytanie bo przy okazji tego zaświadczenia kierowniczka do mnie z pytaniem czy przynosiłam zaświadczenie ze jestem w ciąży, ze bez tego bede miała 80% płatne L4. Czy dobrze mysle ze wystarczy ze na L4 jest wpisana literka B?

Moj maź w poprzednich dwóch ciazach byl na USG ze mną chyba tylko raz. Teraz jest inaczej, byl na wszystkich wizytach z wyjątkiem pierwszej- tam go nie wolałam bo bylam sama w strachu i przekonaniu ze cos nie tak, ze znow ciaza obumarła. Fajnie ze tak sie zaangażował.

W nocy wstaje siusiu raz zazwyczaj choć byla taka nocka ostatnio ze wstawałam trzy razy i faktycznie to męczące. Zobaczymy jak będzie dalej jak brzuszek bardziej urośnie.

Pytanie do mam które juz rodzily- Czy twardnie wam brzuch? Mi czasem sie zdarza ze przez chwile czuje to a juz napewno po seksie i nie wiem czy na tym etapie tak moze byc czy to cos niepokojącego?

Hej, wypowiem się co do L4. Jeżeli masz kod B to muszą Ci wypłacić 100%. U mnie było tak, że dostałam L4 na 3 tygodnie i później z kadr mi kazali donieść zaświadczenie bo to jest dla ZUSu (po okolo 30 dniach wypłaca już ZUS). Rok temu miałam ciążę zagrożoną i poroniłam. Dostałam wtedy L4 na 2 tygodnie i dostałam normalnie 100% bez dawania zaświadczenia.
 
A ja tak analizuję skład witamin. Dużo z Was bierze femibion, a on tak szczerze pisząc ma jakoś tak mało tych witamin w sobie. DHA malutko (a to ważne), Wit D zupełnie symboliczna. Ma foliany, ale ja np nie mam mutacji więc dla mnie to nieistotne.
Najlepszy skład ma chyba dha mama doppelherz. Możecie się wypowiedzieć nasze farmaceutki?

Ja farmaceutka nie jestem :D ale lekarz zawsze sie pytam witaminy i zawsze mu mowie jakie mam i mowi ze ok :) wiec juz zostaje przy tych i nie kombinuje :D w zadnej poprzedniej ciazy nie bralam wogole wiec dla mnie to i tam duzo hihi
 
reklama
@eevciaa88 wystarczy w L4 kod B i będzie 100% wyplacane.
Niektórzy pracodawcy chcą jesZcze zaświadczenie o ciąży ale najczęściej tylko L4 potrzebne.

Mnie też brzuch twardnieje, ale głównie u góry, od dołu mam miękki.
 
Do góry