reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

reklama
Współczuję Wam tych zaparc ja póki co do kibelka chodzę regularnie nawet 2 lub 3 razy dziennie tak mnie jakoś czyści :-D z synem pod koniec ciąży czasem miałam zaparcia zobaczymy jak bd teraz. Jeśli chodzi o jedzonko to najbardziej smakuje mi pomidor malinowy mogłabym jeść i jeść....
 
Witam kochane,
Nie pisalam jakis czas bo potrzenowalam wyciszenia i spokoju.
Wczoraj mialam badania prenatalne.
Przeziernosc karkowa wyszla 2,5 przy clr 4.98.
Bylam w ogromnym szoku, w mojej rodzinie nie bylo chorob genetycznych.
Lekarz wytlumaczyl mi ze to tylko statystyczne ryzyko urodzenia dziecka z wada ale jest dosc duze na podstawie tego wyniku i mojego wieku- dziewczyny mam 28 lat a nie 48! :(
Ten lekarz badal nas bardzo dlugo, maluch nie chcial sie obrocic do pomiarów, musialam ja sie obracac, kaszlec itp.
Kurcze, moze on to zle zmierzyl?

Zrobilam tez badania z krwi, teraz czekam na wyniki i gin ma do mnie dzwonic i ustalimy co dalej.

Cholera! Czy nie mozs byc nigdy dobrze? Kiedy w koncu zaczęłam sie cieszyć tą ciaza (upragnioną po 3 latach staran i 2 stratach), znowu cos co na to nie pozwala...
Spokojnie , nie denerwuj się bo nerwy nie pomogą a mogą jedynie zaszkodzić . Napewno wszystko będzie dobrze , trzymam kciuki . Myśl pozytywnie .
 
Dziewczyny złapała mnie angina, rozłozyło mnie totalnie. bylam u lekarki to powiedziała ze infekcja bardziej by nam zaszkodziła niz antybiotyk. dostałam Augumentin, a teraz siedze i czytam ze jest bezpieczny ale od drugiego trymestru i już nie wiem sama. Dzis 12t3d.
 
Ja po wizycie, była obsuwa więc 40 minut czekałam.
Infekcja okazała się grzybica standard, czopki dostał i krem, 60zł zostawione w aptece... masakra
Miałam też usg, widziałam dzidziola [emoji4] jest o 6 dni starczy niż wg om, i termin mi wyznacza na 13 grudnia, ale to wsZytko się jesZcze pewnie zmieni.
Fasolka ma 5,2cm a serduszko też słyszałam jak bije 165 uderzeń.
Na początku maluch się nie ruszał, ale jak lekarz trochę powiercil to małe zaczęło machać rączkami i fikac [emoji4] słodki widok [emoji1]
Jestem zadowolona i spokojna za maluszek rośnie [emoji4]

A tu mój bobas [emoji4]
IMAG1696.jpg
 

Załączniki

  • IMAG1696.jpg
    IMAG1696.jpg
    60,6 KB · Wyświetleń: 376
Cześć, Grudniowe Mamy. Ja cały czas jestem od Was trochę uzależniona, hehe. Pamiętacie mnie choć jeszcze troszkę? W skrócie przypomnę. Miałam być też z Wami tu do grudnia, ale niestety sprawy się potoczyły inaczej i w 10 tygodniu 14 maja miałam zabieg łyżeczkowania, bo ciąża obumarła na etapie 6 tygodnia. Trzy pierwsze dni po zabiegu były okropne, bolało mnie bardzo i krwawiłam, leżałam w łóżku i płakałam z bólu i z bezsilności. I potem nastąpił przełom, bo tylko przez jakieś 5 dni jeszcze miałam minimalne plamienie a ból całkowicie ustał.
Dzisiaj nadszedł dzień wizyty kontrolnej. Rano pojechałam na badanie bety. Wynik tylko 16!!!, a 7 maja miałam 17 456. Czyli spadła w zawrotnym tempie. Coś mnie tknęło i zbadałam sobie jeszcze progesteron- wynik 0,64, który według norm oznacza owulację.
Na USG ginekolog potwierdziła, że jest pęcherzyk wielkości 15 mm i zaczyna się owulacja. Tak niska beta też ją mile zaskoczyła. Powiedziała, że okres powinnam dostać za jakieś dwa tygodnie, max trzy. Poza tym endometrium się pięknie odbudowuje i nie miała żadnych zastrzeżeń do niczego. Jajniki czyściutkie.
Powiedziała, że dla świętego spokoju mam te dwa cykle odczekać ze staraniami, ale gdyby teraz zdarzyło mi się zajść w ciążę, to mój organizm jest w pełni gotowy pod medycznym względem.
Na pewno poczekam aż przyjdzie okres i wtedy pomyślę, co robić. Czy czekać jeszcze, czy już działać. Dała mi do zrozumienia, że to moja decyzja.

Jak byłam w ciąży miałam aż 5 wizyt i z każdej wychodziłam ze łzami w oczach. Ta wizyta dała mi ogromne nadzieje i się szczerze po niej ucieszyłam. Mega ulga [emoji6] Zaczynam nowy rozdział.

Trzymajcie kciuki za mnie żeby teraz się wszystko potoczyło dobrze. Ja trzymam za Was!!! W grudniu będę intensywnie o Was myślała i mocno wierzę w to, że wtedy będę już w drugim trymestrze zdrowej ciąży. Nie powiem, że nie zazdroszczę Wam tych brzuszków i zdjęć dzieciątek, ale dla mnie nic się nie dzieje bez przyczyny i mój czas nadejdzie. Jak tylko się uda, to nie omieszkam Wam się pochwalić. Buziaki, ściskam Was!!!
Super , cieszę się bardzo to teraz już nic nie może być źle . Będziesz szczęśliwa mama na wiosnę [emoji4]życzę ci tego z całego serca , mam nadzieję że będziesz się odzywać raz na jakiś czas . Powodzenia [emoji7][emoji7]
 
Pytanie do doświadczonych ;p

zaparcia ;/ jak sobie założe na noc czopek glicerynowy to bede spac w nocy czy bede latać co 5 min ? ;D idę na 7 do kościoła hehe także pytam co by nie być zaskoczona nie wiem jak to działa ...
On zacznie działać po 1-2 h do rana raczej byś nie wytrzymała zazwyczaj ja tak mam że założę i zaraz lecę i ugla[emoji23]
 
Dziewczyny złapała mnie angina, rozłozyło mnie totalnie. bylam u lekarki to powiedziała ze infekcja bardziej by nam zaszkodziła niz antybiotyk. dostałam Augumentin, a teraz siedze i czytam ze jest bezpieczny ale od drugiego trymestru i już nie wiem sama. Dzis 12t3d.
Lepiej weź , angina w ciąży jest nie bezpieczna , a lekarz raczej wie co robi więc zaufaj mu [emoji4]
 
reklama
Ja po wizycie, była obsuwa więc 40 minut czekałam.
Infekcja okazała się grzybica standard, czopki dostał i krem, 60zł zostawione w aptece... masakra
Miałam też usg, widziałam dzidziola [emoji4] jest o 6 dni starczy niż wg om, i termin mi wyznacza na 13 grudnia, ale to wsZytko się jesZcze pewnie zmieni.
Fasolka ma 5,2cm a serduszko też słyszałam jak bije 165 uderzeń.
Na początku maluch się nie ruszał, ale jak lekarz trochę powiercil to małe zaczęło machać rączkami i fikac [emoji4] słodki widok [emoji1]
Jestem zadowolona i spokojna za maluszek rośnie [emoji4]

A tu mój bobas [emoji4]Zobacz załącznik 862261
Super , śliczny bąbelek , widać że mu dobrze u mamy bo aż na głowie stoi [emoji6][emoji6][emoji4]
 
Do góry