reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

Cześć, Grudniowe Mamy. Ja cały czas jestem od Was trochę uzależniona, hehe. Pamiętacie mnie choć jeszcze troszkę? W skrócie przypomnę. Miałam być też z Wami tu do grudnia, ale niestety sprawy się potoczyły inaczej i w 10 tygodniu 14 maja miałam zabieg łyżeczkowania, bo ciąża obumarła na etapie 6 tygodnia. Trzy pierwsze dni po zabiegu były okropne, bolało mnie bardzo i krwawiłam, leżałam w łóżku i płakałam z bólu i z bezsilności. I potem nastąpił przełom, bo tylko przez jakieś 5 dni jeszcze miałam minimalne plamienie a ból całkowicie ustał.
Dzisiaj nadszedł dzień wizyty kontrolnej. Rano pojechałam na badanie bety. Wynik tylko 16!!!, a 7 maja miałam 17 456. Czyli spadła w zawrotnym tempie. Coś mnie tknęło i zbadałam sobie jeszcze progesteron- wynik 0,64, który według norm oznacza owulację.
Na USG ginekolog potwierdziła, że jest pęcherzyk wielkości 15 mm i zaczyna się owulacja. Tak niska beta też ją mile zaskoczyła. Powiedziała, że okres powinnam dostać za jakieś dwa tygodnie, max trzy. Poza tym endometrium się pięknie odbudowuje i nie miała żadnych zastrzeżeń do niczego. Jajniki czyściutkie.
Powiedziała, że dla świętego spokoju mam te dwa cykle odczekać ze staraniami, ale gdyby teraz zdarzyło mi się zajść w ciążę, to mój organizm jest w pełni gotowy pod medycznym względem.
Na pewno poczekam aż przyjdzie okres i wtedy pomyślę, co robić. Czy czekać jeszcze, czy już działać. Dała mi do zrozumienia, że to moja decyzja.

Jak byłam w ciąży miałam aż 5 wizyt i z każdej wychodziłam ze łzami w oczach. Ta wizyta dała mi ogromne nadzieje i się szczerze po niej ucieszyłam. Mega ulga [emoji6] Zaczynam nowy rozdział.

Trzymajcie kciuki za mnie żeby teraz się wszystko potoczyło dobrze. Ja trzymam za Was!!! W grudniu będę intensywnie o Was myślała i mocno wierzę w to, że wtedy będę już w drugim trymestrze zdrowej ciąży. Nie powiem, że nie zazdroszczę Wam tych brzuszków i zdjęć dzieciątek, ale dla mnie nic się nie dzieje bez przyczyny i mój czas nadejdzie. Jak tylko się uda, to nie omieszkam Wam się pochwalić. Buziaki, ściskam Was!!!
Jak mozemy Cie nie pamiętać[emoji8][emoji8][emoji8][emoji8] cieszę się z takich wiesci i życzę szybciutko dwoch kresecek!Powodzonka
 
reklama
Zobacz załącznik 862312 Zobacz załącznik 862312 Witam☺ Jestem z Wami od samego początku i juz dawno chciałam dołaczyć,ale odważył sie dopiero teraz po badaniach prenatalnych.Mam na imie Adriana i mam 37 lat,mam ośmioletnią córke Wiktorie.Cztery lata temu spodziewalam sie Synka,niestety w 15-tym tygodniu serduszko przestało bić.Dopiero teraz odważyliśmy sie spróbować jeszcze raz.A wiec teraz jestem w 13-tym tygodniu☺ i juz po badaniach prenatalnnych.Mój Mały Skarb,zdjecia z 10-tego tygodnia i teraz z prenatalnych
 

Załączniki

  • 20180529_133219.jpg
    20180529_133219.jpg
    343,7 KB · Wyświetleń: 85
  • 20180523_155244.jpg
    20180523_155244.jpg
    295,7 KB · Wyświetleń: 78
Ja po wizycie, była obsuwa więc 40 minut czekałam.
Infekcja okazała się grzybica standard, czopki dostał i krem, 60zł zostawione w aptece... masakra
Miałam też usg, widziałam dzidziola [emoji4] jest o 6 dni starczy niż wg om, i termin mi wyznacza na 13 grudnia, ale to wsZytko się jesZcze pewnie zmieni.
Fasolka ma 5,2cm a serduszko też słyszałam jak bije 165 uderzeń.
Na początku maluch się nie ruszał, ale jak lekarz trochę powiercil to małe zaczęło machać rączkami i fikac [emoji4] słodki widok [emoji1]
Jestem zadowolona i spokojna za maluszek rośnie [emoji4]

A tu mój bobas [emoji4]Zobacz załącznik 862261
Super ze wszystko ok. Po kazdym usg chya kazda z nas spokojniejsza[emoji8]
 
Nie no, clotrimazol działa typowo przeciwgrzybioczo, na podrażnienia na nodze raczej nie pomoże.
@motylkowelove napewno spokojnie mozesz kuoić maść alantan plus, kosztuje grosze, działa miedzy innymi łagodząco i można spokojnie stosować w ciąży.
Ale ma działanie przeciwświądowe, więc aby nie swędziało, na takie rany też jest wskazany. Lecz masz racje Daga w ciąży bezpieczniej jest działać pielęgnacyjnie [emoji5]

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Forum BabyBoom mobile app
 
Zobacz załącznik 862312 Zobacz załącznik 862312 Witam[emoji5] Jestem z Wami od samego początku i juz dawno chciałam dołaczyć,ale odważył sie dopiero teraz po badaniach prenatalnych.Mam na imie Adriana i mam 37 lat,mam ośmioletnią córke Wiktorie.Cztery lata temu spodziewalam sie Synka,niestety w 15-tym tygodniu serduszko przestało bić.Dopiero teraz odważyliśmy sie spróbować jeszcze raz.A wiec teraz jestem w 13-tym tygodniu[emoji5] i juz po badaniach prenatalnnych.Mój Mały Skarb,zdjecia z 10-tego tygodnia i teraz z prenatalnych
Witamy [emoji5] i trzymamy kciuki. Na kiedy termin?

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Forum BabyBoom mobile app
 
Gratulacje z udanych wizyt!! Witamy kolejna grudniowke;)
Ja jak co dzień rano kawka przy Książce i czekam aż córka wstanie. Ostatnio uwielbiam te poranki[emoji7]
 
reklama
Ja juz tez po sniadanku i kawce. W koncu sie wyspalam ale czuje ze po poprzedniej nocy o tak mslo. Głowa mnie boli trochę , muszę isc chyba do pulmunologa. Jutro ide w koncu zbadac krew bo dostalam ostatnio skierowanie i na środę mam miec wyniki. Wczoraj zrobilam smalczyk [emoji23][emoji23][emoji23] Maz moj uwielbia jak zrobię smalec domowej roboty no i tez mi posmakowal[emoji16] Mezu chce jechać nad wodę ale mi to sie jakos nie uśmiecha w ten upał. Szczególnie ze do tej brudnej wody i tak nie wejdę [emoji22]
 
Do góry