reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

Wizyty bez USG też mają jakiś tam sens, bo w UK poza dwoma USG są tylko takie wizyty u położnej :) Zawsze może posłuchać serca dziecka dopplerem. Oczywiście nie w pierwszych tygodniach.

Ile razy i w jakiej dawce dziennie to można ? bo dawka zalecana jest mega boje , że wysiądzie mi żołądek ;p a kupiłam sobie opakowanie , no i będę pokrzywę pić
Nie znam tego konkretnego preparatu, ale ogólnie radzę zacząć dawkowanie powoli, nigdy od maksymalnej dawki, żeby żołądek i system trawienny się przyzwyczaiły. Jeśli weźmiesz od razu max, to lepiej jednocześnie kup coś na zatwardzenie... ;) Często w życiu brałam żelazo, również po porodzie, bo miałam transfuzję.


Byłam dziś zapisać się na wizytę u lekarza rodzinnego. Jutro rano. Pewnie zmierzy ciśnienie, zasugeruje omijanie sera pleśniowego i to będzie na tyle :-D Spytam przy okazji o to plamienie. Po wizycie zarejestruję się do położnej.
 
reklama
Ja tez jutro jade na badania, igly sie nie boje bardziej wynikow :) i najbardziej tego zelaza blleee no ale juz nic nie zmienie :)
Wyniki dość często robiłam i były ok , ale teraz w ciąży wiadomo że organizm pracuje na pełnych obrotach więc mogą 2yniki się pogorszyć , ale oby nie [emoji4]
 
A mam takie pytanie ile się czeka na wynik toxoplazmozy ? Wiem że zależy od laboratorium ale tak orientacyjnie ? [emoji6]
 
A czemu to pic na wodę? Lekarz właśnie mi zalecił jego zrobienie między 12 a 14 tygodniem

Bo zazwyczaj wychodzą wady , których nie ma ... wiele znajomych jak i w rodzinie mieli prawdopodobieństwo straszono ZD i róznymi wadami a dziecko było zdrowe nie potrzebny stres w ciąży ... jeśli lekarz widzi na prenatalnym usg jakieś podejrzenia to zrobic nifty i się wie co i jak dla mnie pappa to tylko gwóźdź do nerwicy
 
Wyniki dość często robiłam i były ok , ale teraz w ciąży wiadomo że organizm pracuje na pełnych obrotach więc mogą 2yniki się pogorszyć , ale oby nie [emoji4]


Ja tez ostatnie wyniki mialam dobre, ale w kazdej ciazy musialam brac zelazo wiec obawiam sie ze i w tej mnie to nie ominie, a ja tak nie nawidze tabletek wrr. Duphaston rano bierzecie na czczo?
 
reklama
no mój maż narzeka ze jestem nie do życia:p
Jestem technikiem farmaceutycznym wiec cały dzien w aptece na nogach i po całym dniu troszkę brzuch mnie pobolewa. Mam w planie popracowac do konca czerwca i isc na l4 ale zobaczymy co na to mój lekarz.
AAAAaaa i jestem z Wrocławia
Witaj
Hej Mamusie. Dołączam do waszej grupy.
Jestem w 10 tygodniu ciąży.
Termin na 6 grudnia.
Jestem już mama 4 letniej córeczki Marysi, która przyszła na świat w trudnych okolicznosciach.
O drugą ciąże nie staraliśmy się długo w grudniu odstawiłam tabletki a w marcu zaszłam w ciąze.
Przez wzgląd na pierwszą ciąże gdzie jej przebieg był bezproblemowy, poza cukrzycą ciązową, oderwało mi się łożysko i dziecko urodziło się w cięzkiej zamartwicy.
Na szczeście dzis jest zdrową i cudowną dziewczynkom.
Jednak moje obawy co do tej ciąży są ogromne boje się kazdego innego samopoczucia.
W ciązy z córką czułam się wyśmienicie zadnych mdłosci wymiotów tylko spałam duzo a teraz mam mdłosci jestem ciągle zmeczona i ogólnie rozbita.
Witaj, gratuluję :) ja też jestem z wrocławia :) mój termin 12.12
 
Do góry