reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

@Zuzik1981 ja tez jakas taka nie do życia jestem , czekam na przypływ energii, przydało by się porobić w domu takie generalne porządki w szafach I dokumentach bo już zaczyna mi się robić lekki brudel. Mocy przybywaj!!!:-D:yes:
 
reklama
Dziewczyny które mają już dzieci szczepiłyście maluchy na pneumokoki? Mój mały był szczepiony na wszystko oprócz właśnie pneumokoków bo się bałam wczesniej ( nie zabijcie mnie za to). Wczoraj dzwonili do mnie z przychodni że mały ma skończone 2 lata i przysługuje mu ta szczepionka za darmo, po długich namowach przez pielęgniarkę zgodziłam się ale dalej nie jestem pewna.
Ja swoją core szczepilam obowiazowymi plus rotawirus, pneumokoki.
W 2014 to sobie trochę zapłaciliśmy, bo ani rota ani pneumo nie refundowane.
 
Dziewczyny które mają już dzieci szczepiłyście maluchy na pneumokoki? Mój mały był szczepiony na wszystko oprócz właśnie pneumokoków bo się bałam wczesniej ( nie zabijcie mnie za to). Wczoraj dzwonili do mnie z przychodni że mały ma skończone 2 lata i przysługuje mu ta szczepionka za darmo, po długich namowach przez pielęgniarkę zgodziłam się ale dalej nie jestem pewna.
Ja szczepilam wtedy byly platne nie wiem (wydalam chyba z 2000 na nie)jak teraz jest. Drugie tez zaczepie.
 
Mój syn tez miał wszystkie szczepienia na rota i pneumokoki , za rota płacilismy a na pneumokoki za darmo bo skończone 2 lata miał ale to było 2 lata temu wiec nie wydaje mi się ze są darmowe bo koncza się terminy waznosci. Z mojego doświadczenia widzę ze jelitowke na prawdę przechodzi łagodniej temp ma delikatnie podwyższona i po jednym dniu mijaja dolegliwości.
Teraz też będę szczepić chociaż nie ukrywam ze zawsze przed nimi stres jest.
 
Dzieki dziewczyny- w takim razie nie będę sie przejmować kierowniczka, moze sama niedoinformowana jest. Najwyżej za dwa tygodnie u lekarza zapytam o takie zaświadczenie.

Brzuch mi sie spina na moment, nie jakos mocno i zdarza sie to rzadko ale wlasnie mnie to zastanawia czy w ogóle w 15 tygodniu moze juz sie to zdarzać bo wiem ze macica ćwiczy później. Nie zapytałam lekarza w poniedziałek bo dopiero wczoraj o tym pomyślałam. Wiem tylko ze szyjka na ta chwile jest ok.
Tak w ogóle w ciazy z synkiem bylam w 27tc w szpitalu, wlasnie ze względu na skracajaca sie szyjkę i cos czuje ze będę musiała bardzo na siebie teraz uważać.

Shiran który masz tydzien i jakiej wielkości jest dzidzius? Ja teraz w 13t6d mialam przyziernosc 1,3, dzidzi cos ponad 7cm (niestety nie dopatrzyłam dokladnie a na zdjęciu nie mam tego pomiaru) i lekarz mowil ze jest dobrze, ze przyziernosc powinna byc do 2mm. Według mnie możesz byc spokojna. A kość nosowa tylko lekarz ogladal i stwierdził ze prawidłowa.

Tak w ogóle moj dzidziuś z ostatniej wizyty
Zobacz załącznik 866857 Zobacz załącznik 866858 Zobacz załącznik 866859
Dziś jest początek 14 tygodnia, wg usg jest 13t4d. Szczerze to nie wiem ile dzidziol ma cm, nie skupiłam się na tym, stresu miałam z tą przeziernoscia, a lekarka nie dała mi żadnego potwierdzenia z badania, tylko info że wyniki będą na wizycie, która za 3 tygodnie.
 
A ja tak analizuję skład witamin. Dużo z Was bierze femibion, a on tak szczerze pisząc ma jakoś tak mało tych witamin w sobie. DHA malutko (a to ważne), Wit D zupełnie symboliczna. Ma foliany, ale ja np nie mam mutacji więc dla mnie to nieistotne.
Najlepszy skład ma chyba dha mama doppelherz. Możecie się wypowiedzieć nasze farmaceutki?
Wszystkie witaminy są ok, lekarze polecają te, z ktorych przedstawiciele dają im profity.
Najwazniejsze w ciazy jest kwas foliowy, kwasy dha, jod i wit D.
Jezeli ktos nie metabolizuje kw foliowego (jest nas ok 70%) to polecam actifollin (zmetabolizowany kw.foliowy, bo to on jest najwazniejszy).
Nie jest to nigdzie określone, ale najlepiej za duzo nie 'eksperymentowac' i trzymac sie jednych witamin.
Co do suplementacji innych witamin> pamietajmy, ze jest okres na warzywa i owoce, dziecko tez mozna przewitaminowac.
Ps jakiekolwiek witaminy bierzecie>jest dobrze! [emoji6]
Ja biore pregne plus, jak ktos spozywa malo kwasow dha mozna dokupić pregne DHA [emoji4]
 
Ostatnia edycja:
Hej
Ja dzisiaj przynajmniej się wyspalam, zaliczyłam laboratorium, a teraz śniadanko.
Co do witamin to ja trochę sceptycznie jestem nastawiona do suplementów. Mój lekarz nie kazał ani w pierwszej ciąży brać ani teraz, twierdzi ze najlepsza jest dieta bogata we wszelkie owoce, warzywa, w dużych ilościach.
Tasiorek a kwas foliowy bierzesz? [emoji6]
 
reklama
Dziś jest początek 14 tygodnia, wg usg jest 13t4d. Szczerze to nie wiem ile dzidziol ma cm, nie skupiłam się na tym, stresu miałam z tą przeziernoscia, a lekarka nie dała mi żadnego potwierdzenia z badania, tylko info że wyniki będą na wizycie, która za 3 tygodnie.

Ja tez bylam tak przejeta ze sie dokładnym wymiarom nie przyjrzałam, bylam tylko szczęśliwa ze przyziernosc ok i myslalam ze na zdjęciu zobaczę a tu zonk, nie ma.
Tak jak mowilam nie masz sie co martwic z takim wynikiem.
 
Do góry