reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

Wszystkie witaminy są ok, lekarze polecają te, z ktorych przedstawiciele dają im profity.
Najwazniejsze w ciazy jest kwas foliowy, kwasy dha, jod i wit D.
Jezeli ktos nie metabolizuje kw foliowego (jest nas ok 70%) to polecam actifollin (zmetabolizowany kw.foliowy, bo to on jest najwazniejszy).
Nie ma tego nigdzie określone, ale najlepiej za duzo nie 'eksperymentowac' i trzymac sie jednych witamin.
Co do suplementacji innych witamin> pamietajmy, ze jest okres na warzywa i owoce, dziecko tez mozna przewitaminowac.
Ps jakiekolwiek witaminy bierzecie>jest dobrze! [emoji6]
Ja biore pregne plus, jak ktos spozywa malo kwasow dha mozna dokupi pregne DHA [emoji4]

Ale kwas foliowy jest zalecany w dawce 0,4 mg dziennie do 12 tyg ciazy :) pozniej juz nie ma obowiazku go brac
 
reklama
A ja to chyba w drugiej ciąży wyluzowałam z tymi pomiarami. Co mi to da, że poznam jakieś cyferki i potem będę ich szukać w Google? Skoro specjalista mówi, że wszystko jest ok, to ja muszę w to uwierzyć, bo się na tym wszystkim nie znam.
W pierwszej ciąży już się naanalizowałam wyników USG, gdy mojemu dziecku mierzyli każdą ćwiartkę mózgu po kolei i tak co miesiąc. Dziękuję bardzo, teraz wystarczy mi usłyszeć, że wszystko w porządku :)
 
Ja tylko na szybko, bo w pracy siedze... Pewnie panikuje ale w ogóle dzisiaj nie czuje dzidziusia. Nic a nic. Od 9 zero smyrania, kopania itd.... :/
 
A ja to chyba w drugiej ciąży wyluzowałam z tymi pomiarami. Co mi to da, że poznam jakieś cyferki i potem będę ich szukać w Google? Skoro specjalista mówi, że wszystko jest ok, to ja muszę w to uwierzyć, bo się na tym wszystkim nie znam.
W pierwszej ciąży już się naanalizowałam wyników USG, gdy mojemu dziecku mierzyli każdą ćwiartkę mózgu po kolei i tak co miesiąc. Dziękuję bardzo, teraz wystarczy mi usłyszeć, że wszystko w porządku :)
Masz racje. Moja kuzynka miala wszystkie, u certyfikowanych, wszystko ok, a dziecko urodzilo sie z zespolem.
Ale nakrecanie sie nic nie da, trzeba mysleć pozytywnie [emoji4]
 
reklama
Do góry