reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

Na 4 :) bo bedziecie we czworke w domu ;) a i z wpisaniem nie ma problemu bo pesel sie odrazu przy rejestracji dziecka dostaje :)

Dziękuje :). Tez tak myślalam ale moj M mnie w blad wprowadził. Mowie mu ze teraz jest próg nawet na becikowe... Nie wiedzialam serio... Dopiero po Twoim linku :). A on do mnie ze w takim razie nic nie dostaniemy :(.
 
reklama
Wróciłam z USG. Wszystko ok, serduszko bije, dziecko się rusza. Termin dokładnie jak z OM, czyli 21 grudnia. No trudno, raczej nie donoszę do stycznia ;)
Łobuz nie chciał się porządnie pokazać i pani nie mogła zmierzyć przezierności karku, ale mówi, że na oko wygląda to ładnie, tylko nie może ustawić pomiarów. W związku z tym w 15 tc będę miała dodatkowe badania krwi.

Nie umiem dodać zdjęcia, jeśli nie mam do niego linku :p
Super[emoji7]
 
Nie zgodzę się z tym. Ojciec dziecka moze byc.przeciez znany, a rodzice nie muszą przeciez mieszkac ze sobą.
Ludzie kombinują jak się da, znajoma tak pokombinowała zeby dostać 500+. Mieszka z ojcem dziecka, ale wpisała we wniosku, ze wychowuje sama i jej przyznali, bo nie brali pod uwage dochodu ojca w tym wypadku
Wszystko jest ok, dopoki ktos "uprzejmie" nie doniesie ;)
U mnie w mopsie jak nie mieszkaja razem i mama chce tylko swoje dochody dac to potrzebny jest wyrok o alimenty na dziecko. I zmienilo sie to od tamtego roku. Na sto procent bo ja tez korzystam z mopsu i mam alimenty z mopsu
 
Nie zgodzę się z tym. Ojciec dziecka moze byc.przeciez znany, a rodzice nie muszą przeciez mieszkac ze sobą.
Ludzie kombinują jak się da, znajoma tak pokombinowała zeby dostać 500+. Mieszka z ojcem dziecka, ale wpisała we wniosku, ze wychowuje sama i jej przyznali, bo nie brali pod uwage dochodu ojca w tym wypadku
Wszystko jest ok, dopoki ktos "uprzejmie" nie doniesie ;)
Z ciekawości zapytałam, też nie planuje oszukiwać i kombinować, najwyżej po prostu nie dostaniemy nic i tyle. Jedyne chyba co na 100% się dostaje to kase z polisy i mężczyzna jak się nie mylę chyba nawet więcej niż kobieta dostaje za narodziny dziecka, chociaż pewnie i to zależy od warunków polisy :)
 
U mnie w mopsie jak nie mieszkaja razem i mama chce tylko swoje dochody dac to potrzebny jest wyrok o alimenty na dziecko. I zmienilo sie to od tamtego roku. Na sto procent bo ja tez korzystam z mopsu i mam alimenty z mopsu
Co ty? Ale to też takie troche głupie, bo przecież są ojcowie, ktorzy: albo dobrowolnie płacą alimenty (bez wyroku sądu- moj byly tak placil przez rok), albo nie mają zasądzonych i nie płacą. U nas z tego co wiem jak narazie tego nie sprawdzają i wierzą na słowo :p
Z ciekawości zapytałam, też nie planuje oszukiwać i kombinować, najwyżej po prostu nie dostaniemy nic i tyle. Jedyne chyba co na 100% się dostaje to kase z polisy i mężczyzna jak się nie mylę chyba nawet więcej niż kobieta dostaje za narodziny dziecka, chociaż pewnie i to zależy od warunków polisy :)
Ja w żaden sposób nie pomyslalam, ze chcesz kombinować! [emoji14] zreszta nawet jesli, to mi nic do tego :) sama troche kombinowałam jak składałam pozew o alimenty:p ale to inna bajka :)
 
Dziewczyny, możliwe sa pierwsze ruchy maleństwa w 12tyg? Nie za wcześnie? W weekend poczułam takie delikatne smyranka w okolicach pępka... A dzis juz dwa razy :rolleyes2: po śniadanku i teraz po ciachu :tak:...
O kurcze teraz jak przysiadlam do neta i przeglądam to zobaczyłam że byłam w błędzie, w 20-24tc jest dopiero na wysokości pępka o_O

W 12tc jest ciut nad kością lonowa ale ledwo ledwo, także ty ruchy wyczujesz może tak w podbrzuszu nisko, a żeby ręką poczuc to dopiero 14tc w górę.
 
Co ty? Ale to też takie troche głupie, bo przecież są ojcowie, ktorzy: albo dobrowolnie płacą alimenty (bez wyroku sądu- moj byly tak placil przez rok), albo nie mają zasądzonych i nie płacą. U nas z tego co wiem jak narazie tego nie sprawdzają i wierzą na słowo :pJa w żaden sposób nie pomyslalam, ze chcesz kombinować! [emoji14] zreszta nawet jesli, to mi nic do tego :) sama troche kombinowałam jak składałam pozew o alimenty:p ale to inna bajka :)
Moja kumpela to musiala iść ze swoim facetem do sadu rodzinnego z dobrowolnym Jego poddaniem sie alimentów[emoji23]. Moze tak byc ze ojciec placi dobrowolnie ale musi to byc tez zatwierdzone przez sąd i musi byc wyrok. Ja pamiętam jak załatwialam to mi wystarczylo ze zaniose powierdzenie z sadu ze mam zlozony pozew o rozwod i alimenty ale to było kilka lat temu. Teraz nawet zanim sie kobieta nie rozwiedzie i nie ma wyroku to nie moze sie starac o kase z mopsu. Bez sensu totalnie. A najlepsze jest to ze jak wzielam slub z moim Misiem dwa lata temu to w mopsie chcieli ode mnie PIT od mojego J z 2014 roku. Mowie do tej kobiety ze przecież moglam Go nawet nie znac wtedy [emoji23][emoji23] Ale musial byc pit i koniec. Mimo ze moje dzieci maja dochod- alimenty, plus drugi dochod im sie wlicza od mojego J. Debilizm dla mnie totalny. Nawet pytalam i rozdzielnosc majątkowa bo przecież moj obecny maz nie musi utrzymywać moich dzieci skoro maja alimenty to tez mi powirdzieli ze nie ma znaczenia bo dochod i tak sie wliczy[emoji53][emoji53][emoji53] to tylko w Polsce
 
reklama
Do góry