reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

Cześć dziewczyny, trzymajcie proszę dzisiaj za nas kciuki. Jak zawsze milion myśli i stres ogromny. Wizyte mam popołudniu po 16 wiec caly dzień czekania w nerwach.
Trzymam kciuki, napewno wszystki bedzie dobrze. Kiedy mialas poprzednią wizyte?
Cześć.
Ja już po wizycie, założyli mi kartę ciąży, lekarz zbadał, dał skierowanie na kolejne usg które mam zrobić za 4-5 tygodni. Kolejna wizyta 22 czerwca.
Pytał jak się czuje, i mówiłam że pod koniec zmiany w pracy twardnieje brzuch, to zaproponowal mi l4, ale odmówiłam, przy mojej durne umowie wolę się wstrzymać bo mi na tym 3-4 tygodniowym zwolnieniu wypowiedza umowę i leżę i kwicze.

Apropo czy ktoś kiedyś był w takiej sytuacji umowa zlecenie i ciąża, jak to wygląda?

Jeszcze teraz w poniedziałek mam kolejna wizytę u innego lekarza.
A dzisiaj mialas usg robione? Ciesze sie, ze wszystko dobrze :*
Niestety co do umowy zlecenia nie pomoge, ale z tego co kojarze, to taka umowa w ogole nie chroni kobiety w ciazy...
 
reklama
Trzymam kciuki, napewno wszystki bedzie dobrze. Kiedy mialas poprzednią wizyte?A dzisiaj mialas usg robione? Ciesze sie, ze wszystko dobrze :*
Niestety co do umowy zlecenia nie pomoge, ale z tego co kojarze, to taka umowa w ogole nie chroni kobiety w ciazy...
Nie , niestety to wizyta na NFZ więc usg nie robią na każdej wizycie. Dopiero muszę się zapisać i Za jakieś 4 tygodnie zrobić.

Co do umowy to wiem że nie chroni ale zastanawiam się z tym zwolnieniem, jak to jest, jakbym dostała na te 3-4 tygodnie a pracodawca wypowie umowę (bo na bank to zrobi po co mu pracownik którego przez mc nie ma) to co potem jak przedłuża l4 to gdzie to zanosze, czy już do zusu czy jak? Składki chorobowe oplacam więc l4 mogę wziąć.
 
U mnie zaczyna się 11 tydz i żadne objawy nie ustępują senność wymioty wzdecia brak sily na cokolwiek ...
Na kiedy macie wyznaczone badania prenatalne? Ja mam na 29 mają będę wtedy 12t4d


Cześć dziewczyny, trzymajcie proszę dzisiaj za nas kciuki. Jak zawsze milion myśli i stres ogromny. Wizyte mam popołudniu po 16 wiec caly dzień czekania w nerwach.

Bedzie dobrze!!! Ja mam na 14.05 prenatalne.. ide na pierwszy strzal! Kurde pierwszy raz mam takiego stresa..

A co do objawow.. wrocily!
Jutro zaczynam 12 tydzien. Rano "zyganko" a pozniej wzdecia, zaparcia i caly obrzedek.
 
Nie , niestety to wizyta na NFZ więc usg nie robią na każdej wizycie. Dopiero muszę się zapisać i Za jakieś 4 tygodnie zrobić.

Co do umowy to wiem że nie chroni ale zastanawiam się z tym zwolnieniem, jak to jest, jakbym dostała na te 3-4 tygodnie a pracodawca wypowie umowę (bo na bank to zrobi po co mu pracownik którego przez mc nie ma) to co potem jak przedłuża l4 to gdzie to zanosze, czy już do zusu czy jak? Składki chorobowe oplacam więc l4 mogę wziąć.
Znaalazłam coś takiego. Z tego wynika, że na zleceniu od początku zasiłek wypłaca zus, więc wydajr mi sie, ze od razu musisz poinformować pracodawce o zwolnieniu lekarskim, a samo zwolnienie dostarczyć do zusu. Ale to tylko moje przemyślenia...

Screenshot_20180518-091238.jpg
 

Załączniki

  • Screenshot_20180518-091238.jpg
    Screenshot_20180518-091238.jpg
    82,5 KB · Wyświetleń: 338
Kurde mam podobnie czułam się już dobrze a ten tydzień to masakra tyle razy wymiotowalam niedobrze mi jestem ciagle bez sił jestem a u mnie jest 10t6d

Nie strasz bo te tyg przede mna :) a w niektore wieczory ciezko wytrzymac na szczescie do tej pory jeszcze ani raz nie wymiotowalam i chce zeby tak zostalo :)

U mnie zaczyna się 11 tydz i żadne objawy nie ustępują senność wymioty wzdecia brak sily na cokolwiek ...
Na kiedy macie wyznaczone badania prenatalne? Ja mam na 29 mają będę wtedy 12t4d

Ja mam 8.06 i wtedy bedzie 12+3 :)
 
Hej dziewczynki....apropo l4 na umowie zlecenie to nawet jak cie zwolni a bedziesz miec kontynuację zwolnienia to wydaje mi sie ze wysyłasz do Zus i oni Ci wyplacaja kase.
Wiecie co tak sobie mysle o tej mojej fasolce i juz bym chciala zeby byl np.listopad zeby do porodu bylo juz tuz tuz tak miec cala ta wyprawkę juz w domku naszykowana i spokojnie czekać na dzidziusia...ach ale sie rozmarzylam
 
To jest normalne, po zabiegu nie musisz lezec caly czas ale sie nie przemeczac tzn nie dzwigac, nie biegac itd ja po zabiegu bylam taka slaba ze jak pojechalam z mezem na zakupy to mi sie slabo robilo i ledwo je zrobilam i tak przez ok. tydzien bolal brzuch i slaba bylam.


A nie za pozno rozszerzalyscie diete dzieciakom? ja zaczynam zawsze po 4 miesiacu nawet jak karmie piersia i do roku jadly juz prawie wszystko i nie wazne czy smazone czy doprawione. Jesli chodzi o mm to mi pani doktor kazala dawac do 2 roku zycia bo sa w nim tez witaminy, moja mlodsza pije 2 czasem 3 butelki kaszki plis mleko krowie ogolnie dzieci powinny jesc/pic pol litra dziennie mleka :)

Mi tak jakby mdlosci sie nasilily dodatkowo dostalam katar no i jestem strasznie spiaca caly dzien. Ja mam wizyte jutro a dzis mi sie snilo ze nie zdazylam sie ogolic :D
Rozszerzać diete najlepiej po 6 miesiacu nie wczesnie bo jeszcze u maluszkow nie ma dobrze wyksztalconych jelit.
 
reklama
Porcelana mimo wszystko musisz się oszczędzać. Daj sobie kilka dni na regeneracje :*

Ja moim dzieciom rozszerzalam dietę po 6 mięs. Nie uważam, że to za późno.

Propo snu Anet23, zawsze na wizytę jesteście na dole "wyszykowane"?

Kruszka ja nie bo robią mi sie podraznienia wiec mam to gdzieś :-) Wiadomo ze higiena jest zachowana.
 
Do góry