reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

reklama
Tak, tak usg tzw. prenatalne ma każda z nas niezależnie od wieku. A jeśli ktoś ma powyżej 35 lat, albo ryzyko genetyczne jest kierowany do specjalizującego się ośrodka w badaniach prenatalnych gdzie wykonane jest usg genetyczne + test PAPPA i nie ma opcji by wtedy trafić na kogoś kto się na tych badaniach nie zna ;)
No dokładnie [emoji4]

No i na prenatalne usg też polecam lekarza z certyfikatem bo Ci bez czasami cuda wianki opowiadają bo nie mają przeszkolen do tego a robią bo sobie robią dla kasy.
Ja lekarza do którego mam iść tez na liście sprawdzałam chociaż wiedziałam że ma
 
Cześć dziewczyny. Trzymajcie kciuki za dzisiejszą wizytę :) Jestem strasznie zdenerwowana, to decydującą wizyta, okaże się czy drugie serduszko zaczęło już normalnie pracować, na poprzedniej biło bardzo wolno. W sumie pogodziłam się już z oboma scenariuszami, jednak mój mąż upiera się, że będzie dwójka i boję się jego ewentualnego rozczarowania. Według om 9t5d. W nocy coraz częściej dokucza mi ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, poprzynosiłam poduszki z pokoju gościnnego i podkładam gdzie się da :D Wizyta o 12, dam znać co i jak po południu. Trzymajcie się ;)
 
No dokładnie [emoji4]

No i na prenatalne usg też polecam lekarza z certyfikatem bo Ci bez czasami cuda wianki opowiadają bo nie mają przeszkolen do tego a robią bo sobie robią dla kasy.
Ja lekarza do którego mam iść tez na liście sprawdzałam chociaż wiedziałam że ma
A jak sie nazywa taka lista, zebh mozna bylo sorawdzic? Albo jak masz to najlepiej podesli linka :)
 
Cześć dziewczyny. Trzymajcie kciuki za dzisiejszą wizytę :) Jestem strasznie zdenerwowana, to decydującą wizyta, okaże się czy drugie serduszko zaczęło już normalnie pracować, na poprzedniej biło bardzo wolno. W sumie pogodziłam się już z oboma scenariuszami, jednak mój mąż upiera się, że będzie dwójka i boję się jego ewentualnego rozczarowania. Według om 9t5d. W nocy coraz częściej dokucza mi ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, poprzynosiłam poduszki z pokoju gościnnego i podkładam gdzie się da :D Wizyta o 12, dam znać co i jak po południu. Trzymajcie się ;)
Trzymam kciuki! :*
 
Kiedy planujecie mówić swoim bliskim o ciążach? U nas od początku wiedzą nasi rodzice, ale chciałabym już powiedzieć babcią i rodzeństwu tylko boję się, że jednak coś jeszcze może pójść nie tak, a moja babcia np nie zachowa dla siebie radosnej nowiny i obdzwoni pół rodziny.. Kiedy ryzyko poronienia spada?
 
U nas wiedzą rodzice i rodzeństwo tyle na razie nikomu nie mowimy [emoji4] czekam na prenatalne może wtedy sie odwaze i pewnie tez nie bardzo ukryje...
Mam taka nadzieję ze wszystko będzie dobrze ...
Ale boję się mimo wszystko dla mnie to jeszcze jak sen
 
No to raczej się nie załapie, bo wiekowo się nie łapie, poronień nie miałam to moja pierwsza ciąża, w rodzinie jeden przypadek ale to kuzynostwo mojego taty miało chore dziecko więc pokrewieństwo odległe czyli zostaje mi mój doktorek. Zastanawiam się czy w ogóle robić. Dziewczyny robiliście w poprzednich ciążach? :)
Ja nie miałam w poprzedniej ciąży, chyba ze miałam a nie pamietam. Chodzi mi o test papa.
Cos mi swita, ze powyzej 35 lat, ale nie jestem pewna.
Tak po 35 r.ż. są refundowane.
No tak to az noe bo ja na pożyczkach ciągle u mnie to tysiącami idzie ale czekam na moje szczęście i wierzę ze tym razem dotrwamy
emoji4.png

Juz mam stres przed poniedziałkiem : p
I ja jestem za na 500+ od poczęcia a nie od urodzenia :p
Kiedy planujecie mówić swoim bliskim o ciążach? U nas od początku wiedzą nasi rodzice, ale chciałabym już powiedzieć babcią i rodzeństwu tylko boję się, że jednak coś jeszcze może pójść nie tak, a moja babcia np nie zachowa dla siebie radosnej nowiny i obdzwoni pół rodziny.. Kiedy ryzyko poronienia spada?
U mnie już wszyscy najbliżsi wiedzą i stomatolodzy z którymi współpracuje też. Nie zawalają mnie tak robotą :p
Cześć dziewczyny. Trzymajcie kciuki za dzisiejszą wizytę :) Jestem strasznie zdenerwowana, to decydującą wizyta, okaże się czy drugie serduszko zaczęło już normalnie pracować, na poprzedniej biło bardzo wolno. W sumie pogodziłam się już z oboma scenariuszami, jednak mój mąż upiera się, że będzie dwójka i boję się jego ewentualnego rozczarowania. Według om 9t5d. W nocy coraz częściej dokucza mi ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, poprzynosiłam poduszki z pokoju gościnnego i podkładam gdzie się da :D Wizyta o 12, dam znać co i jak po południu. Trzymajcie się ;)
Trzymam mocno ✊✊✊

Chyba odpuszczę ten basen, zobaczymy co pani doktor jeszcze powie na wizycie...
 
reklama
No dokładnie od pozytywnego testu [emoji23]

Ja jak coś to Pappa robić nie bede to jest pic na wode tylko stres w nosie mam statystyki fakty mnie interesują [emoji4]
 
Do góry