reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

Kochana na nfz musisz miec wskazania poronienia wiek lub wady w rodzinie wtedy dajesz dowód jakiś tego i skierowanie [emoji4] normalnie samo badanie u dr z certyfikatem ok 250zl jak wychodzi coś nie tak wtedy wiadomo nifty itd. Ale to juz w tysiacach
No to raczej się nie załapie, bo wiekowo się nie łapie, poronień nie miałam to moja pierwsza ciąża, w rodzinie jeden przypadek ale to kuzynostwo mojego taty miało chore dziecko więc pokrewieństwo odległe czyli zostaje mi mój doktorek. Zastanawiam się czy w ogóle robić. Dziewczyny robiliście w poprzednich ciążach? :)
 
reklama
No to raczej się nie załapie, bo wiekowo się nie łapie, poronień nie miałam to moja pierwsza ciąża, w rodzinie jeden przypadek ale to kuzynostwo mojego taty miało chore dziecko więc pokrewieństwo odległe czyli zostaje mi mój doktorek. Zastanawiam się czy w ogóle robić. Dziewczyny robiliście w poprzednich ciążach? :)
Ja niby bede miec za darmo przez poronienie, ale mam tez w rodzinie niepelnosprawne dziecko. Moja kuzynka (corka siostry mojej mamy) ma dzieciece porazenie pozgowe, myslicie, ze to tez by sie wliczalo jako wskazanie do refundowanycj badan? Czy kuzynostwo to nie najblizsza rodzina?
 
No to raczej się nie załapie, bo wiekowo się nie łapie, poronień nie miałam to moja pierwsza ciąża, w rodzinie jeden przypadek ale to kuzynostwo mojego taty miało chore dziecko więc pokrewieństwo odległe czyli zostaje mi mój doktorek. Zastanawiam się czy w ogóle robić. Dziewczyny robiliście w poprzednich ciążach? :)
Prenatalne zrób jak to nie przecież mierzą dzidziusia i wgl to taka podstawa mi się wydaje . Jeśli coś jest nie tak kierują na więcej badań i zazwyczaj coś można działać a jak nie wiesz to wtedy tylko myślisz .
Zrób u lekarza z certyfikatem na necie jest lista lekarzy co taki posiadają bo nie każdy ma prawo czy umiejętności do tych badań bo to ważne
 
Ja niby bede miec za darmo przez poronienie, ale mam tez w rodzinie niepelnosprawne dziecko. Moja kuzynka (corka siostry mojej mamy) ma dzieciece porazenie pozgowe, myslicie, ze to tez by sie wliczalo jako wskazanie do refundowanycj badan? Czy kuzynostwo to nie najblizsza rodzina?
Koleżanka miała 25 i na nfz jej zrobili, a wskazań nie miała, to jaki wiek jest kwalifikujący? Mi się wydaję, że najbliższa rodzina to rodzice, rodzeństwo.. ale może w ginekologi jest inaczej.
 
Moje foto z wczoraj.
U mnie widać tylko dzidzi boczkiem, taka fasoleczka, nie widać nóżek, raczek.
Super są późniejsze usg, jak dzidzia fika. Nie mogę się doczekać ruchow ale to jeszcze jakieś 10 tygodni.
 

Załączniki

  • CA0F5B01-1DA8-4065-AD39-FCFD54229CDA.jpg
    CA0F5B01-1DA8-4065-AD39-FCFD54229CDA.jpg
    37,9 KB · Wyświetleń: 74
Jak spelniasz ktorys z tyvh warunkow, to masz darmowe
Screenshot_20180509-095748.jpg
 

Załączniki

  • Screenshot_20180509-095748.jpg
    Screenshot_20180509-095748.jpg
    82,4 KB · Wyświetleń: 303
No jakoś 35 lat czasami kierują Ale to takie prenatalne ze lekarz wgl pojęcia nie ma o dokładnym przeprowadzeniu tego badania
 
reklama
Prenatalne zrób jak to nie przecież mierzą dzidziusia i wgl to taka podstawa mi się wydaje . Jeśli coś jest nie tak kierują na więcej badań i zazwyczaj coś można działać a jak nie wiesz to wtedy tylko myślisz .
Zrób u lekarza z certyfikatem na necie jest lista lekarzy co taki posiadają bo nie każdy ma prawo czy umiejętności do tych badań bo to ważne
Nie znam się dlatego pytam, ale dobrze wiedzieć i w takim razie na pewno je zrobię :)
 
Do góry