reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

@Dagaa11 To na pewno, ale przez 7 lat wiele mogło się zmienić ;).
Teściowa jak jeździ i widzi ze dziecko drugie, czy trzecie i że kobieta rozgarnięta i daje sobie świetnie radę to nie wchodzi w paradę i nie jeździ tyle ile nawet powinna bo nie ma po co ;).
Ale niestety położna jest najczęściej tą pierwszą osobą, która wyłapie że coś się dzieje albo z dzieckiem albo i zdaża się ze z matką. Ma obowiązek ocenić również warunki do wychowywania dziecka i sprawdzić jego bezpieczeństwo. I niestety ale czasami są trudne i smutne sytuacje...[/QUOTE]
 
reklama
@Tutti_frutti_by-Iga przeciwciala;) kazdy z nas je ma ale niektore maja charakter autoimmunologiczny i wywoluja choroby lub atakuja ciaze. Immunologia to bardzo zlozony temat, mozna zrobic badania zeby je wychwycic, alergie to tez czesto objaw zle dzialajacego systemu immunologicznego. W moim przypadku mam zalecone czeste badania echa serca plodu zeby kontrolowac prace serca maluszka i jesli cos by sie zaczelo dziac wlaczaja sterydy ale to ponoc 1% ciaz
 
@Tutti_frutti_by-Iga przeciwciala;) kazdy z nas je ma ale niektore maja charakter autoimmunologiczny i wywoluja choroby lub atakuja ciaze. Immunologia to bardzo zlozony temat, mozna zrobic badania zeby je wychwycic, alergie to tez czesto objaw zle dzialajacego systemu immunologicznego. W moim przypadku mam zalecone czeste badania echa serca plodu zeby kontrolowac prace serca maluszka i jesli cos by sie zaczelo dziac wlaczaja sterydy ale to ponoc 1% ciaz

Ja biore sterydy - encorton.
Przepisal mi je immunolog doc Pasnik.
U mnie przed ciaza wystepowalo duzo komorek nk (natural killers) no i mam Hashimoto, więc na wszelki wypadek codziennie jedna tabletka i tak pewnie do konca pierwszego trymestru.
 
@Anita007 ja nie zdazylan do Pasnika a sie do niego wybieralam w lipcu:) jak wiemy jest tylko kilka specow ktorzy przepisuja sterydy w ciazy;) ale jestem po 1 stracie, licze na to ze byl przypadek, mam niskie przeciwciala z ana- anty ro, bardzo nieswoiste i rzadko wystepuja same tak jak u mnie, mam mnostwo ujemnych wynikow, mam lekarzy prowadzacych konsultowalam z wieloma innymi lekarzami i mam niezalecone sterydy. Oby okazalo sie ze sa niepotrzebne tego sie trzymam, co mi teraz pozostalo:) zaufalam swoim lekarzom i na razie wszystko jest dobrze:) wtedy nie zobaczylam zarodka ani serduszka teraz zarodek pojawil sie szybko serduszko pieknie pika i tydz temu mial 17 mm:)
Edit. Teraz biore clexane, luteine i sulfazalazyne:) no i kwas foliowy i prenatal uno:)
 
Ostatnia edycja:
Watek "poronienia nawykowe" jest mi bliski, baaaardzo bliski sprzed 4 lat....
Povieszajace jest ze kazda nawet po latach z niego zachodzi w ciaze.
I bylam pod opieka dr Pasnika, bralam zastrzyki z meza surowicy, silne leki na przeszczepy i slynny steryd rowniez. Jednak ja nie bralam envortonu a Metypred jest w innej formie a przy muacjach MTHFR jest poprostu skuteczniejszy. Obstawiona nim bylam w pierwszej ciazy z ktorej byl porod, w kolejnych jiz nie... bralam go ze wzgledu na przeciwviala APA.

Motylkowelove jak widac, nie tylko lykalam cukierki, przykro mi ze Ty rowniezz tym swinstwem sie borykasz.

Tutii przerabialam z mezem temat Nifity i zgodzil sie skoro ma mnie to uspokoic, zastanawiam.sie jednak w ktorym tc go sie robi, jak bede na wizycie popytam dr.

Julianna milo Cie widziec w tak dobrej formie !

Totois dr. Pasnik spoko gosc, do dzis jak mam problem pisze mwila a on odpisuje ;-)
 
@motylkowelove trzymam mocno kciuki!!!

Ja tez biorę garść tabletek w tym clexane, luteine a teraz i insuline. Tez mam hashimoto i niedobór białka S. Po pierwszej stracie dostalam skierowanie do poradni genetycznej i poradni immunologiczny. W p.genetycznej zrobili tylko mi badania bez kariotypu i wyniki wyszly ok natomiast w p.immunologicznej badania wskazaly niedobór białka s dlatego biorę clexane.
W przyszlym tyg wizyta u gina i wiadomo stres zaczyna rosnąc. Chodzę do pracy i to zajmuje mi mysli a po pracy urwis moj czeka wiec tez staram sie nie myslec ale wiadomo ze nie zawsze sie da. Jeszcze pod koniec przyszlego tyg. bede jezdzila na szkolenie do poradni diabetologicznej bo tym razem bede miala zakładaną pompę insulinowa i monitoring.
Trzymam kciuki za wizyty i badania.
Dobrej nocy!
 
Ja po całonocnej meczarni czekam na M poszedl do mamy po inhalator
Katar mnie udusi chyba xD
Później muszę coś w aptece kupić woda morska ? Co mozna ?

Wgl mam taki stres zE zaraz puszcze pawia...
Cała noc koszmary...
Nie wiem co mnie taki strach dopadł nie panuje nad nim wyć mi sie chce :/
Chyba tam dziś na zawał zejde
 
Ja po całonocnej meczarni czekam na M poszedl do mamy po inhalator
Katar mnie udusi chyba xD
Później muszę coś w aptece kupić woda morska ? Co mozna ?

Wgl mam taki stres zE zaraz puszcze pawia...
Cała noc koszmary...
Nie wiem co mnie taki strach dopadł nie panuje nad nim wyć mi sie chce :/
Chyba tam dziś na zawał zejde

Wiem co czujesz bo ja przed wizytami tez tak mam. Musimy byc dobrej mysli!!!
Ja tez mam katar chociaz bardziej alergiczny i na razie bo i gardlo boli domowymi sposobami sie lecze tj duzo wody z cytryną i miodem. Mozna wode morska i robic inhalacje z sola fizjologiczna. Bedzie dobrze kochana, trzymam mocno kciuki!!!
 
reklama
@Anita007 ja nie zdazylan do Pasnika a sie do niego wybieralam w lipcu:) jak wiemy jest tylko kilka specow ktorzy przepisuja sterydy w ciazy;) ale jestem po 1 stracie, licze na to ze byl przypadek, mam niskie przeciwciala z ana- anty ro, bardzo nieswoiste i rzadko wystepuja same tak jak u mnie, mam mnostwo ujemnych wynikow, mam lekarzy prowadzacych konsultowalam z wieloma innymi lekarzami i mam niezalecone sterydy. Oby okazalo sie ze sa niepotrzebne tego sie trzymam, co mi teraz pozostalo:) zaufalam swoim lekarzom i na razie wszystko jest dobrze:) wtedy nie zobaczylam zarodka ani serduszka teraz zarodek pojawil sie szybko serduszko pieknie pika i tydz temu mial 17 mm:)
Edit. Teraz biore clexane, luteine i sulfazalazyne:) no i kwas foliowy i prenatal uno:)

A jak dlugo sie staralas o ta ciaze?
Mysle ze jedna strata to przypadek, wiadomo brzmi okrutnie ale natura :(
Ja dostalam te sterydy alw oprócz nich tez mialam podawane kroplowki z intralipidu zalecone przez Pasnika. Nawwt nie przez straty tylko dlatego ze tak długo czas nie dochodzilo do zapłodnienia...

Ale dziwne jest dla mnie ze zaszlam w ciaze w drugim cyklu po odstawieniu wszystkich wspomagaczy (tak jak pisalam przygotowywalam sie do laparoskopii).
A moze to psychika? Moze bylam juz tak nastawiona na zabieg, nie myslalam o zachodzeniu w ciaze i dlatego się udalo? :)
 
Do góry