reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

reklama
Hej byłam na wizycie i żałuję bo pęcherzyk jest ale serduszka jeszcze nie wiadac 6ty 1 dzień tak by wychodziło. Mogłam poczekać bo teraz będę się stresować
 
Ojej, ciekawe co bedzie u mnie w srode, bardzo sie tego boje. I kiedy masz nastepna wizyte?
Za tydzień bo widziała że się zdenerwowałam ..ale chyba nie pójdę .Tylko pójdę za dwa tyg do takiego lekarza który bedzie mi prowadził ciążę . Bo ta wizytę u tego lekarza miałam już wcześniej przed ciaza umówiona .a w którym tyg będziesz?
 
Za tydzień bo widziała że się zdenerwowałam ..ale chyba nie pójdę .Tylko pójdę za dwa tyg do takiego lekarza który bedzie mi prowadził ciążę . Bo ta wizytę u tego lekarza miałam już wcześniej przed ciaza umówiona .a w którym tyg będziesz?


Ja bym tyle nie wytrzymala. Tak samo w 6+1, owulacje mialam gdzies 16, 17 dc nie wiem czy to normalnie czy pozno.
 
Ciesze sie ze dalas nam znac o sobie! Co robisz calymi dniami?? Jaki typ badan prenatalnych bedziesz robic?
Ja w poprzedniej ciazy. W 15 tygodniu zrobilam nieinwazyjne badanie prenatalne w polsce to sie chyba nazywa nifty albo harmony. Teraz Jesli wszystko bedzie dobrze to tez to zrobie albo Jesli lekarZ zleci to amniopunkcje. Mam 33 lata.
Wiecie jak to wyglada w Polsce?

Mam nadzieję , że dobrniemy do tego 12tygodnia bez żadnych atrakcji specjalnych ;)
Kochana lekarz robi szczegółowe usg gdzie mierzy przyzierność karkową i mierzy bobasa bardzo dokładnie itd. jeśli usg wychodzi dobrze nie trzeba robić ani pappa ani nifty ani innych tego typu .
Jeśli lekarzowi coś nie pasuje wtedy masz prawo aby , któreś z tych badań sobie wykonać osobiście jak już robic to nifty bo pappa w 90% się nie sprawdza a tylko przysparza stresów .
Osobiście ja po poronieniach bym sobie amniopunkcji nie zrobiła , bo nie jest zalecana , z resztą ją się wykonuje jak już na usg wychodzą jakieś nieprawidłowości , które niepokoją .
Ja mam prenatalne za darmo ze względu na przeszłość i ilość poronień na kącie i idę ze skierowaniem , ale nie jest to duży koszt bo prywatnie około 250zł samo usg . Natomiast jak już wychodzi ze chcemy nifty to ono kosztuje 2,5tysiąca bodajże z tego co słyszałam :)
Co do duphastonu tak jak dziewczyny pisza jest to progesteron , jeśli nasze ciałko żółte zbyt mało wydziela go dla bobasa wtedy trzeba wspomóc tabletkami , bo pojawiaja się często plamienia z tego powodu . Jeśli zaś spada mimo brania leków < mówię tutaj o podstawowej dawce > znaczy , że mamy niewydolnośc ciałka znaczy bobas jest " niedożywiony " i ciąża może polecieć , dlatego nazywany jest lekiem na podtrzymanie . Chyba tak w miarę prosto opisałam :) jak masz jakies pytania pomogę
 
reklama
Do góry