reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

@EklerkaDaria 103 to jest bardzo za wysoko. Czy przed ciąża miałaś problem z tolerancją glukozy? Powinnaś uważać na to co jesz, przede wszystkim odstawić białe pieczywo i produkty z mąki pszennej (bo one mocno podnoszą cukier) no i cukier oczywiście . Masz skierowanie do diabetologa?
 
reklama
Hej dziewczyny nie wierzę że to piszę. Zrobiłam dziś progesteron wynik 3,65. Zaczęłam lekko plamić. Zadzwoniłam do lekarza który kazał mi przyjechać. Po usg powiedział że zarodek nie rozwija się prawidłowo, że jego zdaniem nic z tego nie będzie. Wyjaśnił mi jak będzie wyglądało poronienie i powiedział żeby się nie martwić i dobrze że tak wcześnie.
 
@EklerkaDaria 103 to jest bardzo za wysoko. Czy przed ciąża miałaś problem z tolerancją glukozy? Powinnaś uważać na to co jesz, przede wszystkim odstawić białe pieczywo i produkty z mąki pszennej (bo one mocno podnoszą cukier) no i cukier oczywiście . Masz skierowanie do diabetologa?
Jeszcze nie byłam z wynikami. W piątek na wizycie jej pokarze. Mówiąc szczerze, nie badałam wcześniej cukru. A jeszcze głupia dzień wcześniej grilek i pepsi sobie zapodałam. :mad: Całkiem zapomniałam. A z tym jedzeniem, to wiem. Miałam cukrzyce ciążową ze synem. I tym razem pewnie będzie powtórka. Zobaczymy co powie w piątek doktorka. Makarony, bułki, to lubię bardzo i niestety zachcianka na pepsi cały czas mi towarzyszy :p. Ale wiem, muszę się opanować. Z synem dałam radę to teraz tez dam! I mi i dzidzi na zdrowie wyjdzie!
 
To kciuki za wyniki :) a na avatarku to Twój bobasek taki słodki ? :)
Dziękuję :-) Wynik bety 23100 wiec gdybym mogla to skakalabym z radosci i progesteron tez wzrosl.
Tak to moj wielki wyczekany cud - synek jak byl malutki teraz prawie 3 latek :-)

Odnosnie cukru 103 na czczo to nie ma tragedii. Powyzej 126 w 2 badaniach kieruje się do poradni diabetologicznej lub zleca test obciazenia glukoza. Ja pewnie bede miala w tej ciazy pompę insulinowa, zobaczymy za tydzien w środę mam wizyte w poradni a do tego czasu insulina w penach.
 
Hej dziewczyny nie wierzę że to piszę. Zrobiłam dziś progesteron wynik 3,65. Zaczęłam lekko plamić. Zadzwoniłam do lekarza który kazał mi przyjechać. Po usg powiedział że zarodek nie rozwija się prawidłowo, że jego zdaniem nic z tego nie będzie. Wyjaśnił mi jak będzie wyglądało poronienie i powiedział żeby się nie martwić i dobrze że tak wcześnie.
Jejku.... straszne wiadomości dzisiaj :(. Strasznie mi przykro i bardzo współczuje.... Trzymaj się dzielnie....
 
To ja jeszcze dorzuce zlych wiesci. Beta z dzisiaj prawie 30 000. I brak zarodka? Chyba teraz mi juz pozostaje czekac na nieuniknione.
 
Hej dziewczynki ja juz po wizycie serduszko bije terminy z usg i OM się zgadzają ...tylko mam takie wrazenie ze ta wizyta wcale mnie nie uspokoiła ponieważ pecherzyk powinien byc okrągły a moj jest podłużny i nie wiem co to oznacza pani doktor mówi ze trzeba obserwować ale jejku nie wiem co myśleć
Mój też jest podłużny ale nic lekarz nie mówił. A to źle jak podłużny?
 
Dziękuję :-) Wynik bety 23100 wiec gdybym mogla to skakalabym z radosci i progesteron tez wzrosl.
Tak to moj wielki wyczekany cud - synek jak byl malutki teraz prawie 3 latek :-)

Odnosnie cukru 103 na czczo to nie ma tragedii. Powyzej 126 w 2 badaniach kieruje się do poradni diabetologicznej lub zleca test obciazenia glukoza. Ja pewnie bede miala w tej ciazy pompę insulinowa, zobaczymy za tydzien w środę mam wizyte w poradni a do tego czasu insulina w penach.
To mnie trochę pocieszyłaś. Jeszcze mam nadzieje, że ten grill i pepsi dzień wcześniej mi na tyle podniosły ;).
Trzymam kciuki za twoje wyniki i mam nadzieje, ze obędzie się bez tej pompy!
 
@lucalew w ciąży normy cukru są zupełnie inne niż dla niecieżarnych, masz rację, że cukier powyżej 126 jest wskazaniem do poradni ale dla niecieżarnych. W ciąży cukier na czczo nie powinien przekraczać 92, jeśli jest wyżej to wskazuje na cukrzycę ciążową.
@EklerkaDaria to Ty już weterana jesteś więc wszystko dobrze wiesz. Faktycznie może ten cukier przez zachciankę, ale warto mieć na niego oko.
 
reklama
Do góry