reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

Mój to jest szogun, ma 20 mscy przedwczoraj byliśmy u znajomych, którzy mają corke 2 miesięczną. Kumpela trzymała ja na kolanach mój Mati podchodził do niej przytulal, głaskal po głowie, dawał buziaczki A za chwilę podlecial I sprzedał blachę w czoło. No masakra, ogólnie to nie przepada za mniejszymi dziećmi woli te starsze z nimi się grzecznie bawi. I ja to się też zastanawiam jak to będzie gdy urodzi się jego siostra:p
 
reklama
Mój to jest szogun, ma 20 mscy przedwczoraj byliśmy u znajomych, którzy mają corke 2 miesięczną. Kumpela trzymała ja na kolanach mój Mati podchodził do niej przytulal, głaskal po głowie, dawał buziaczki A za chwilę podlecial I sprzedał blachę w czoło. No masakra, ogólnie to nie przepada za mniejszymi dziećmi woli te starsze z nimi się grzecznie bawi. I ja to się też zastanawiam jak to będzie gdy urodzi się jego siostra:p

Moj ma 2.5 roku i dopiero teraz zwraca uwagę na mlodsze dzieci. Zaglada do gondoli i glaszcze w stopke i mowi: o jaka mała slodka stopka... Itd. Do tej pory dziecko do 1.5 roku dka niego bylo jak maskotka. Ogolnie uwielbia dzieci, zaczepia, bawi sie i super wyraznie mowi więc i dzieci sie z nim bawia. Zazwyczaj wlasnie starsze.
Tez sie zastanawiam jak to bedzie jak juz bedzie mial swoje rodzenstwo. Bo z niego szogun, spryciarz i kręcidupka.

Rozczuka mnie pytajac: mamo co tam u braciszka?<3
 
@PaniAg ojeny jakie slodkie historie:):):) @MatiMar jak mi przykro z powodu taty. Chyba bylas wtedy w ciazy co? Moj tata tez zmarl ale juz 7 lat temu, bylam coreczka tatusia, duzo o nim mysle:) chyba uda sie nazwac maluszka po tacie: Krzyś, ale nie wiem czy na pewno mezowi sie podoba, jeszcze zobaczymy: )
 
@PaniAg ojeny jakie slodkie historie:):):) @MatiMar jak mi przykro z powodu taty. Chyba bylas wtedy w ciazy co? Moj tata tez zmarl ale juz 7 lat temu, bylam coreczka tatusia, duzo o nim mysle:) chyba uda sie nazwac maluszka po tacie: Krzyś, ale nie wiem czy na pewno mezowi sie podoba, jeszcze zobaczymy: )
Krzyś super :) U nas byłby Krzyś, a będzie Gabi:)
My z M już 9 lat bez ojców. Zmarli w odstępie 1,5 mies. Mama M nie żyje od 18 lat.
 
U mnie moja 4 latka na poczatku reagowala tak ze ona nie chce dzidziusia i koniec i sie denerwowala, jak mowilismy o dzidziusiu to odwracala glowe i nie chciala sluchac, na zdjecie wogole nie popatrzyla az do teraz kiedy widzi moj brzuszek :) przyklada ucho do brzuszka i slucha co dzidzius mowi, glaszcze, a ostatnio powiedziala ze chce juz dzidziusia :D ile twoj syn ma lat?

Mój ma 3 lata i jest straszny urwis. Staramy się go jakoś przygotować na przyjście na świat dzidzusia. Dość często mu wspominamy o tym, że będzie miał brzuszka i on się bardzo cieszy, ale mam wrażenie że nie do końca rozumie, że cała uwagi rodziców nie bedzie już skupiona tylko na nim. Często całuje brzuszek i mówi że będzie spał z bratem i odda mu swojego małego tygryska do spania, a on będzie spał z dużym :-) Czasami bawi się tak że wkłada misia pod bluzkę i udaje się jest w ciąży, a potem wyjmuje misia i go buja w raczkach i śpiewa mu kołysanki. Ale z drugiej strony jest bardzo zazdrosny jeśli chodzi o inne dzieci lub dorosłych.
 
Mój ma 3 lata i jest straszny urwis. Staramy się go jakoś przygotować na przyjście na świat dzidzusia. Dość często mu wspominamy o tym, że będzie miał brzuszka i on się bardzo cieszy, ale mam wrażenie że nie do końca rozumie, że cała uwagi rodziców nie bedzie już skupiona tylko na nim. Często całuje brzuszek i mówi że będzie spał z bratem i odda mu swojego małego tygryska do spania, a on będzie spał z dużym :-) Czasami bawi się tak że wkłada misia pod bluzkę i udaje się jest w ciąży, a potem wyjmuje misia i go buja w raczkach i śpiewa mu kołysanki. Ale z drugiej strony jest bardzo zazdrosny jeśli chodzi o inne dzieci lub dorosłych.

Moja corka zareagowala na poczatku ze nie chce dzidzia bo stwierdzila ze wtedy jej mlodsza siostra zniknie, caly czas mowila ze nie chce dzidzia bo chce milenke i milenka jest dzidziem dopiero jak jej wytlumaczylam ze milenka zostanie i dodatkowo bedzie dzidzius to ma calkiem inne podejscie :) ehh duzo tlumaczenia trzeba bo dzieci to wszystko odbieraja na swoj sposob i czasem z tego wychodza nie zle ich przemyslenia :D
 
@Totois30 tak bylam wtedy w ciazy I akurat jak to się stało to już była końcówka 6 msca, niestety nie doczekał się swojego pierwszego wnuka A tak się cieszył. Mój syn ma na drugie imię Kazimierz po dziadku :)
 
@MatiMar no bardzo przykro;( znajomi maja synka Kaziutka:) tak do niego pasuje to imie:) @Kruszka och kurcze, rodzice M w swietnym zdrowiu sa dla nas takim wsparciem, no przykro;( no Krzys coraz bardziej mnie urzeka mam nadzieje ze M "przyklepie" ;)
 
reklama
Moja córcia już od dawna zwracała uwagę na małe dzieci żaden dzidziuś nie uszedł jej uwadze. Teraz cały czas mi głaszcze brzuch, całuje i mówi do dzidziusia. Nie może się już doczekać, kiedy się urodzi.Jak jesteśmy w sklepie to zawsze musi mu coś kupić nowego.
A co tu tak cicho na tym forum?
 
Do góry