reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

reklama
Wyczytalam, ze teraz w drugim trymestrze najbardziej ksztaltuje sie mozg dzidzi i ryb trzeba duuuuzo :) ja lubie, w sumie to mnie od niczego teraz nie odrzuca..moze od slodkiego, bo faktycznie ograniczylam. M kupil mi wczoraj liona, zjadlam kawalek i bleee.
Kwasy omega 3 najlepiej z oleju z siemienia lnianego. Ryby ok ale ze sprawdzonego źródła.
 
Pierwsze Kubusiowe zakupy
 

Załączniki

  • 20180711_114731.jpg
    20180711_114731.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 81
Tak. Ja mam zrobione wszystkie juz. Toksoplazmoze robi sie przed 10 tc bo pozniej, nawet jesli cos wyjdzie nie tak to nie leczy sie jej. Tak mi mowil moj lekarz.
Nie prawda to jest ze nic nie daja , bo im wyższa ciąża tym bardziej bakteria moze przejść do dziecka i powodować wady :/ toxo powtarza się w każdym trym i daja antybiotyk czy coś nie leczona może dac jeszcze gorsze skutki w rozwoju maluszka :/ ja się boję bo ja nie mam przeciwciał i uważam żeby nie złapać :/

Screenshot_20180711-115717.jpg
 

Załączniki

  • Screenshot_20180711-115717.jpg
    Screenshot_20180711-115717.jpg
    103,5 KB · Wyświetleń: 302
Witam, jeny ja jeszcze dobrze ruchow nie czuje a wy juz o skurczach piszecie :D

wczoraj jak poszlam na to usg 3d, pani dr powiedziala ze to za wczesnie i ze teraz to jest czas na mierzenie szyjki :D ale usg wykonala szyjke tez zmierzyla 4,5 cm w sumie pierwszy raz mialam mierzona :)
Sabi u mnie tak samo usg duzo gorsze choc wizyta prywatnie, ale mowila ze jajeczka widzi i ze mu zwisa miedzy nozkami :D patrzyla chyba z 3 razy, wiec jestem pewna na 99% :) ubranka juz kupuje ale czekam na polowkowe jeszcze hehe
 
Nie prawda to jest ze nic nie daja , bo im wyższa ciąża tym bardziej bakteria moze przejść do dziecka i powodować wady :/ toxo powtarza się w każdym trym i daja antybiotyk czy coś nie leczona może dac jeszcze gorsze skutki w rozwoju maluszka :/ ja się boję bo ja nie mam przeciwciał i uważam żeby nie złapać :/

Zobacz załącznik 876176

Dokladnie toxo sie powtarza 2 razy w ciazy :)
 
No to mi sie nie stawia..zauwazylabym na pewno.
Wczoraj poczytalam o zywieniu w ciazy i kurde za malo ryb jem zdecydowanie. Raz w tyg to za malo. Ide zaraz do sklepu po rybki :D wczoraj M czytal ten poradnik rowniez i kazal jesc rybki, ale stwierdzil, ze geniuszem to ten dzidzius bedzie po nim :D taaa :D

Co dzis gotujecie? Bo ja jakos nie wiem..mam smaka na zupe gulaszowa, takaz cukinia tez i fasolka szparagowa..
Ja mam pierogi z kapustą Ale może placki ziemniaczane zrobię jeszcze [emoji4]
Mi ryba teraz niezbyt wchodzi :/ temu suplementuje
 
reklama
Motylku takie wypychanie dzidzi z czase. ciazy bedzie coraz wyrazniejsze :) nie raz nawet bolesne hehe jak ci wystawi raczke czy nozke zebys piatke przybila :D
Wyobrażam sobie [emoji23] jak M się cieszył wczoraj jak dotkna [emoji23] ja ja od razu przesunelam bo to faktycznie uciska lekko jak tak się wypnie i boję [emoji23] dla mnie wszystko nowość i nawet nie wiem co mnie czeka haha
 
Do góry