reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

Tez jezdzilam ostatni tydzień, zrobilam 40km :p ale czulam sie jak nowo narodzona potem :) M stwierdził, ze nic nie robic nie moge, bo porod bedzie masakra i faktycznie, malo chodzę wiec misze cos zaczac robic, bo porod bedzie ciężki...
Ja pracowałam fizycznie do siódmego miesiąca, a i tak miałam ciężki ;)
 
reklama
Ja mam wadę wzroku, póki co nie zauważyłam pogorszenia widzenia ale czytałam, że tak może się stać. Wiem, że podczas ciąży powinnyśmy pójść na kontrolę do okulisty. U mnie z uwagi na to, że pracuję dużo przy komputerze wieczorem oczy zachodzą mgłą. Też mnie to niepokoi i mam zamiar w najbliższym czasie odwiedzić okulistę. A jaką masz wadę wzroku jeśli mogę zapytać?
-3.5 i -3.75... dla mnie to juz tragedia, a boje sie ze pogorszy sie bardziej :( juz gorzej widze, mam suche oczy od kilku tygodni, musialabym kropić co 5 minut. A Ty?
 
Hej dziewczyny, według wczorajszego usg będzie drugi synuś chociaż podświadomie czułam że dziewczynka no ale najważniejsze że wszystko dobrze. Waga 315 g więc piękna waga jak na ten tydzień ciąży. Szyjka ma 4 cm więc super i nie muszę się martwić i leżeć jak we wcześniejszej ciąży. Za 2 tyg mam usg polowkowe.
Trzymam kciuki za wizyty i miłego dnia życzę.
 
-3.5 i -3.75... dla mnie to juz tragedia, a boje sie ze pogorszy sie bardziej :( juz gorzej widze, mam suche oczy od kilku tygodni, musialabym kropić co 5 minut. A Ty?

Ja z tego co pamiętam mam -0,75 i -1,5 ale dodatkowo mam gigantyczny astygmatyzm. Bez okularów lub soczewek niewiele widzę ;). Przed ciążą planowałam nawet zrobić korekcję wzroku ale nie zdążyłam:). Kup sobie jakieś naturalne krople do oczu, ja takich używam w kryzysowych sytuacjach, okulista polecił mi je kiedyś do soczewek. Co do wysychania oczu to zauważyłam, że wysychają mi zdecydowanie szybciej niż kiedyś właśnie przy noszeniu soczewek, dlatego póki co z nich zrezygnowałam i wróciłam do okularów. Odwiedź jeśli to możliwe okulistę żeby ocenić stan siatkówki. Tak czy inaczej czytałam, że te wszystkie dolegliwości powinny ustąpić po ciąży ale do tego to jeszcze długa droga:).
 
@karOls9 trzymam kciuki, ale wiadomo, ze bedzie wszystko dobrze :)
Ja bylam wczoraj, ale zaluje, ze Pani doktor miala sprzet rodem z PRLu...no zal, prywatna wizyta i sie zawiodlam. Ale wazne, ze serduszko zobaczylam :)

Dziewczyny jak macie porobione badania? Hiv, toksoplazmozy i te inne odzwierzece cgoroby takze?
Tak i jeszcze wiele innych wszystko na internetach jest co się robi w danym trym najwięcej jest do 10 tyg [emoji4] w 2 i 3 trym powtarzam toxo .
Dzisiaj standardowo mocz morfologia żelazo glukoza i tarczycowe
 
Tak i jeszcze wiele innych wszystko na internetach jest co się robi w danym trym najwięcej jest do 10 tyg [emoji4] w 2 i 3 trym powtarzam toxo .
Dzisiaj standardowo mocz morfologia żelazo glukoza i tarczycowe
Ja musze wszystko zrobic naraz...zbankrutuje :D powiem Wam ze jak chodzilam na NFZ, to mialam mocz, morfologia, antyciala i tyle :) w tym tyg musze sie za to wziąć.

Co do aktywnosci fizycznej, w pierwszej ciazy przy porodzie uslyszalam " za malo ruchu bylo w ciazy...efekt jest, 13 szwow po nacieciu.." takze ja wole jednak i na rowerze pojezdzic i pocwiczyc ;) robilam to dwie kolejne ciąże i z corka skonczylo sie na jednym szwie a z synem bez pekniecia czy naciecia. Takze cos w tym jest. A ciezkosc porodu, to moze wynikac rowniez z ulozenia dziecka, wtedy aktywnosc wdo ciazy nie ma nic do rzeczy, bo porod i tak bedzie ciezki..ale na pewno ma wplyw chocby na wyglad naszych " bozenek" po porodzie, elastycznosci itd. Zamierzam robic ten masaż krocza od 30 tyg.
 
@karOls9 trzymam kciuki, ale wiadomo, ze bedzie wszystko dobrze :)
Ja bylam wczoraj, ale zaluje, ze Pani doktor miala sprzet rodem z PRLu...no zal, prywatna wizyta i sie zawiodlam. Ale wazne, ze serduszko zobaczylam :)

Dziewczyny jak macie porobione badania? Hiv, toksoplazmozy i te inne odzwierzece cgoroby takze?
Tak. Ja mam zrobione wszystkie juz. Toksoplazmoze robi sie przed 10 tc bo pozniej, nawet jesli cos wyjdzie nie tak to nie leczy sie jej. Tak mi mowil moj lekarz.
 
Część
Dziś mam zdechły humor, wczoraj tak się pozarłam z M że głowa mała. Już mam go dość, najchętniej wykopalabym z domu gada.
Rano pojechałam z młoda na moje badanie krwi i moczu. Potem na zakupy, kupił dziecku kalosze w końcu. Miałam kurtkę jeszcze wiatrowke ale nie było nic wartego uwagi. Musimy może w sobotę skoczyć do galerii popatrzeć jeszcze.
Dużo polazilysmy z młoda po mieście i teraz leżę z nogami w górze bo odpadają.
Planów obiadowych brak...
Trzymam kciuki za wizyty
Miłego.
 
reklama
Cześć mamuśki :). Nadgonilam wasze wpisy i tak na szybko.
Jeśli chodzi o ubranka to tak jak piszecie wszystko zależy jaka dzidzia się urodzi i jakie się rodziły wcześniej i w rodzinie. Ja kupiłam kilka na 50 bo Dominik urodził się 49cm i wszystko na nim wisiało. Ale większość mam 56, 62 i 74 po synu i dokupiłam tylko różowe. Robię przegląd powoli lumpkow po synku i już mam kilka kubłów posegregowanych. @Dagaa11 ja się tak wkręciłam w dziewczynkę, ze nie ma innej opcji ;). Co do wzroku, ja nie widzę zmian. Mam 0,5 wadę i rzadko zakładam okulary. Wkurza mnie ta gradowka i próbuje dostać się do okulisty, ale większość tych mądrych na urlopach. Może powinnaś iść na dno oka?

U nas wszystko ok. Brzuch się nie stawia, nawet ruchy są takie prawie nie wyczuwalne. Spokojna ta moja córeczka ;). Szyjkę tylko z tego co pamietam mówiła ze długa, bardzo długa. Wiec chyba jest ok.

Zmykam do pracy. Miłego dnia i kciuki za wszystkie wizyty!

@Aguu..la kiedy masz wyniki? Trzymam cały czas ✊✊✊
 
Do góry