reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2017

od pewnego momentu ciężko to wyliczyć... Ale coś mi się nie chce w to wierzyć:-( :(

By wymierzyć bobasa ginekolog mierzy główkę, brzuszek i kość udową. Podejrzewam, że brak możliwości "zmierzenia" synka wynikał z powodu tego iż główka jest nisko i zwyczajnie pomiaru nie da się wykonać. Podobnie było u nas na ostatniej wizycie.
 
reklama
By wymierzyć bobasa ginekolog mierzy główkę, brzuszek i kość udową. Podejrzewam, że brak możliwości "zmierzenia" synka wynikał z powodu tego iż główka jest nisko i zwyczajnie pomiaru nie da się wykonać. Podobnie było u nas na ostatniej wizycie.


uff,dzięki za odpowiedź bo już myślałam,że mnie po prostu zbyli ;)
 
Mi na ostatniej wizycie lekarka powiedziała, że nie powie mi ile waży bobas. Ale nie pytałam się czemu, chodź bardzo chciałam wiedzieć ile urósł od ostatniej wizyty. Chodź z tego co słyszałam to bardzo ciężko im dokonać dokładnego pomiaru. Co do mam rodzących za granicą, z tego co czytam, to tylko w Polsce jest inne podejście do ciąży. Ja pracowałam jako kelnerka do 8 miesiąca ciąży. W 6 i 7 miesiącu miałam tylko skrócony wymiar pracy a tak pracowała na 100% do 5 miesiąca włącznie. Teraz musiałam ubłagać o 100 % chorobowe, bo mój lekarz twierdzi, że do porodu mogłabym pracować na pół etatu. Moja szwagierka w Pl jest w ciąży i od 10 tygodnia w ciąży już jest na chorobowym. Co do wizyt u ginekologa, ja miałam wyznaczane co 3 tygodnie, teraz co 2 tygodnie. Jeśli wszystko jest w porządku nie widzą tu potrzeby częstszych wizyt. U mnie brzuch jest już tak nisko, że chyba niżej być nie może. W nocy bolą mnie lekko biodra i nogi, wiec zmieniam co po chwilę pozycję. Poza tym czuję się bardzo dobrze.
 
Ja do tej pory starałam się codziennie wyjść na spacer, ale dosypało 50 cm śniegu i boje się, że mogę się poślizgnąć. Dziewczyny mam pytanie dotyczące wagi, ile przytyłyście jak do tej pory? Ja do 8 miesiąca wszystko książkowo +10, a potem waga ruszyła jak oszalała w górę. Teraz mam +18, ale jak na siebie patrzę to poszło wszystko w brzuch. Mam ogromny i wszyscy się mnie pytają czy spodziewam się bliźniaków. Już nie mogę tego wytrzymać! Chodź brzuch jest ogromny o dziwo nie mam żadnych rozstępów, za to na piersiach mam bardzo dużo. Smaruje się różnymi specyfikami ale nie wiem czy to coś pomaga. A jak jest u Was?
 
Za dwa dni termin porodu a u nas cisza. Mały czasem tylko się wierci, dostanie czkawki ale do wyjścia nic a nic. Dwa dni temu były skurcze! Regularne co 10 minut. Było ich kilka ale ustały. Mamy nadzieje, że chociaż do Świąt ukaże się nasz bobo :)
 
reklama
Hej :-) ja mam wrazenie ze do 8 miesiaca to brzuszek powoli pecznial ale od 9 to jak szalony rosnie i rosnie!
Tu cisza i spokoj- termin w czwartek i nic się nie dzieje.
Zwarjuje!
 
Do góry