reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2017

Mam cały dzień do nadrobienia ;) wyprodukowałyście prawie 100 postów, a ja w pracy miałam urwanie głowy i od razu po powrocie do domu poszłam spać :D. Z jednej strony chciałabym już nie padać na twarz ze zmęczenia, ale z drugiej mogę się trochę polenić i mam ku temu wspaniałą wymówkę ;) Produkowanie małego człowieczka jest takie wyczerpujące ;).

Na początek krzyczę cześć nowym dziewczynom @ewelinka_shn @mikini26 @Karolcia1992 @JaneHeart
Duża część z nas ma termin na przełomie listopada i grudnia, a nawet bardziej listopada ;) ale łatwiej nam było pisać tutaj ;) .

@mikini26 a może to Twoje krwawienie było wynikiem badania? Wszystko jest teraz wewnątrz bardziej ukrwione, więc może doszło do niewielkiego uszkodzenia? skoro już się sytuacja nie powtórzyła to tak mi przyszło na myśl. Teraz masz leki, odpoczywasz, na pewno będzie dobrze ;).

@Millo a progesteron ponownie sprawdzałaś ze wskazań lekarza czy tak "sama dla siebie"? Wizytą u lekarza się nie przejmuj! Brzdąc ma jeszcze czas by się pokazać ;) to jest bardzo wczesna ciąża jeszcze :). Trzymam kciuki by 11 się pokazał w całej okazałości z pukającym serduszkiem ;). Postaraj się nie stresować, wiem, że łatwo się tak mówi. Niestety teraz pozostaje tylko oczekiwanie, a stres nie wspomaga rozwoju. Co do oceny jakości sprzętu do usg, to Ankuś pisała, że jej lekarz prywatnie nie ma w gabinecie usg. Wydaje mi się, że cena w takim razie nie jest żadnym wyznacznikiem.

@Ankuś nie tylko Ty zwlekasz z wizytą ;) ja się umówiłam na 11.04 :) i jeśli nic niepokojącego się nie wydarzy to spokojnie będę sobie do tego terminu czekać ;) mam wielką nadzieję na serduszko :). Myślisz, że ginekolog na nfz nie wykona usg? To w takim razie poza wypisaniem skierowania po co taka wizyta? A tak z drugiej strony, jestem zaskoczona, że lekarz prywatnie przyjmujący nie ma w gabinecie usg.. Byłam przekonana, że to jest standard i że na nfz zdarza się, że nie wykonują usg (bo kasa i czasu brak bo pacjentki powciskane co 5minut, a niech jeszcze się lekarz spóźni...), bądź nie mają sprzętu i odsyłają do kogoś innego na usg, ale prywatnie to zawsze i bez żadnego ale. Najwidoczniej jeszcze mało wiem o gabinetach ginekologicznych ;) .

@M@gda do kiedy musisz zaciskać uda? kciuki zaciskam razem z Tobą ;). Liczę, że mój taniec pomógł :D

@Sara89 gratuluję ładnej bety ;)! będziesz powtarzać w poniedziałek? czy to już Twoja druga beta?

@pieszczoszka1988 mam nadzieję, że tym razem krwawienia Ci szybciej odpuszczą i będziesz mogła się spokojnie cieszyć ciążą :)

@didi_91 daj nam znać jak reakcja teściów ;) ciekawe czy będą myśleli że to żart czy od razu się ucieszą zapominając o 1 kwietnia ;) .

@JaneHeart ja też na razie tylko kwas foliowy biorę. Czekam na wizytę i wytyczne lekarza co powinnam brać ;). Każdy lekarz ma swoich faworytów więc już te kilka dni poczekam :)

@Oska305 ja dziś trochę odczułam ciągnięcie po dniu na zwiększonych obrotach. Ale nie było to na tyle uciążliwe bym brała nospę. Po drzemce mi przeszło. Zaciskam mocno kciuki, aby obie kropeczki się już zadomowiły u Ciebie (dobrze pamiętam, że były dwie :) ? ). A upławy są całkiem normalne na początku. Też na początku pytałam dziewczyny czy to normalne, że mnie tak "zalewało" zaraz po terminie @, co chwilkę latałam do toalety sprawdzać czy to na pewno tylko śluz. Teraz już jest go mniej, ale nadal czasem biegnę sprawdzić czy jest ok ;).

Ale się rozpisałam ;) ale chciałam odpisać na wszystko co się działo dzisiaj ;) jeśli komuś chciało się przeczytać cały mój elaborat to przepraszam, że to takie długie :D.
Życzę Wam miłego i spokojnego weekendu ;)!
 
reklama
@Karolcia90 witaj! Też przypuszczam, że to może przez badanie.. nie wiem. W tej chwili jest wszystko w porządku. Zobacze co mi lekarz powie na wizycie kontrolnej we wtorek albo środę :) zależy kiedy pójdę ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Mam cały dzień do nadrobienia ;) wyprodukowałyście prawie 100 postów, a ja w pracy miałam urwanie głowy i od razu po powrocie do domu poszłam spać :D. Z jednej strony chciałabym już nie padać na twarz ze zmęczenia, ale z drugiej mogę się trochę polenić i mam ku temu wspaniałą wymówkę ;) Produkowanie małego człowieczka jest takie wyczerpujące ;).

Na początek krzyczę cześć nowym dziewczynom @ewelinka_shn @mikini26 @Karolcia1992 @JaneHeart
Duża część z nas ma termin na przełomie listopada i grudnia, a nawet bardziej listopada ;) ale łatwiej nam było pisać tutaj ;) .

@mikini26 a może to Twoje krwawienie było wynikiem badania? Wszystko jest teraz wewnątrz bardziej ukrwione, więc może doszło do niewielkiego uszkodzenia? skoro już się sytuacja nie powtórzyła to tak mi przyszło na myśl. Teraz masz leki, odpoczywasz, na pewno będzie dobrze ;).

@Millo a progesteron ponownie sprawdzałaś ze wskazań lekarza czy tak "sama dla siebie"? Wizytą u lekarza się nie przejmuj! Brzdąc ma jeszcze czas by się pokazać ;) to jest bardzo wczesna ciąża jeszcze :). Trzymam kciuki by 11 się pokazał w całej okazałości z pukającym serduszkiem ;). Postaraj się nie stresować, wiem, że łatwo się tak mówi. Niestety teraz pozostaje tylko oczekiwanie, a stres nie wspomaga rozwoju. Co do oceny jakości sprzętu do usg, to Ankuś pisała, że jej lekarz prywatnie nie ma w gabinecie usg. Wydaje mi się, że cena w takim razie nie jest żadnym wyznacznikiem.

@Ankuś nie tylko Ty zwlekasz z wizytą ;) ja się umówiłam na 11.04 :) i jeśli nic niepokojącego się nie wydarzy to spokojnie będę sobie do tego terminu czekać ;) mam wielką nadzieję na serduszko :). Myślisz, że ginekolog na nfz nie wykona usg? To w takim razie poza wypisaniem skierowania po co taka wizyta? A tak z drugiej strony, jestem zaskoczona, że lekarz prywatnie przyjmujący nie ma w gabinecie usg.. Byłam przekonana, że to jest standard i że na nfz zdarza się, że nie wykonują usg (bo kasa i czasu brak bo pacjentki powciskane co 5minut, a niech jeszcze się lekarz spóźni...), bądź nie mają sprzętu i odsyłają do kogoś innego na usg, ale prywatnie to zawsze i bez żadnego ale. Najwidoczniej jeszcze mało wiem o gabinetach ginekologicznych ;) .

@M@gda do kiedy musisz zaciskać uda? kciuki zaciskam razem z Tobą ;). Liczę, że mój taniec pomógł :D

@Sara89 gratuluję ładnej bety ;)! będziesz powtarzać w poniedziałek? czy to już Twoja druga beta?

@pieszczoszka1988 mam nadzieję, że tym razem krwawienia Ci szybciej odpuszczą i będziesz mogła się spokojnie cieszyć ciążą :)

@didi_91 daj nam znać jak reakcja teściów ;) ciekawe czy będą myśleli że to żart czy od razu się ucieszą zapominając o 1 kwietnia ;) .

@JaneHeart ja też na razie tylko kwas foliowy biorę. Czekam na wizytę i wytyczne lekarza co powinnam brać ;). Każdy lekarz ma swoich faworytów więc już te kilka dni poczekam :)

@Oska305 ja dziś trochę odczułam ciągnięcie po dniu na zwiększonych obrotach. Ale nie było to na tyle uciążliwe bym brała nospę. Po drzemce mi przeszło. Zaciskam mocno kciuki, aby obie kropeczki się już zadomowiły u Ciebie (dobrze pamiętam, że były dwie :) ? ). A upławy są całkiem normalne na początku. Też na początku pytałam dziewczyny czy to normalne, że mnie tak "zalewało" zaraz po terminie @, co chwilkę latałam do toalety sprawdzać czy to na pewno tylko śluz. Teraz już jest go mniej, ale nadal czasem biegnę sprawdzić czy jest ok ;).

Ale się rozpisałam ;) ale chciałam odpisać na wszystko co się działo dzisiaj ;) jeśli komuś chciało się przeczytać cały mój elaborat to przepraszam, że to takie długie :D.
Życzę Wam miłego i spokojnego weekendu ;)!
To, że tyle napisałaś to mnie nie dziwi, ale że o takiej godzinie ;)
Ginekolog na nfz najpierw daje skierowanie na usg, a później trzeba oddzielnie się zapisać. Zapisy są na czerwiec. Posrane to wszystko. Zapisałam się tylko po skierowanie na badania krwi i siuśków, żeby trochę zaoszczędzić na tych badaniach. Także w ciąży mam zamiar korzystać prywatnie i na nfz. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Badanie prenatalne pappa prywatnie kosztuje łącznie z usg 550 zł. Więc też chcę wziąć skierowanie na nfz.
Kurde mnie przeziębienie cały czas trzyma.
 
@M@gda do kiedy musisz zaciskać uda? kciuki zaciskam razem z Tobą ;). Liczę, że mój taniec pomógł :D

Idealnie... do połowy grudnia. Lekarz kazał mi testować 11.04, po 14 dniach, ale to bardzo długo, w większości dziewczynom lekarze kazali testować po 8-10 dniach od transferu, więc może i ja się skuszę... Ale nie ukrywam, że się boję.

Powodzenia dzisiaj dziewczyny, udanego weekendu
 
@mikini26 mam nadzieję, że tym razem obejdzie się bez atrakcji w postaci krwawienia [emoji6]. I że w ogóle już się nie pojawi [emoji6]

@Ankuś jak spałam po południu 3,5h to potem nie mogłam zasnąć [emoji6]. Chyba po 2 poszłam spać w końcu [emoji42].. Lekarz do którego idę prywatnie 11, przyjmuje też na nfz i podobno na każdej wizycie robi usg (wybrany z polecenia sąsiadki, która pół roku temu rodziła [emoji6] ). Na maj zapisy ruszają do niego w środę, więc od razu zaklepię sobie jakiś termin wizyty [emoji6]. Nie chciałam szukać kogoś innego, a na święta muszę mieć już zdjęcie usg [emoji6]. A skierowanie na bezpłatne badanie pappa nie dotyczy tylko kobiet 35+ oraz takich z historią poronień?

Zabieracie na pierwszą wizytę partnerów? Ja chciałam, ale jedyny dostępny termin przed świąteczny był w dniu, w którym mój mąż akurat będzie na drugim końcu Polski.. Jak mu o tym powiedziałam to był rozczarowany.

@M@gda myślę, że po 8 dniach jest ryzyko, że wyniki jeszcze są negatywnie zakłamane, lekarz chce Ci oszczędzić stresów niepotrzebnych [emoji6]. Piątek to 9 dzień będzie, weekend jakoś przetrwasz, wtedy najwyżej w poniedziałek skocz na betę [emoji6].

Zjadłabym kiełbaskę z grilla.. Niestety brak u nas ogródka, gdzie można by go rozpalić.. Ale chyba nie obejdzie się tej wiosny bez zakupu jakiegoś małego, przenośnego i najwyżej będziemy go rozpalać na balkonie (nie mamy nad sobą sąsiadów [emoji6]) lub przed blokiem [emoji16]. Chyba sąsiedzi zrozumieją zachcianki ciężarnej [emoji23].

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Karolcia90 ja właśnie dziś będę jeść kiełbaskę :D a co do wizyty to biorę męża ;) ale to ze się udało zgrać wizytę z jego dostępnością to akurat szczęśliwy traf, wiadomo że nasi kochani muszą pracować i nie zawsze się to uda zgrać.

Napisane na 5080X w aplikacji Forum BabyBoom
 
@mikini26 mam nadzieję, że tym razem obejdzie się bez atrakcji w postaci krwawienia
emoji6.png
. I że w ogóle już się nie pojawi
emoji6.png


@Ankuś jak spałam po południu 3,5h to potem nie mogłam zasnąć
emoji6.png
. Chyba po 2 poszłam spać w końcu
emoji42.png
.. Lekarz do którego idę prywatnie 11, przyjmuje też na nfz i podobno na każdej wizycie robi usg (wybrany z polecenia sąsiadki, która pół roku temu rodziła
emoji6.png
). Na maj zapisy ruszają do niego w środę, więc od razu zaklepię sobie jakiś termin wizyty
emoji6.png
. Nie chciałam szukać kogoś innego, a na święta muszę mieć już zdjęcie usg
emoji6.png
. A skierowanie na bezpłatne badanie pappa nie dotyczy tylko kobiet 35+ oraz takich z historią poronień?

Zabieracie na pierwszą wizytę partnerów? Ja chciałam, ale jedyny dostępny termin przed świąteczny był w dniu, w którym mój mąż akurat będzie na drugim końcu Polski.. Jak mu o tym powiedziałam to był rozczarowany.

@M@gda myślę, że po 8 dniach jest ryzyko, że wyniki jeszcze są negatywnie zakłamane, lekarz chce Ci oszczędzić stresów niepotrzebnych
emoji6.png
. Piątek to 9 dzień będzie, weekend jakoś przetrwasz, wtedy najwyżej w poniedziałek skocz na betę
emoji6.png
.

Zjadłabym kiełbaskę z grilla.. Niestety brak u nas ogródka, gdzie można by go rozpalić.. Ale chyba nie obejdzie się tej wiosny bez zakupu jakiegoś małego, przenośnego i najwyżej będziemy go rozpalać na balkonie (nie mamy nad sobą sąsiadów
emoji6.png
) lub przed blokiem
emoji16.png
. Chyba sąsiedzi zrozumieją zachcianki ciężarnej
emoji23.png
.

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja jestem po poronieniu i będę chciała robić testy pappa dla spokojności. My teściowej i babcia od strony męża mówimy jutro, bo mąż nie wytrzyma do świąt. Moja mama umarła 7 lat temu i teściową darze takimi uczuciami jak własną mamę. Dlatego to będą dla mnie ogromne emocje. Za to mojemu tacie i bracią chce powiedzieć w święta. Nie mogę się doczekać tych chwil.
Co do pierwszej wizyty i usg, mąż będzie że mną. Ja dzisiaj jadę na spacer na pola mokotowskie i tam jest knajpka z jedzeniem z grilla, więc będzie kielbaska, albo szaszłyk z ziemniaczkiem mniaaam :)
 
Dziewczyny cycki mi rosną jak oszalałe. Ważę 54 kg, przed ciążą rozmiar miseczki D także duże, a teraz to jakis koszmar się robi. Jak tak dalej pójdzie to będę wygladała śmiesznie. Najpierw cycki idą, później ja ;) Maż rano mnie maca i mówi, "o jakie jędrne się zrobiły, a jakie kształtne, o wiele ładniejsze" wkurzył mnie! Później jak mi to wszystko spadnie to cycki będę zbierać z podłogi.
 
Karolcia nie wiem co jest z tą kiełbaską ale ja wczoraj kupiłam taką z gęsiną pokroiłam w kostkę i podsmażyłam a potem wpierdzieliłam cała z keczupem :D
Co do wizyt to my dość długo się staraliśmy i na każdej wizycie byliśmy razem..teraz też tak będzie. Zresztą w tej klinice niepłodności w której jesteśmy nikt nie robi problemu z wchodzeniem drugiej połówki, nawet jak badanie dopochwowe jest.

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry